PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478702}

Iron Man II

Iron Man 2
7,3 262 608
ocen
7,3 10 1 262608
5,9 27
ocen krytyków
Iron Man 2
powrót do forum filmu Iron Man 2

film jest bardzo dobry tylko ten downey niepasuje do roli Iron Man,ma za bardzo geyowski wyraz twarzy:)

ocenił(a) film na 7
hamster230

Mi on też nie pasował. Znałam go z zupełnie innych ról (np. Zodiak, Gothika, Chaplin), stąd jego nowe wcielenie trochę mi zgrzytało.

ocenił(a) film na 6
hamster230

A kogo proponujecie na te role?
Osobiście Downey Jr. mi odpowiada.

ocenił(a) film na 7
wedelowicz

Szczerze mówiąc nie mam swojego typu. Nigdy nie czytałam komiksu (albo nie pamiętam, bo już od lat ich nie czytuję) i nie zastanawiałam się nad tym, kto byłby lepszy. Robert po prostu gryzł mi się wizerunkiem macho, bo znałam go z zupełnie przeciwnych ról. Pewnie podniosą się głosy sprzeciwu, ale mi już bardziej by pasował Dean Cain, albo może Hugh Jackman?

eveline_v

Hugh Jackman nie mógłby być, bo wszyscy utożsamiają go już z wizerunkiem Wolverine'a, też bohatera z uniwersum Marvela. A Downey świetnie odgrywa postać Tony'ego Starka, więc zupełnie Was nie rozumiem. Nie widzę nikogo lepszego na jego miejsce.

Peeves

ja byłem trochę zdziwiony jak przyjął tą propozycję i trochę w niego nie wierzyłem, ale kupuje go w całej okazałości. Downey Jr to Tony Stark.

ocenił(a) film na 7
Peeves

Ja z kolei Downeya utożsamiam z Chaplinem http://3.bp.blogspot.com/_fepqainiFww/TDXohxHI4JI/AAAAAAAAaXA/wqDXwf79h8g/s1600/ downey+jr.,+robert02.jpg więc trochę mi się gryzie.

ocenił(a) film na 7
eveline_v

Widziałam Chaplina i ponad 20 innych filmów z Downeyem, i powiem, że każde jego wcielenie kupuję. Jest na tyle elastycznym i utalentowanym aktorem, że grzechu wtórności i powtarzalności nie można mu zarzucić.A w roli Tony'ego Starka jest po prostu genialny ze swobodą i luzem, z jakimi odgrywa tę postać.

ocenił(a) film na 7
milkaway

To dla mnie takim aktorem jest Hugh Jackman. Downey, mimo całego swojego talentu i luzu, nie do wszystkich ról mi jednak pasuje. Choćby do Holmesa, którego, przy czytaniu książek, postrzegałam zupełnie inaczej. Tak, wiem, dobrze zagrał (podobnie, jak Starka), ale MI nie pasuje. Po prostu.
Jakby ktoś nie zauważył, podkreślam MI.

eveline_v

tobie wszystko sie gryzie weź się lepiej sama ugryź ... Downey żądzi :P

ocenił(a) film na 7
sylwietta888

Wszystko? A co jeszcze poza powyższym stwierdzeniem? Mój post ma prawie trzy lata, aż tyle zajęło Ci wymyślenie takiej riposty?

ocenił(a) film na 7
Peeves

Wcale nie musi to być drugi bohater z tego samego universum. Ryan Reynolds np. gra marvelowskiego Deadpoola (nawet własny film ma mieć, tylko coś odkładają z roku na rok jego realizację) i jest także Green Lantern z DC - i strasznie mi to zgrzyta.

A co do Downeya Jra to pamiętam moje zdziwienie, gdy dowiedziałam się, że to on będzie grał IM, wydawał mi się po prostu za stary. :) Ale wywiązał się z tej roli znakomicie, dla mnie jego kreacja wręcz zadecydowała o sukcesie całej produkcji i to z jego powodu nie mogłam się doczekać II części i nie mogę kolejnych.

ocenił(a) film na 8
hamster230

Robert wygląda identycznie jak Tony z komiksu

ocenił(a) film na 6
napruto

potwierdzam napruto

ocenił(a) film na 8
Nicomiko

nie wyobrażam sobie nikogo innego w tej roli ;)

ocenił(a) film na 7
hamster230

http://4.bp.blogspot.com/_25_3Mw8bZKM/TR3kAKJ0zMI/AAAAAAAABJs/b9DNqeyBi7w/s400/i ron-man-site-tony-stark.jpg
a
http://bohemienpoet.files.wordpress.com/2010/03/tonystark.jpg
Sorry, ale jak dla mnie koleś jest idealny...

ocenił(a) film na 8
hamster230

Hmm a jaki to jest gejowski wyraz twarzy? Ty chyba geja w życiu nie widziałeś :P
I jak dla mnie Robert pasuje idealnie do tej roli. Nie wiem czego się czepiacie.

ocenił(a) film na 7
hamster230

Ja bym w roli Iron Mana z chęcią zobaczył Heatha Ledgera przefarbowanego na czarno (ofc z zarostem), ale niestety już za późno. No i nie wiem, czy nie kłóciłoby się to z wizerunkiem Jokera.

Lepkam

Stan Lee twórca Komiksu widział tylko RDJ w tej roli < jeśli ktoś ma DVD Iron man 1 to tam jest jego komentarz>
pamiętam ,że powiedział "Robert Downey Jr urodził się do roli Tone' go Starka " i ja się zgadzam z tą opinią w całości , po pierwsze wygląda jak bohater z komiksu <tylko po za kolorem oczu> a po drugie świetnie odnalazł sie w roli narcyza i playboya ale to tylko moja opinia.

użytkownik usunięty
Marzycielka13

robert downey junior jest krolem tego filmu

to też ... ;)

ocenił(a) film na 8
Marzycielka13

Pierwszy raz Downey'a zobaczyłem własnie w tym filmie i od razu zawsze jak go oglądam w innym filmie (np. Shrelock Holmes (2009)) to od razu przypomina mi się Iron Man :)

ocenił(a) film na 9
Film10

Za rolę Starka przynajmniej nominacja do oskara(nie wiem czy dostał jakieś nagrody), a Iron Man I i II to jeden z niewielu filmów które kupiłem, wiekszość sobie ściągam z chomików(no ale wiadomo, jakośc trochę gorsza). No i zdecydowanie najlepszy(film, nie iron Man) z czwórki Avengersów.

Downey Jr. jako Stark, La Beouf jako Witwicky, Mckellen jako Magneto i Gandalf(We Władcy to wszyscy zagrali chyba świetnie), Lee jako Saruman i Dooku, Bale jako Batman, Jackman jako Wolverine, Depp jako Sparrow i McGregor jako Obi-Wan Kenobi z Zemsty Sithów. Te kreacje aktorskie mnie zapadły głęboko w pamięć ze wszystkich filmów jakie widziałem. Może i byłoby trochę więcej, ale te najlepsze zapamiętałem.

ocenił(a) film na 7
Ryloth

Z Avengersow wole Thora i Kapitana Ameryke :)

ocenił(a) film na 6
hamster230

Sądzę, że Robert nadał tej roli smaku i charakteru( ostatnie słowa w części pierwszej: "Iron man to ja" :D, taniec w stroju na urodzinach itd. ) Prawdopodobnie gdyby w postać iron mana wcielił się ktoś inny, nie był by wtedy taki zabawny.

ocenił(a) film na 8
Kirsty16

Robert to Tony, idealnie wyczuł tę rolę, świetnie się spisał. Nie czytałam komisków. Kupuje Roberta jako Iron Mana w całości ;)

użytkownik usunięty
yaneczka01

Bez urazy ale skoro nie czytałaś komiksów to skąd wiesz ,że Robert pasuje idealnie do tej roli?

ocenił(a) film na 7

Ja czytałem i jak dla mnie pasuje ;] luźni film marvela zdecydowanie lepszy od serii spider man która była nie porozumieniem

ocenił(a) film na 8
skarlok

nie czytałam komisków, ale to nie znaczy, że nie wiedziałam o czym Iron Man jest. Miałam pewne zarysy postaci, która była podobna do tej odgrywanej przez Roberta ;)

użytkownik usunięty
yaneczka01

Aha, dzięki za odpowiedź ;p

ocenił(a) film na 7

Z tym czepianiem się to toche jak to było z czepianiem się blond Bonda. I co z tego potem wynikło? Blond Bond to był najlepszy Bond jaki był (moim zdaniem! Oczywiście innych też uwielbiam... poza Daltonem).
A co do tego czy ktoś czytał czy nie czytał komiksów. Wiele osób, w tym ja, nie czytało komiksów o Batmanie... ale jakoś wszyscy wiedzieli że Clooney nie pasował...
Pozatym...
to rzecz gustu...
Kulas się odmeldowuje

użytkownik usunięty
Kulasisko_Pospolite

No tak ale mi chodziło o zachowanie , a nie o wygląd. Jak ktoś nie czytał komiksów nie wie jaki jest Tony Stark jakie ma zachowanie wiadomo tylko jak wygląda i gdzie pracuje.To raczej większość osób, które słyszały o Iron Manie wie.Jednak nie sądze wcale ,że Robert źle zagrał Tonego.Nawet nikogo innego nie widzę w tej roli :)

hamster230

właśnie że pasuje,jest świetnym aktorem ma jak zwykle ten swój uroczy trik który daje każdej swej roli.Super ze są na świecie jeszcze ludzie którzy potrafią grać swoje role.

ocenił(a) film na 8
hamster230

Podłączam się do głosów na TAK.... Robert nadał Starkowi osobowości, jest wyrazisty, zabawny i ekscentryczny, jak na miliardera przystało... dodatkowo Robert to dobry aktor i dzięki temu rola Iron Mana jest wyraźna.

użytkownik usunięty
hamster230

właśnie pasuje, bardzo ;) identycznie wedlug mnie jak z komiksu. iron man 2 nuda

ocenił(a) film na 7
hamster230

nie cierpię z universum marvela Iron Mana. Obie części oglądałem właśnie dla Tonego Starka. Wg mnie jest świetny

dandiRR

Robert Downey Jr. jest świetny. Naprawdę obejrzałam oby dwie części i czekam na trzecią ponieważ on jest zaje*bisty! Tony Stark jest mega przystojny, szarmancki i dowcipny. Ubóstwiam film Iron Man

ocenił(a) film na 6
hamster230

Downey idealnie nadaje się na zakochanego w sobie playboya! Nie wyobrażam sobie idealniejszego aktora na jego miejsce..

ocenił(a) film na 9
hamster230

Nie zgodzę się z Tobą. Moim zdaniem Robert jest wprost idealny w roli Iron Man`a. Nie wyobrażam sobie nikogo innego w tej roli. Iron Man z nim w roli głównej to film, który chce się oglądać. Czekam na część trzecią !

ocenił(a) film na 6
hamster230

Ja też się nie zgadzam z Twoją opinią, bo według mnie on nadawał się idealnie do tej roli. Ma w sobie to coś co sprawia wrażenie, że wszystko olewa i jest leniem, ale jak mu na czymś zależy to jest w stanie wziąć się w garść i popracować trochę. Ponadto pasuje mi fizycznie, nie jest zbudowany jak jakiś macho, co go wyróżnia od innych bohaterów w tego typu filmach.

hamster230

Gejowski wyraz twarzy? Mimo iż jestem tolerancyjny, ale nie akceptuję homoseksualizmu, to wyrażenie, iż ktoś ma gejowski wyraz twarzy jest śmieszne. Zapewnie chodzi o to, że jego zarost jest schludnie przycięty i wystylizowany?
Nie wyobrażam sobie nikogo innego w filmowej roli Iron Man'a (Tony Stark) niż Robert Downey Jr.
Dla mnie osobiście teraz ten aktor będzie mi się kojarzył z tą postacią, a przedtem widziałem go - i pamiętałem - z przeciętnego filmu "Jaja w tropikach".
Oglądając dwie części Iron Man'a i obserwując grę aktorską w/w aktora, mogę powiedzieć, że albo ta rola jest dla niego stworzona, albo RD Jr. jest tak dobrym aktorem, że sobie z nia wyśmienicie poradził. Bo myślę iż to właśnie jego gra aktorska niektórych tak zachwyca.

ocenił(a) film na 10
hamster230

Według mnien on jest najlepszy

ocenił(a) film na 8
hamster230

Robert idealnie pasuję do tej roli

ocenił(a) film na 8
hamster230

RDJ nie gra Starka, on jest Starkiem. a co do (podobno) gejowskiego wyrazu twarzy, Stark kocha tylko jednego faceta - siebie:P ale na to są bardziej odpowiednie określenia: narcyzm, megalomania, ....

hamster230

Czytałeś komiks?Pod względem wyglądu pasuje świetnie.Jak możecie mówić,że ktoś nie pasuje do roli,bo go się widziało w innych filmach,gdzie grał zupełnie inną postać?Jak aktor ma się popisać talentem jak gra w kółko takie same role?
Zagrał dobrze,wyglądem pasuje,więc o co chodzi?
Uniwersalność to dobra cecha dla aktora.
Tego "gejowskiego wyrazu twarzy" nie skomentuję,bo uno tak nie uważam,a sekundo to żaden argument i dyskusja na ten temat nie ma sensu.

ocenił(a) film na 9
hamster230

Z tym wyrazem twarzy to palnąłeś :D :D Robert świetnie pasuję do tej roli. Zarówno z wyglądem jak i zachowaniem :)

ocenił(a) film na 6
IronHulk12

zgadzam się. Idealny Tony Stark! Nie wyobrażam sobie innego.

ocenił(a) film na 7
IronHulk12

dokładnie wyraz twarzy ma świetnie pasujący jak do narcystycznego geniusza i playboy'a XD

hamster230

Wg mnie niezbyt pasuje do tej roli.

ocenił(a) film na 7
hamster230

jak na mój gest to bardzo męska i "hetero" twarz ;P i uważam, że idealnie pasuje do tej roli, tym bardziej, że wygląda niemal identycznie jak Tony w komiksach.

hamster230

To że Downey grał kiedyś w takich filmach jak np: Zodiak, Gothika, Chaplin to nie znaczy że nie pasuje do roli Iron Man .....
To że kiedyś grał w takich nudnych i głupich filmach nie oznacza to jego osobowości i według mn on idealnie się nadaje do tej roli jako Iron man ma w sobie to coś ....
PS: ludzie którzy piszą że on nie nadaje się do tej roli niech nie oceniają książki po okładce kretyni!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones