PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98925}
7,6 18 961
ocen
7,6 10 1 18961
7,2 10
ocen krytyków
Infernal Affairs: Piekielna gra
powrót do forum filmu Infernal Affairs: Piekielna gra

Prawda jest taka

ocenił(a) film na 9

że jeśli najpierw obejrzycie Piekielną Grę to bardziej spodoba się wam Piekielna Gra. I na
odwrót.

Ulisseska

genialne!

Ulisseska

bez sensu

ocenił(a) film na 9
Ulisseska

Coś w tym jest. Mi Piekielna Gra podobała się bardzo. Natomiast Infiltracja wydała mi się potem zwyczajnie słabiutka i wtórna.

ocenił(a) film na 8
mars700

Mam podobne odczucia, dla mnie Piekielna Gra jest świetna. Próba obejrzenia wg Scorseese zakończyła się totalnym rozczarowaniem. Zbytnio w głowie utkwił mi oryginał.

ocenił(a) film na 10
mars700

Identycznie było w moim przypadku: Infernal Affairs to świeże, proste, dopieszczone w formie, ascetycznie powściągliwe hmm powiedzmy ... sushi , zaś "Infiltracja" przy tym, to amerykańska, ciężkostrawna, zapychająca buła. Nie udało mi się chyba nawet "skonsumować" do końca.

Ulisseska

Skąd wiesz?

ocenił(a) film na 9
Ulisseska

Popieram i dlatego oba filmy oceniłem tak samo. Gdyż obie produkcje są genialne tylko różnią się klimatem co nie psuje w zupełności odbioru.

ocenił(a) film na 8
ZjedzCiastko

zgadzam się, jeden temat, dwa klimaty i obie produkcje dają radę.

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Myślę, że trafiłaś w sedno. Przynajmniej w odniesieniu do większości widzów.
Kiedy pojawiła się "Infiltracja" ją obejrzałam jako pierwszą i ogromnie mi się spodobała, a potem, po jakimś czasie widziałam "Piekielną grę" i byłam nią rozczarowana. Teraz odświeżyłam sobie te filmy, ale w sumie przypadkowo w odwrotnej kolejności. Teraz jako pierwszą obejrzałam "Piekielną grę" i stwierdziłam, że jest naprawdę świetna. Podwyższyłam notę na 8, a nie wiem czy nie dam i 9, a kiedyś dałam tylko marne 6. Ma niesamowity chłodny klimat i wiele innych zalet. Natomiast kiedy się puszcza po "Piekielnej grze" "Infiltracje" ma się wrażenie, że jest trochę za bardzo pozerska, łobuzerska, na pokaz - ten kompletnie inny styl przez to zestawienie robi - no przynajmniej na mnie - takie wrażenie. Nadal uważam, że to świetny film, ale no kurcze, coś w tym jest, że ten, który obejrzy się jako pierwszy wytycza klimat w porównaniu z którym ten drugi film wydaje się gorszy niż jest w istocie. Niesamowite doświadczenie :) W każdym razie no trafiłaś w sedno :)

ocenił(a) film na 9
Ulisseska

Najpierw obejrzałem Infiltrację, potem Piekielną grę. Ten drugi film bardziej mi się podobał. Czy jestem jakiś inny?

ocenił(a) film na 8
gdfhj

Mialem dokladnie to samo najpierw Infiltracja, szanuje Scorsese ale po obejrzeniu IA stwierdzam ze jest lepsze ogolnie fabulowo i klimatem.Poza tym koncowka sie rozni w IA lepsza.Pozdro

ocenił(a) film na 8
gdfhj

Zdecydowanie nie, Infiltracja jest buracko Holywoodzka. Zobacz sobie mój komentarz do "13 dzielnicy" i oczywiście "Infiltracji"

ocenił(a) film na 10
Kadente

zgadzam się, choć warto pamiętać, że w Hollywood powstawały i powstają (teraz faktycznie rzadziej) naprawdę świetne filmy. Laureat Oskara wysunął nawet ciekawą tezę, że to nie kto inny jak sam mistrz Steven Spielberg zepsuł kino amerykańskie.
Dopowiedziałem sobie dalej, że wytyczył nowe masowo-komercyjne ścieżki w kinie z kierunkiem na maksymalizację zysku. Za nim poszli inni.

ocenił(a) film na 9
Ulisseska

A ja obie oceniam tak samo... Więc nie pasuję do Twojej teorii xD

ocenił(a) film na 9
escariote

Hongkongcka zdecydowanie lepsza :) nie do końca odczuwamy satysfakcje jak w Infiltracji dzięki temu czujemy tą pewna niekonwencjonalność płynącą z opowiadanej historii. I zarazem filmy azjatyckie stoją wyższym poziomem nad amerykańskimi, chociaż według mnie :)

użytkownik usunięty
Ulisseska

hahahaha brawo! jakież to przewrotne... :D

głosowałabym na ciebie w wyborach

10/10

Ulisseska

Azjatycka wersja jest o niebo lepsza.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Ulisseska

Najpierw obejrzałem Infiltrację i BYŁEM zachwycony tym filmem do momentu, w którym zobaczyłem Piekielną grę. Czuję się oszukany tym, że Infiltracja to niemal kopia innego filmu. Żałuje że nie zobaczyłem Piekielnej gry w pierwszej kolejności. Ale mimo wszystko nie zmienię na niższą oceny filmu Scorsese ponieważ widziałem go kilka razy i uważam, że jest naprawdę świetny. Podobnie jak Piekielna Gra

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Prawda jest taka, że tytuł Twojego tematu to plagiat i zrzyna. Prawda jest taka, że "Prawda jest taka" jest zarezerwowana dla szanownego wynalazcy tego powiedzonka, pana Katedry z Ujsoł!

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Żadna tam "prawda taka"... sam obejrzałem oryginał dopiero teraz, kilka lat po wersji USA i niestety do pierwotnej wersji nie ma toto startu.

Ulisseska

wkrotce sie przekonam bo zamierzam sie na oba filmy...tylko od czego zacząć?

Ulisseska

ja widziałem najpierw infiltrację i piekielna gra zdeklasowała ten film pod każdym względem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones