PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34007}

Jądro Ziemi

The Core
5,7 29 227
ocen
5,7 10 1 29227
5,1 7
ocen krytyków
Jądro Ziemi
powrót do forum filmu Jądro Ziemi

9/10

ocenił(a) film na 9

Świetna gra aktorska, niebanalny scenariusz, rzetelni aktorzy, naprawdę dobra obsada, pomysł,
wykonanie, sam fakt że film trwa 2 godziny a ogląda się bez bólu pleców świadczy o jakości.

Czepiacie się, że nielogiczny albo nierealny. To S-F na miłość boską, nie dokument. W S-F
wszystko jest możliwe.

ocenił(a) film na 4
Unibet_78

Świetna gra aktorska? Niebanalny scenariusz? Pomysł? No proszę, przecież to wszystko było takie schematyczne,powielanie jednego i tego samego schematy w tego typu filmach jest strasznie męczące.

Aczkolwiek nie czepiam się nielogiczności,bo tutaj faktycznie zgadzam się z Tobą,większość malkontentów tego wątku sama tak naprawdę nie wie czego się czepia.

Unibet_78

S-f to nie fantasy. Akcja filmu dzieje się w uniwersum naszego świata, z tego powodu ma mnóstwo błędów logicznych i proporcjonalnie do tego wiele zarzutów. S-f też ma pewne ograniczenia, nie należy o tym zapominać. Ale pomijając to wszystko w jakiś niezrozumiały dla mnie sposób film oglądało mi się z przyjemnością. Co prawda byłem wtedy w gimnazjum;-)

ocenił(a) film na 9
tom_evans

Sf to science-Fiction czyli fikcja naukowa lub naukowo-fikcyjny jakkolwiek, jest to gatunek, gdzie nie trzeba się sztywno trzymać praw fizyki. Owszem, mnie też denerwują pewnie rozbieżności, ale oceniam film pod względem jego gatunku. Nie oglądam dokumentu o np teorii strun tylko kino stricte rozrywkowe i tak je oceniam.

Unibet_78

Science-fiction ma pewne ograniczenia, bo powinien odnosić się do znanej wiedzy naukowej lub jej przewidywanego rozwoju. W tym filmie zapominano o wielu podstawach rządzących naszym światem, a to nie jest do przyjęcia w kategorii s-f.

ocenił(a) film na 6
Unibet_78

Też nie rozumiem dlaczego aż tak niskie noty ten film dostaje. Pomysł na film bardzo oryginalny jakby współczesna wersja "Podróży do wnętrza ziemi" Juliusza Verna. A co do Science-Fiction , przecież w jądrze ziemi jeszcze żaden człowiek nie był ( i pewnie nigdy nie będzie) to możem puścić wodze fantazji i trochę powymyślać. I jeszcz co mi się spodobało , niesamowicie trafnie i profesjonalnie dobrana obsada aktorska. Naprawdę film nie jest zły :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
kore_lbn

ale film wg Ciebie zasłużył, zatem nie jest źle :P

blog jak blog, nic specjalnego, ktoś wykorzystuje znane blockbustery, żeby ściągnąć klientów na reklamy na blogu:). Jak ten, kto pisał bloga sam nakręci taki film z takim budżetem to mogę z nim dyskutować, a tak, to kolejne hejty wylewane na filmy...

ocenił(a) film na 7
Unibet_78

To absolutnie nie jest hejt i absolutnie nie wykorzystuję blockbusterów do ściągania klientów ;) Prowadzę bloga non profit, totalnie hobbystycznie :)

Zresztą że nie hejt, to widzisz po ocenie którą dałem filmowi ;) 7/10 oznacza że się fajnie bawiłem :) Co nie zmienia faktu, że w filmie jest sporo głupot i absurdów ;)

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Mi też ten film bardzo się podobał. Ale miałem wrażenie że jest wykonany na zasadzie "zapakować do promu kosmicznego ekipę która ma uratować świat" tylko w drugą stronę ich wysłali XD. Gra jest ponadprzeciętna. Pomysł też jest nie najgorszy. Co mi się podobało, to fakt iż nie ma tam takiego ciężkiego klimatu...

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

No właśnie oglądanie bez bólu pleców - odpaliłem 0:30 z zamiarem zaśnięcia w ciągu 15 minut (wstaje o 5), a oto jestem o 3 po może nie do końca logiczny, ale wciągającym seansie.

ocenił(a) film na 6
Unibet_78

Nie przesadzaj jest wiele lepszych filmów tego typu. A ten miał sporo mankamentów i wad.
To już dość przeciętny Amageddon 1998 jest lepszym filmem.
Armageddon 1998 imdb 6,6 (4 nom)...Metascore 42
Jądro ziemi 2003 imdb 5,4...Metascore 48

Dla porównania z podobnych filmów:
2001: Odyseja kosmiczna 1968 imdb 8,3 (1 oskar, 4 nom)...Metascore 86
Solyaris 1972 imdb 8,1...Metascore 90
Otchłań 1989 imdb 7,6 (1 oskar , 4 nom)...Metascore 62
W stronę słońca 2007 imdb 7,3...Metascore 64
Moon 2009 imdb 7,9...Metascore 67
Grawitacja 2013 imdb 7,8 (7 oskarów, 10 nom)...Metascore 96
Interstellar 2014 imdb 8,6 (1 oskar, 5 nom)...Metascore 74
Marsjanin 2015 imdb 8,0 (7 nom)...Metascore 80

W 2016 roku dobrze zapowiada się Arrival

ocenił(a) film na 9
returner

Czy przesadzam czy nie, nie zmienia to faktu, że to mój gust filmowy :)

Otchłań, W Stronę Słońca, Moon - bardzo dobre filmy.

Grawitacja, Interstellar i Marsjanin jak dla mnie to nowa epoka kina S-F. Za to Arrival - już czekam w blokach startowych ;)

Dziwi mnie Twoje porównanie Jądra Ziemi do Odysei Kosmicznej.... to nie do końca ten sam gatunek.

ocenił(a) film na 1
Unibet_78

HAHHA Niezły zart

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones