PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565949}
5,5 7 965
ocen
5,5 10 1 7965
Intruders
powrót do forum filmu Intruders

Film-oksymoron

użytkownik usunięty

Ot, horror, który nie jest horrorem, zaskakujące zakończenie, które nie zaskakuje, klimat, którego nie ma i... Można by tak w nieskończoność. Film nieudany; po reżyserze 28 tygodni później spodziewałem się o wiele więcej. Tymczasem dostałem coś nieokreślonego: ni to baśń, ni to horror. Ciągnie się to w nie wiadomo jakim kierunku (a kiedy już wiadomo, to jest za późno, by odzyskać stracony czas), rzucając na prawo i lewo banałami o traumie z dzieciństwa czy poświęceniu rodziców dla dzieci. Dorzućmy do tego cukierkowe zakończenie i otrzymamy coś, co przy większej powściągliwości reżysera mogłoby być nadającym się do oglądania dramatem obyczajowym z cyklu Życiowe historie. Po horrorze - filmie strasznym, niekiedy krwawym, wypełnionym akcją, a przynajmniej klimaterm - spodziewać się należy czegoś zupełnie innego, tego zaś Intruders nie daje. Na plus zaliczyć nie można również muzyki, działającej na zasadzie "tu-masz-się-bać" oraz fabuły, w której niedokończone wątki rażą na kilometr. Jednym słowem, Intruders polecić się nie da. Lepiej wrócić do starej szkoły: mimo upływu lat, Inni i Szósty zmysł to w kategorii horror z suspensem nadal pierwsza liga.

ocenił(a) film na 5

Ja bym to nazwała dziwnym połączeniem bajki z morałem dla dzieci i dorosłych, z elementami horroru. W zasadzie chyba dla nikogo to się nie nadaje - dorośli się znudzą, a dzieci za bardzo wystraszą. Zawiodłam się, bo początek filmu był całkiem ok, nawet miał melodię na początku taką trochę kościelną/klimatyczną, więc oczekiwałam czegoś więcej.

Dla mnie to jakiś nowy, dziwny gatunek, może horror dla bardzo lękliwych. Przypomina mi trochę film Naznaczony (choć tam kilka elementów było strasznych) i jeszcze taki jeden (tytułu nie pamiętam), w którym dzieci w garażu odnalazły dziurę do innego świata, w którym spotykały się ze swoimi największymi lękami i próbowały je pokonać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones