PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4313}

Jabłka Adama

Adams æbler
7,7 88 501
ocen
7,7 10 1 88501
7,2 18
ocen krytyków
Jabłka Adama
powrót do forum filmu Jabłka Adama

Film genialny :) POLECAM!

ocenił(a) film na 5
Episteme

Ten film '' To jest gruby nietakt! '' - humor nie dla każdego , niektórzy mogą poczuć się nawet zdegustowani - więc oglądać na własne ryzyko. Dla mnie tylko 5/10.

ocenił(a) film na 10
gisby

nie masz najwyraźniej poczucia humoru

ocenił(a) film na 9
kryszti

Pomimo, że uważam, że film jest po prostu świetny i idealnie wpasowuje się w moje poczucie humoru to nie mogę się z Tobą zgodzić, różni ludzie mają różne poczucie humoru.

ocenił(a) film na 10
a_f1

Większość ludzi go nie ma, więc nie wiem o czym mówisz. Brak dystansu do siebie i świata to jedno z największych wad ludzkości. To, że ktoś śmieje się do łez gdy ktoś wdepnie w gówno, to nie znaczy, że ma poczucie humoru, a nawet jeżeli to marne.

ocenił(a) film na 7
kryszti

"Większość ludzi go nie ma, więc nie wiem o czym mówisz. Brak dystansu do siebie i świata to jedno z największych wad ludzkości." nie ludzkości tylko polaków. nie wyolbrzymiaj.

ocenił(a) film na 10
Expendable91

Nie tylko polaków. Konformizm jest wszędzie, a gdyby ludzie mieli do siebie dystans do nie byłoby tylu morderstw, wojen i aktów okrucieństwa, często z błahych powodów. Może to ty umniejszasz? :)

ocenił(a) film na 7
kryszti

Wiesz, każdy ma swoje, jedni dadzą 10, inni 5, ja dałem 7:)

ocenił(a) film na 7
gisby

Jak to mówią, kwestia upodobań

ocenił(a) film na 10
Episteme

po prostu... dopisuję się - absolutnie genialny!!!

oxygon

Również mogę się dopisać. Piękna, przewrotna interpretacja księgi Hioba! Słyszeliście, że ponoć ten film jest umieszczony na watykańskiej liście filmów zakazanych?

ocenił(a) film na 8
JohnValentine

A to niby dlaczego? Ze względu na rzucanie Biblią o ziemię? :O Poważnie pytam. Przez cały film miałam wrażenie, że religia jest tam przedstawiona w jak najlepszym świetle, a pastor od początku do końca wykazuje się niezwykłą inteligencją. Jeśli faktycznie Watykan zakazał tego filmu, jest to z ich strony naprawdę gruby nietakt.

spenzer

Widocznie Watykan nie ma poczucia humoru. ;) Moim zdaniem, mimo samego zakończenia, motywy religijne przedstawione były bardzo prześmiewczo, za co film ma u mnie b.duży plus.

ocenił(a) film na 8
JohnValentine

Oglądając ten film miałem wrażenie, że religia sama w sobie jest rzeczą najmniej w nim wyśmiewaną, pomimo jej nieustannej obecności. No ale nie od dziś wiadomo, że Watykanowi w wielu sprawach brakuje dystansu :D

ocenił(a) film na 10
JohnValentine

A masz link tej listy? Bo coś nie mogę znaleźć Z pewnością znajdzie się tam coś ciekawego :) W końcu watykan to mafia pełna ograniczonych umysłowo fanatyków, którą Jezus by pewnie rozgonił gdyby żył... jeżeli nie siedziałby zamknięty w psyhiatryku :D Znalazłem jakąś krótszą listę z filmami potępianymi przez kościół i był tam chociażby avatar... film jak dla mnie kiepski, ale może boleć kościół ze względu na to, że pod pewnymi względami wykazuje ich niezbyt chwalebną przeszłość, chociażby wyrzynanie Słowian, lub Indian w imię doboroci pańskiej i ratowania dusz.

kryszti

Cudowny film, wielowarstwowy, niesamowita gra aktorów. Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones