PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607382}

Wada ukryta

Inherent Vice
6,6 17 919
ocen
6,6 10 1 17919
6,9 26
ocen krytyków
Wada ukryta
powrót do forum filmu Wada ukryta

http://www.rottentomatoes.com/m/inherent_vice/
Uuuu... coś nie poszło.

ocenił(a) film na 8
dawids266

uff. recenzje dają nadzieję, że coś z tego będzie. po trailerze bałem się, że będzie za dużo komedii, za mało paranoi, absurdu i pynchona. to że ludzie nie nadążają za plotem to akurat bardzo dobrze. trochę mnie to w przypadku tego filmu uspokaja.

ocenił(a) film na 7
koper_6

Raczej z recenzji wynika, że nikt nie krytykuje skomplikowanej fabuły, traktuje się to jako część pastiszu klasycznych noirów (szczególnie 'Wielkiego Snu'), krytycy mają problem raczej z tym, że (podobno) niewiele z filmu można wynieść i jest w pewnym sensie bezużyteczny. Może to wynika z (uzasadnionych) wysokich oczekiwań wobec reżysera? Nawet kreacja Phoenixa nie do końca jest uważana za trafioną. No nic, trzeba poczekać i samemu ocenić ;).

ocenił(a) film na 8
dawids266

"Not being able to follow the plot grants a kind of freedom"

"I'll pay anyone $20 if they can explain to me, in detail, the full plot and synopsis of "Inherent Vice," front to back"

"Inherent Vice is a little too zonked, meandering and overly long"

brzmi jak pynchon. ja to się tylko boję (a właściwie jestem pewien), że pynchona nie da się przenieść na ekran, by uchwycić wszystkie niuanse. niemniej jednak te podsumowania (negatywne i pozytywne) dają mi nadzieję większą niż trailer, że będzie co najmniej znośnie.

ocenił(a) film na 7
koper_6

Jakoś zareklamować trzeba było dla mainstreamowego widza, w końcu oczekiwany jest sukces finansowy, podobnie było z trailerami 'Drive'. Ja niestety powieści nie czytałem i przed obejrzeniem nie zamierzam, więc o oczekiwanym stylu się nie wypowiem.

ocenił(a) film na 8
dawids266

http://www.metacritic.com/movie/inherent-vice na metacritic wygląda to - póki co - trochę lepiej. Trzeba monitorować sytuację! :)

ocenił(a) film na 7
HerrDecadens

To się zgadza, zapomniałem sprawdzić. I tak recenzje przedpremierowe to półsłówka bez konkretów, jak dla mnie nie ma sensu monitorować cyferek, tylko poczekać; no ale jeśli reakcje teraz są tak mieszane, to ciężko mi jednak nie mieć wątpliwości.

ocenił(a) film na 8
dawids266

Zauważyłem dziwną sprawę. Na Rotten Tomatoes recenzja Scotta Foundasa z Variety widnieje jako negatywna, a na metacritic ma 100%. Podobnie jest w przypadku recenzji Todda McCarthy'ego - na RT negatywna, na metacritic 70% i zalicza się do pozytywnych. Jeszcze nie czytałem recenzji i nie wiem jak można je zakwalifikować, ale ktoś tu kłamie! :P

HerrDecadens

Ta, ta recenzja McCarthy'ego też mi się rzuciła w oczy. :P Wygląda na pozytywno-negatywną, ale w stronę pozytywnej. :P Więc rottentomatoes coś namieszał.

dawids266

Jak zwykle u Andersona: duża chmura, mały deszcz i 3 godziny wyjęte z życia.

ocenił(a) film na 8
katedra

Skoro tak bardzo nie odpowiadają Ci filmy Andersona, to dlaczego marnujesz kawał swojego życia żeby komentować każdy news i każdą wzmiankę na temat jego nowych produkcji? Obejrzałeś parę jego filmów, nie odpowiadają Ci - zajmij się czymś co przyniesie Ci choć odrobinę satysfakcji.

HerrDecadens

Nie marnuję i nie robię tego, no i kawałem życia nie można nazwać postu w kilka sekund.
Jak się robi, co się musi, nie robi się tego, co się lubi.

użytkownik usunięty
dawids266

W końcu jakiś konkretny film dla konkretnego grona odbiorców.

użytkownik usunięty
dawids266

Tu macie inne recenzje.
ht tp://www.telegraph.c o.u k/culture/film/filmreviews/11131193/Inherent-Vice-review-bli ssed-out-bamboozlement.html

ht tp://variety.c om/2014/film/reviews/film-review-inherent-vice-1201319339/

ht tp://www.ign.c om/articles/2014/10/05/inherent-vice-review

ht tp://www.theguardian.c om/film/2014/oct/05/inherent-vice-review-joaquin-phoenix-pau l-thomas-anderson

ht tp://www.slantmagazine.c om/film/review/inherent-vice

dawids266

Bez szału, o Oscary nie powalczy...

ocenił(a) film na 8
SilverX

Oglądałeś ?

Lukasz_Broda

Nie, ale bazując na RT i opiniach to za bardzo Oscarowy ten film nie jest.

ocenił(a) film na 6
SilverX

a na co mu oscary :p
"master" też był za ciężki jak na oscary, ale niesamowity, totalnie niepokojący. ja po trailerze "inherent vice" widzę, że strona wizualna jest perfekcyjna. jeżeli scenariusz odda narrację Pynchona, to będzie to rzecz zarówno dla fanów reżysera jak i pisarza. dla reszty pewnie nie :D

ocenił(a) film na 9
dawids266

średnia ocena 7,6; średnia ocena top krytyków 8,0. To są bardzo dobre oceny jak na RT, ogólna ocena procentowa często jest myląca. Filmy mające 90% mają średnią ocen na poziomie 6,5-7,0; Ten film ma solidną ocenę. Będzie super :)

dawids266

Właśnie czytam zagraniczne recki. Jest dobrze, ale szału nie ma. Czołówki Andersona nie będzie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones