PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118169}

J.S.A.

Gongdong gyeongbi guyeok JSA
7,6 2 436
ocen
7,6 10 1 2436
J.S.A.
powrót do forum filmu J.S.A.

Dobre kino

ocenił(a) film na 9

Dobre, solidne kino dające pewien ogląd na skomplikowane stosunki na linii Korea Północna - Korea Południowa. Rewelacyjna gra aktorów - głównie Song Kang-ho (!) i Lee Byung-Hun. Świetna muzyka - szczególnie sceny strzelaniny na granicy. Polecam serdecznie :D

ocenił(a) film na 7
PureNarcotic

Zgadzam się w pełni z tematem "dobre kino" w 100%. Film zaczyna się dość nudnawo, i w pewnym momencie zacząłem podejrzewać że to koreańska odmiana J.A.G wojskowe biuro śledcze a po "oldboju" spodziewałem się czegoś lepszego, jednakże film się rozkręca i nie polecam poddawać się zbyt wcześnie i zniechęcać, warto wytrwać. Historia tu opowiedziana jest wyjątkowa, i daje nam europejczykom pogląd na sytuacje polityczno-społeczną na terenie Korei. Doskonała forma opowiadania o historii i podziałach, szkoda że nasi nie potrafią w ten sposób kręcić filmów. To już 3 film tego reżysera jaki widziałem i uważam że to świetny przedstawiciel szkoły filmowej koreańskiej, warty dalszego wglądu w jego twórczość i dokonania.

ocenił(a) film na 9
SPIDER_W_CH

To jeden z pierwszych filmów Chan-wook Park'a zatem nie ma go co porównywać do późniejszych dzieł, lecz z drugiej strony sam reżyser ma uzasadnione prawo chwalić się stworzeniem takiego obrazu, na szalenie trudny i drażliwy przecież temat.
Warto podkreślić za południowo - koreańskim reżyserem że gdyby nie usilne działania jankesów, kontakty miedzy obiema częściami Korei byłyby co najmniej poprawne.

ocenił(a) film na 8
SPIDER_W_CH

Ja także się zgadzam ale oceniam go o oczko wyżej - 8/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones