PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774799}

Ingrid wyrusza na zachód

Ingrid Goes West
6,1 5 737
ocen
6,1 10 1 5737
5,0 6
ocen krytyków
Ingrid wyrusza na zachód
powrót do forum filmu Ingrid wyrusza na zachód

Miła niespodzianka.Trafiłem na ten film zupełnie przypadkiem i przed seansem nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań względem niego,a tym czasem to okazał się kawałek dobrego kina.Przez większość seansu obraz ten można traktować jako typową komedię,dopiero w drugiej części film uderza w poważniejsze tony.Film o samotności,akceptacji i chorym zjawisku social mediów,smartfonów,iphonów i innego gówna(selfie,insta,pejsbook itd).Na plus niezły humor,kilka wybijających się scen ,najfajniejsza z sióstr Olsen w obsadzie i sympatyczna główna bohaterka,której mimo jej wad chce się kibicować.Ogólnie bardzo dobrze zagrana ta główna rola,na pewno Ingrid warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 6
kleju30

Dość fajny temat jak na te czasy, social media instagram,który miesza w głowach dziewczyn już od dobrych kilku lat. Pamiętam jak nie miałam insta, ale miałam koleżanki,które miały i na każdym kroku kiedy robiły zdjęcia nowych bikini, kosmetyków czy nowych miejsc mówiły "szkoda,że nie masz insta oznaczyłabym cię" Zaglądałam w ich telefony i świat pełen słodkich filtrów i podejrzanie pięknych miejsc i ludzi na chwilę zawrócił mi w głowie. Może to się wydawać głupie, ale kiedy poświęca się nawet te głupie 20 minut w ciągu dnia na przeglądanie zdjęć innych to w pewnym momencie patrzysz na to wszystko i twoje życie wydaję ci się takie nijakie.
Sama miałam tak pewnego razu,że zwyczajnie patrzyłam na profil jednej dziewczyny i myślałam sobie... "Boże jakie te życie jest niesprawiedliwe," "dlaczego inni mają tylu przyjaciół, szalone życie, piękną pogodę prawie każdego dnia" wciąż porównywałam swoje ciało z innymi i czułam się we własnym źle. Patrzenie na kolorowe życie innych sprawiło,że moje było szare i nijakie.
Założę się,że naprawdę wiele dziewczyn miało tak choć raz,że przez jakieś social media poczuło się gorzej.
Ta bohaterka zachowywała się trochę jakby miała osobowość dwubiegunową, naprawdę szybko przywiązywała się do ludzi i czciła każda swoją nową hashtagbestfriend ;) przypominając tym samym osobę niezrównoważoną.
A jednocześnie strasznie smutną i samotną...

ocenił(a) film na 6
TrefnaPanna

Wcale nie taka trefna z Ciebie Panna. Słusznie prawisz, pozdrawiam.

laxman

Pisała jak było,może teraz ma insta i juz ma kolorowe życie.Profilowe jak żywcem wyjęte z instagrama ;) Jak patrzę na te insta ameby to chyba one mają problemy ze sobą,np. kto normalny fotografuje co za chwilę będzie jadł i kręci telefonem nad zarciem zeby dobre ujecie bylo?!

ocenił(a) film na 6
miarara

Wypowiedź sprzed tygodnia, więc raczej nie miałbym takich ostrych osądów. Co innego mieć "modne" profilowe, a co innego nieustanne życie na insta.

Takie czasy. Tabloidyzacja, konsumpcjonizm, infantylizacja, to wszystko odmieniło internet i raczej nie zatrzymamy tego. Dziewczyny mogą, no to korzystają z tego ile się da.
Jak na moje, to jesteśmy w przededniu "pieprznięcia", kiedy to wszystko runie i rozpadną się związki międzyludzkie takie, jakie (jeszcze) są teraz.

laxman

To o koleżance to zapewne masz rację,a z tymi relacjami to tragedia i bedzie wylacznie gorzej.Dobremu koledze powiedziałem kiedyś ,że chyba na łeb upadł,bo zaproponował,że może otworzymy każdy sobie w domu po pol litra i popijemy na skype bo mu sie nie chce 500 metrow pójść do pubu na umówione piwko.

ocenił(a) film na 6
miarara

Haaah,o kurde.... no to niezły "kolega":).
Takie to życie dziwne jest, jak śpiewał Ivan Komarenko

laxman

No ba. Kolejna z ofiar technologii ;)

ocenił(a) film na 7
miarara

miarara sama masz profilowe jak wyjęte z instagrama poza tym oceniasz ludzi po ich profilowych co jest cechą osób prowadzących instagrama, chciałaś komuś dokopać a sama się pogrążyłaś :)

kasiap_18

Nie wiem kto sie pogrąża, wiem, że to nie jestem ja :D
Po pierwsze nie mam zdjęcia jak ta dziunia wyjętego z insta, po drugie nie mam nawet instagrama. Mam na profilowym kadr z filmu który przedstawia aktorkę pokazującą Ci palec. Serio mało kumata jesteś, że nie poznajesz aktorki z filmów, które oglądałaś. Nie potrzebnie pytam o te kumację, bo jak byś była odrobinę bystra to byś potrafiła dobrze czytac i byś wiedziała, że używam końcówki EM zatem nie jestem kobietą.

ocenił(a) film na 7
miarara

w pubach jest głośno, są inni ludzie którzy przeszkadzają i jest drogo, co jest dziwnego w piciu piwka z kimś na skype/ fb chacie ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones