PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564833}
6,6 37 681
ocen
6,6 10 1 37681
5,9 9
ocen krytyków
J. Edgar
powrót do forum filmu J. Edgar

Ogólnie to film dobry, nawet czasami poruszający - ale czegoś w nim zabrakło. Hoover to dość tajemnicza postać, i w sumie o jego życiu prywatnym nic nie wiemy. Czyli - czy nie lepiej by było, żeby relację Hoovera i Tolsona pozostawić niedookreśloną i pokazać trochę scen dwuznacznych?, lub odwrotnie - pokazać jakieś porządne uczucia, jeśli nie lubimy tajemnic? W filmie mamy półśrodki - niby jest miłość, ale w sumie nie ma. Ich relacja była taka nieprawdopodobna - jadali tylko obiadki całe życie?

I bardzo zgrzytnęła mi charakteryzacja. To, co ponaklejali im na twarze, to była gruba przesada!

Lubię aktorów z tego filmu. Wszyscy zagrali świetnie. Może dlatego film dobrze się ogląda. Zwłaszcza Leo!

nan_s

zgadzam się w 100% choć wystawiłam niższą notę. Film z dużym potencjałem bo biografia niesamowita ALE pomimo dobrej reżyserii, poprawnej gry aktorskiej w tym filmie czegoś zabrakło

! a charakteryzacja mnie dobiła - nie dało się na to patrzeć, wyglądali jakby się zanurzyli w kisielu i obsypali mąką - dramat, wielokrotnie położyło to całą scenę

ocenił(a) film na 7
nan_s

Nie da się ukryć że dwóch facetów którzy nie mają kobiet ...żon i spędzają ze sobą wspólnie całe życie mają wspólny zawiązek i się 'kochają"

ocenił(a) film na 6
nan_s

Racja. Film bezpłciowy jak cały ten związek obu facetów. A co do charakteryzacji , to jakiś koszmar . Aktorzy wyglądają jagby ich twarze ucierpiały w pożarze.

ocenił(a) film na 7
neron4

Co do charakteryzacji zgoda - zwłaszcza "stary Tolson" wygląda jak obrabiający bank przebieraniec bez jakiejkolwiek mimiki...

ocenił(a) film na 6
nan_s

widzicie stąd właśnie mamy termin bromance, jak jest dwóch gości i spędza ze sobą bardzo dużo czasu , bez konieczności posiadania kobiet czy żon.

ocenił(a) film na 7
cykul

:) Hm, Bromance to jest w filmie Zabójcza broń :)
A w tym filmie to jednak coś więcej niż bromance - bo jednak przyjeciele, nawet jeśli się kochają - to się nie całują:)

użytkownik usunięty
nan_s

Jeśli ktoś chce poczytać o ewidentnym homoseksualizmie Hoovera, jest kilka książek na ten temat. Nie jest to żadna tajemnica nawet dla niewtajemniczonych, od dekad cały Waszyngton o tym huczał, nawet bracia Zucker zrobili z tego gag ćwierć wieku temu w Nagiej Broni 33 1/3 (o ile dobrze pamiętam) :). Myślę, że Clint będąc Republikaninem z krwi i kości celowo ten wątek (niemal) ominął, bo Hoover w końcu stworzył potęgę FBI, agencję, który ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo obywateli USA.

ocenił(a) film na 6
nan_s

Zgadzam się, był potencjał, bo temat ciekawy i Leo dobrym autorem jest, ale czegoś zabrakło, jakiejś głębi, no i ten ich związek niby bliski, a jednak daleki, no coś nie zagrało aby ocenić ten film wyżej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones