PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113235}

Inwazja porywaczy ciał

Invasion of the Body Snatchers
7,0 3 675
ocen
7,0 10 1 3675
7,3 10
ocen krytyków
Inwazja porywaczy ciał
powrót do forum filmu Inwazja porywaczy ciał

SPOILER!!! Jedna rzecz w tym filmie nie trzyma się kupy: najeźdżcy tworzą duplikaty ludzkich ciał po to, aby we śnie danej osoby jej pamięć etc. zostały przejęte przez impostera. Jednak w przypadku Becky ta przemiana wygląda zupełnie inaczej. Bohaterka zasypia na moment w kopalni i budzi się jako jedna z "nich" w swoim oryginalnym ciele. Może mi to ktos logicznie wytłumaczyć???

ocenił(a) film na 10
Evil_Ash

Aha - na marginesie to film gorąco polecam. Jeden z lepszych sci-fi jakie w życiu widziałem (pomimo małej wpadki o której piszę wyzej). Film świetnie odzwierciedla kondycję psychiczną znakomitej części Amerykanów w czasach zimnej wojny. Najeźdźcy symbolizują "nowego człowieka", który miał być pozbawiony uczuć i wiary, wszyscy ludzie mieli być dokładnie tacy sami. 10/10!!!

ocenił(a) film na 6
Evil_Ash

Zgadzam się z tym. Rzeczywiście zasypia na chwilę i budzi się jako obca. Co jest pomyłką bo powinna wyjść z kokona. Też się zastanawiam jak to możliwe.

ocenił(a) film na 4
Evil_Ash

Nowy człowiek rodzi się na naszych oczach - jest to bogacz, który maluczkim wciska pandemię. Czasami z ostatecznym skutkiem.

ocenił(a) film na 8
Evil_Ash

no ok...a co sie dzialo ze starymi - ludzkimi cialami gdy powstaly juz nowe - bez duszy? w filmie z 93r widac jak stare ciala hmm "pozbawione sa powietrza" i ich nie ma..hmmm to jest troche dziwne! ale film jak na owe czasy bdb 8/10

ocenił(a) film na 10
Pschemass

się dematerializowały:)

ocenił(a) film na 9
Evil_Ash

Kiedy Miles wybiega z kopalni, nie widzimy, co się dzieje pod jego nieobecność. Nie jest więc wcale powiedziane, że nowa Becky powstała wprost ze swojego dotychczasowego ciała.

ocenił(a) film na 5
Gotowy_Na_Wszystko

Przecież jak wraca to prowadzi Becky pod rękę, upada z nia, caluje i dopiero wtedy ona sie przemienia. Mnie osobiscie bardzo zloscily w tym filmie roznego rodzaju bledy, a zwłaszcza nielogiczne postawy bohaterow i im dluzej trwal tym bardziej obnizalem ocene. Jak dla mnie zmarnowany potencjal.

Debesciak

nie. becky nie zmnienia sie po upadku w kopalni. zmienia sie podczas nieobecnosci milesa i kiedy on wraca udaje ze jest taka jak dawniej,ale pocalunek ja zdradza.przypuszczalnie zmieniona becky chciala udawac caly czas i doprowdazic milesa do innych "obcych".kiedy miles uswiadamia sobie ze becky jest zmieniona , ona mowi" tak. spalam kiedy ciebie nie było". pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
mila1082

Coz, masz racje..., ale ocena bez zmian ;P

ocenił(a) film na 10
mila1082

tak właśnie jest, kiedy nie było tego typa - czytaj, kamery też nie było - wtedy obcy podmienili dziewczynę.
A wytłumaczeniem może być to, że dziewucha, pomimo dragów była bardzo, bardzo, bardzo niewyspana, a więc zapadła w bardzo głęboki sen (gościu poszedł latać tam i owam, a ona czekając na niego usnęła - tak już te baby mają). Obcy właśnie wtedy w tym stanie głębokiego snu mogli przejmować ciała, a to że później udawała... od początku tam wszystkie alieny udają, że są normalne i nic się nie zmieniło:)

Jeden z moich ulubionych filmów:)

Evil_Ash

O O O własnie tez mnie to zastanawia, nawet tak skomentowałem film :D

ocenił(a) film na 10
movies_2

no i w sumie nie wiadomo do końca czy ten typ co po nią wrócił, też czasem po drodze nie został "podmieniony":)

ocenił(a) film na 6
Evil_Ash

duży błąd logiczny, a film jakoś nie wzbudzał u mnie grozy, ci nowi "ludzie" nie byli tacy straszni :)

ocenił(a) film na 9
Evil_Ash

Faktycznie jest to spory błąd fabularny, ale mimo tego jest to jeden z najlepszych horrorów z tamtych lat jaki oglądałem.

ocenił(a) film na 8
Evil_Ash

Sam się chwilę zastanawiałem, ale oglądając film (przed chwilą) doszedłem do wniosku, że klony wbiegając do kopalni na wszelki wypadek zostawiły tam kokony i sobie poszli.

ocenił(a) film na 4
Evil_Ash

Jak dla mnie ten brak logiki kładzie cały film. I żadne tłumaczenie tej wpadki mnie nie przekonuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones