PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10701}

Inni

The Others
7,4 212 473
oceny
7,4 10 1 212473
7,8 16
ocen krytyków
Inni
powrót do forum filmu Inni

Zabiła siebie, a potem dzieci. Czy chodziło o to, że zwariowała po odejściu męża?
Dziewczynka mówiła starszej kobiecie o tej sytuacji, ale w sumie dawno widziałam ten film i nie jestem do końca pewna czy dobrze zrozumiałam.

ocenił(a) film na 7
Marlcia

Prawdopodobnie oszalała gdy dowiedziała się, że jej mąż zginął na wojnie. Gdzieś w 1. połowie filmu Bertha powiedziała, że "ludzie robią różne dziwne rzeczy po stracie bliskich".

ocenił(a) film na 8
Starigniter

Rzeczywiście, dziękuję za odpowiedź i za przypomnienie :)

ocenił(a) film na 7
Marlcia

Chyba najpierw dzieci, a potem siebie :P Grace mówi o tym co się stało Charlesowi i twierdzi, że straciła nad sobą panowanie, bo służba pewnego dnia kompletnie zniknęła nie uprzedzając jej. (z drugiej strony byłoby dziwnie gdyby powiedziała, że zrobiła to po jego śmierci)

ocenił(a) film na 9
Marlcia

Wybaczcie, że wracam w 2015 do tego tematu, ale wydaje mi się, że główna bohaterka zabiła swoje dzieci, żeby nie wpadły w ręce hitlerowców okupujących wyspę. Cała służba uciekła, bo w końcu jak zwykli ludzie mieli się bronić przed żołnierzami? Matka nie mogła uciec, bo dzieci, ze względu na uczulenie na światło, musiały zostać w domu. Myślę, że wolała sama je zabić a potem siebie, niż oddać je w ręce wrogów, którzy nie wiadomo co mogliby z nimi zrobić. Główna bohaterka myślała, że udało jej się powstrzymać okupantów, bo wyparła z pamięci ten dzień i sam fakt o zabiciu dzieci i swojej śmierci. To tylko taka moja interpretacja. :)

allexiachan

Myślę zupełnie inaczej. Ale twoja "teoria" jest ciekawa i też mi się podoba. Moim zdaniem zabiła je, bo oszalała, jak już zostało to napisane wyżej. Chociaż myślę, że akurat to niedomówienie zostawiono widzom.. :)

ocenił(a) film na 9
resurrecteed

Chyba najciekawsze w filmie jest właśnie to, że pozostawiono nam, widzom domysły. :)

ocenił(a) film na 8
allexiachan

Ta teoria byłaby całkiem prawdopodobna gdyby nie jeden fakt. Matka wie że wojna się skończyła, a mąż nie wrócił. Gdyby zabiła dzieci by nie trafiły w ręce okupanta, to prawdopodobnie zostałaby w tej pętli czasowej gdzie zgineła, bez świadomości że wojna się skończyła i czekałaby na jej koniec.

MysteryVeil

Bardzo mądra i myślę, że trafiona konkluzja.

ocenił(a) film na 8
MysteryVeil

Toteż miałam napisać

ocenił(a) film na 9
MysteryVeil

Czy na pewno wie? W pewnym momencie mówi, że "mąż wróci kiedy wojna się skończy". Poza tym, mąż powróciwszy mówi, że musi wracać na front, bo wojna nadal trwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones