PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551146}

Jack Ryan: Teoria chaosu

Jack Ryan: Shadow Recruit
6,1 36 738
ocen
6,1 10 1 36738
4,7 9
ocen krytyków
Jack Ryan: Teoria chaosu
powrót do forum filmu Jack Ryan: Teoria chaosu

o złych, podstępnych Rosjanach i szlachetnych Amerykanach, którzy jeszcze raz uratowali świat
przed zagładą i knowaniami imperium zła...

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Fakt ale niezle sie to oglada

ocenił(a) film na 2
eltoro10000

o święta naiwności, wyłączyłem film w 62min. co mi się dawno nie zdarzyło. Az trudno mi uwierzyć, że Kenneth przyjął tak infantylny i niemiłosiernie nudny scenariusz. Dobrze, że Clancy tego nie widział .

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Kiedy w końcu coś konkretnie wybuchnie? :/

ocenił(a) film na 3
eltoro10000

Film kiepski, ale nie ze względu na przekaz ideowy (Rosjanie są fajni?). Chcesz zobaczyć propagandę, obejrzyj ostatnie filmy Nikity Michałkowa - rzygać się chce. Akurat kino amerykańskie nadzwyczaj często krytykuje własne rządy i system polityczny, co dobrze świadczy o tamtejszej demokracji. A że znajdą się też hurrapatrioci - normalka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
eltoro10000

jak mam oglądać o szlachetnych rosjanach ( buhaha w dobie Krymu ,Ukrainy ) to taki tekst to dla mnie naiwność ,chociarz odrobina racji jest .jednak wolę Amerykańską propagandówkę

amzet

Zdaje się, że wolisz dobę Wietnamu, Grenady, Nikaragui, Korei, Panamy, Somalii, Iraku i Afganistanu, itd... O ile wiem, to rosyjskie wojska Krymu nie napadły, ani go nie okupują, w przeciwieństwie do Amerykanów, którzy ciągle napadają na jakiś kraj, by wprowadzać tam "demokrację"...

ocenił(a) film na 7
amzet

o czym tu dyskutowac , porządek wprowadzony przez amerykanów i gdy im nie przeszkadzali "przyjaciele" tych krajów- Niemcy ,Korea południowa , czy Japonia- kraje mlekiem i miodem płynące,nikt im niczego nie narzucał, własna kultura a co jest tam gdzie Amerykanie nie zarządzili ? sam przytaczasz, Wietnam, Korea Północna , dawne NRD, dawna Polska . Nie to nie wojska rosyjskie napadły na krym tylko zielone ludziki, dopiero potem putinokio potwierdził że to jednak wojska rosyjskie tam był - którą ty bajkę oglądasz ? i dzięki amerykanom piszesz te bzdury na forum, bo rosyjska wersja demokracji nie pozwiliłaby Ci na to . o czym tu dyskutować.. film propagandowy ,ale wolę amerykańską propagandę jak ruską która z ludzi robi ciemniaków ,w putinlandii nie wiedzą co się na świecie dzieje

ocenił(a) film na 6
amzet

amen

amzet

No, widzę, że wolisz amerykańską propagandę. To znaczy, że jest dobra, bo działa. Tobie już mózg całkiem wyprała i dlatego właśnie ją wolisz...;-)

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

nieprawda to Tobie nienawiść do ameryki przysłania suche fakty- pod "okupacją amerykańską" Japonia, Niemcy , Korea stają się potęgami gospodarczymi, nikt tym narodom nie narzucał swoich ideologii, to nie dyktatura tylko demokracja ze swoimi zaletami i wadami stąd wszelkie afery które wypływają, jest jakiś wentyl bezpieczeństwa, co propują inne ideologie- islam, rosyjska wersja demokracji ,koreańscy bogowie- nie masz nic do powiedzenia, nie możesz krytykować co władzy nie pasuje, rosjanie zamieszczają zdjęcia z dwóch lat wstecz i twierdzą że to teraz na Ukarainie , w stanach taki dziennikarz nie ma racji bytu, w rosji wręcza się nagrody za "rzetelną informację " ,gdy amerykanie chcieli działaś w Syrii podniósł się krzyk że zginą niewinni, gdy zmuszono ich do braku reakcji ,Tobie podobnym nie przeszkadzają tysiące które tam nadal giną ,dziesiątki ofiar od bomb amerykańskich to dla Was mega tragedia,tysiące z powodu braku reakcji- to nic nie znaczące statystyki, to Tobie wyprali mózg że nie widzisz takich oczywistości ,a że amerykanie za swoje pieniądze kręcą propagandowe filmy no cóż z tym się zgadzam , są propagandowe ale daje się obejrzeć,ruski propagandowy film jest nie do obejrzenia,to obraza dla ludzkiej inteligencji ,Dlatego wolę amerykańską propagande czasami dobrze zrobioną albo efektownie niż rosyjską demokrację czy islamską miłość do bliźniego ... ale wyszedł referat ,a miało być tylko o filmie

amzet

Jaka moja nienawiść? Ja tylko widzę rzeczywistość jaką jest i potrafię myśleć samodzielnie. Zupełnie ci ta propaganda przysłoniła zdrowy rozsądek? Najwidoczniej...

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

jasne, żyjesz w całkiem innej bajce , potrafisz samodzielnie myśleć wykazując sie zdrowym rozsądkiem,może w Twojej rzeczywistości świat wygląda inaczej ,można pozazdrościć cyt " O ile wiem, to rosyjskie wojska Krymu nie napadły, ani go nie okupują, w przeciwieństwie do Amerykanów, którzy ciągle napadają na jakiś kraj, by wprowadzać tam "demokrację"... "jeszcze raz przeczytaj co pisałem o Syrii, Japonii, Niemcach i Korei Poludniowej

amzet

Napisałem i podtrzymuję, bo to prawda. Tyle, że nie dla każdego wygodna... Twoich wypocin drugi raz czytał nie będę, bo nie lubię czytać bzdur, nawet raz.
O ile wiem, to w Iraku, Afganistanie, Grenadzie, czy innej Korei i Wietnamie nikt nie rozpisywał referendum, by ludność mogła się wypowiedzieć, czy życzy sobie wprowadzania amerykańskiej "demokracji" przynoszonej na lufach czołgów i karabinów, a na Krymie było. Tak samo jak pół Ukrainy pragnie być częścią Rosji. Ale dla amerykańskiej i polskiej propagandy to są terroryści-separatyści, którzy bezprawnie okupują rządowe budynki i trzeba ich unicestwić siłą za wszelką cenę. Jak pół roku wcześniej banderowska swołocz finansowana za amerykańskie dolary robiła zadymę i obalała demokratycznie wybranego prezydenta, to wszystko było cacy i trzeba ich było popierać. Ot, filozofia Kalego.Najbardziej żałosne jest to, że Polska jest w stanie poprzeć każdą siłę polityczną , byle była antyrosyjska, nawet taka bandę, która zieje do Polski nienawiścią i pierwsze co zrobi po objęciu władzy, to obróci się przeciwko nam. A polscy zidiociali politycy, zamiast żądać rozliczenia za zbrodnię wołyńską, tak samo jak gardłują w sprawie Katynia, tutaj nie potrafią się stawiać, tylko jeszcze tę bandę, dla której Bandera jest bohaterem narodowym, popierają.

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

nienawiść zasłania prawdę ? aaaaa już wiem oglądasz wiadomości z putinlandii- Ty nie wiesz co się na świecie dzieje sam putinokio stwierdził że zielone ludziki to jednak rosyjskie wojsko ,referendum pod lufami ?- jak nie pójdziesz to my ci pokarzemy, ważne byś był a my policzymy głosy ruscy siedzą i mataczą a Ty twierdzisz że połowa chciałaby do putinlandii . bredzisz kolego z nienawiści, co innego jest gdy ludzie protestują pokojowo bo chcą do EU a co innego gdy ich się rozgania prawdziwymi kulami ,ale to akurat Ci umknęło w putinlandii nie podali tego - wydawało się że można podyskutować , ale jednak nie . jest tylko jedna prawda- Twoja putinokia prawda. Niech tak zajmują w rosji budynki rządowe- zobaczymy jak długo posiedzą w tych budynkach .

amzet

Więc twierdzisz, że referendum było sfałszowane? Że bez "zielonych ludzików" większość Rosjan, którzy zamieszkują od stuleci Krym(ponad 60% ludności) opowiedziałaby się przeciwko powrocie do macierzy? Bo tak przeczytałeś w Rzeczypospolitej? ;-)) Jeśli tak, to jesteś smutną ofiarą propagandy.
Tobie zdaje się umknęło to, że wśród tych "pokojowych" protestantów połowa to były uzbrojone po zęby bojówki Prawego Sektora i Banderowcy.(Ciekawe od czyich kul ginęli ukraińscy milicjanci...pewnie padali porażeni pokojowymi okrzykami majdanowców). Uzbrojeni i wyekwipowani za amerykańskie pieniądze, co przyznała sama pani vice sekretarka stanu Victoria Nuland (to ta od "fu.ck UE")"We have invested more than 5 billion dollars to help Ukraine to achieve these and other goals", No, ale o tym pewnie w Radiu Maryja nie mówili, ani w Gazecie Polskiej nie pisali, to nie wiesz...
A może przeczytaj sobie taki artykuł dla odmiany: http://wiadomosci.wp.pl/kat,138994,title,Tylko-w-WPPL-maja-Polakow-za-faszystow, wid,16639526,wiadomosc.html?ticaid=112d01&_ticrsn=3

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

tak twierdzę- gdyby ruscy ,( jacy ruscy- ruscy to ciemnota ) gdyby nie adolf putin nie mieszał nie byłoby krwi, i tego co jest teraz - taka prawda

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

ps. źle się wyraziłem- tam mieszało wielu,ale w sposób akceptowany przez wielu ukraińców i prawo międzynarodowe , gdyby ruscy nie mieszali tak perfidnie i bezczelnie łamiąc wszelkie umowy i prawo nie bacząc na rozlewaną krew - nie było by tego

amzet

Jesteś nieprzemakalny i jak pewien prezes nikt ci nie udowodni, że białe jest białe, a czarne jest czarne...
A Kartagina powinna zostać zburzona i koniec...
Tkwij sobie w swojej nienawiści do Putina i wmawiaj, że jest przyczyną wszelkiego zła na świecie. Dyskusja raczej nie ma sensu.

amzet

Bronisz amerykanów zasłaniając się RFN czy Japonią. Ale jednocześnie bezczelnie naginasz fakty.

RFN - USA zainwestowało w fabryki niemieckie miliardy dolarów, to właśnie dzięki amerykanom koncern Volkswagen przetrwał wojnę i Garbus zyskał popularność. Pierwszym i ostatnim celem amerykańskiego interwencjonizmu gospodarczego w RFN było położenie - RFN miało być pierwszą i zarazem ostatnią linią obrony przed NRD i Blokiem Wschodnim. Cała potęga (i ogromne zadłużenie) Niemiec pochodzi właśnie z polityki USA, które wtopiło w ten kraj ogromne ilości pieniędzy. Każdy w miarę ogarnięty niemiec to potwierdzi (a z mojej strony mogę powiedzieć, że to co tu piszę dowiedziałem się w Berlin Hochshule fur Wirtschaft und Recht).

Japonia - ta sama sytuacja, tylko, że miała być pierwszą linią obrony przed Chinami i "lotniskowcem bez napędu atomowego"

Korea Południowa - przeciwwaga dla Północnej

Gdyby nie polityka ekspansjonistyczna ZSRR NIKT w USA nie pomógłby Niemcom czy Japończykom podnieść się z gruzu i zapewniam Ciebie, dziś wcale by nie byli takimi potęgami jak są dziś.

Natomiast absolutnie zignorowałeś następujące fakty - doprowadzenie Libii do anarchii, zniszczenie Iraku, nałożenie sankcji na Iran, które jak oblicza się, zabiły 2 miliony dzieci(!), wychodowanie Al-Kaidy, zdestabilizowanie sytuacji w Somalii czy Afganistanie, BOMBARDOWANIE KOSOWA...

Owszem, Rosjanie nie są święci, ale to właśnie USA prowadziło do 2012 roku dwie wojny w tym samym czasie i to właśnie USA co roku zabija kilkanaście tysięcy cywili w Jemenie i krajach ościennych (ostatnio predator zmasakrował 12 beduinów z bardzo biednego klanu hodowców wielbłądów, bo uznano, że to terroryści). A najlepsze jest to, że słownictwo które tu użyłem pewnie zaświeciło czerwoną lampkę i w tej chwili jakiś komputer bada czy czasem nie mam powiązań z terrorystami...)

ocenił(a) film na 7
wiaczo

nie wybielam amerykanów nie trzeba mnie uświadamiać co do polityki USA , naiwny nie jestem - karzdy ma swoje interesy-patrząc jednak na Japonię, RFN,NRD jedna i drugą Korę,Wietnam i Polskę wolę stać po stronie Amerykanów- to się bardziej opłaca Wy patrząc co dzieje się na Ukrainie ( ile tam ginie ludzi - bo rosjanie mieszają ) , jakie prawo jest wprowadzane w putinlandii- powinniście wyprowadzić się do Rosji by korzystać z tamtejszej demokracji ,czyli "swobodnego" wypowiadania się . To wy naginacie fakty- aktywność ludzi w pierwszych wyborach w Iraku , Afganistanie ( to o niczym nie świadczy ? ) - zapewne Amerykanie ich tam na siłę zapędzili , co było w Kosowie że znowu Amerykanie musieli się wtrącać ,co dzieje się w Syrii bo Amerykanie się nie wtrącili a świat posłuchał putinokia ( który dbał o własne interesy- bo chyba aż tacy naiwni nie jesteście że on to tak bezinteresownie z miłości do bliźniego ) - sięgnijcie sedna dlaczego a nie co -się stało . Nie naginajmy faktów do swoich teorii Fakty są proste- to w ameryce działa demokracja która pozwala złapać za rękę prezydenta- zróbcie to adolfowi putinowi ( Chodorkowski) idealnego systemu nie ma- jak narazie
Oczywiście rosja nigdy nie składała daniny z sojuszników- bo nie było potrzeby ( dawna Czechosłowacja)
Kolega na dole nazywa to " szerzeniem demokracji " z szantażem , no cóż na siłę mi też się nie podoba ale nazwał bym to wyrwaniem z ciemnoty- niech w afganistanie też mogą pisać bzdury na komputerach a dzieci niech chodzą do szkoły a kobiety do pracy - wolę "demokrację na siłę " niż tysiące śmierci bez amerykańskich bomb z ciemnoty i głodu .Wy będziecie mieć czyste sumienie- umierają ale nie od amerykańskiej techniki do której użycia amerykanie zostali sprowokowani
Kto doprowadził libię do anarchii ? Oczywiście to Amerykanie napadli na Kuwejt, więcej na temat Somalii- dlaczego , kiedy i co ? przypomnij co tam było w tej somali, ale to tematy rzeka więc nie ruszaj i Kosowa( dla Ciebie mogli się mordować w środku europy w XX w- bo nie od bomb amerykanów -ból jest jak zbomardowali ) i Somalii i innych ,Żenujące przykłady.
Wyjaśnij co z tymi koreami- tak od początku a nie o przeciwwadze.
albo dajmy sobie spokój dla was ameryka- be , putinlandia cacy- tylko wyprowadzić się nie chce zaznać tej dobroci
pozdrawiam

amzet

Nie jestem prorosyjski ale nie życzę sobie wybielania jednej strony, a atakowania drugiej. Gdybyś napisał tekst pokroju "Rosja to kraina mlekiem i miodem płynąca, a cała reszta świata to ścierwo", to bym również zaczął punktować co złego dokonali Rosjanie.

Oto prawdziwy obraz Afganistanu, wybory nawet odrobinkę nic nie zmieniły: https://www.youtube.com/watch?v=Ja5Q75hf6QI Jaka "demokracja na siłę"?! O czym ty gadasz? Amerykanie kontrolują 20% kraju i w tym roku wycofają się z podkulonym ogonem!

Irak i wybory? Hahaha, dobre sobie, z tego co wiem to obecnie Irakijczycy żyją na niższym poziomie niż za strasznego Saddama. A ilu zginęło w atakach terrorystycznych? O tym pewnie nie słyszałeś: http://www.tvn24.pl/raporty/irak-al-kaida-przejmuje-miasta,799

No i poczytaj co się działo niedawno w Faludży - http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-25605459 Oto do czego doprowadzili amerykanie.

Wielki mi argument - poszli na wybory -_- Widzę, że na nic lepszego Ciebie nie stać.

Somalia była polem napięć i ZSRR i USA. Oba kraje miały w Somalii ogromne ilości sprzętu w magazynach. Kiedy ZSRR upadło to amerykanie zrobili to co jest dla nich typowe - zostawili kraj pełen napięć i broni, ponieważ taniej było wyprodukować nową niż transportować starą (podobna historia była w Jugosławii, a Afganistan to modelowy przykład dozbrojenia narodu po brzegi, ale nie pomaganie po wojnie - polecam "Wojna Charliego Wilsona").

Ty nie rozumiesz, że do demokracji trzeba dorosnąć, nie można jej wprowadzić na siłę. Bardzo ładnie opowie Ci o tym Spacey w tym oto trailerze: https://www.youtube.com/watch?v=sFu5qXMuaJU (nie sugeruj się, że to gierka, a posłuchaj sam monolog).

Proszę, całkiem niezła stronka o tym ile niewinnych ludzi straciło życie w Jemenie - https://www.thebureauinvestigates.com/category/projects/drones/drones-yemen/


Zgadzam się z Tobą, że w USA jest lepiej obywatelom, że w Rosji działa potężna machina propagandy która potrzebuje wrogów (np geje) i że lepiej żyć w państwie policyjnym jakim jest USA niż w państwie policyjnym jakim jest Rosja. Ale to nie znaczy, że amerykanie są w jakiejkolwiek mierze cacy jeśli chodzi o to co wyprawiają na świecie.

użytkownik usunięty
wiaczo

@wiaczo - Super! Merytorycznie i bez pieniactwa.
Popieram i dziękuję, że zechciało Ci się tyle napisać. Tu i powyżej.
Wracasz mi wiarę w przytomność (niektórych) rodaków.

Ktoś napisał na cda, że "elity" rządzące jednym i drugim państwem są takim samym ścierwem " - może mocno, ale to prawda - przez to trzymają siebie nawzajem w ryzach; strach pomyśleć co by było bez tej przeciwwagi.

Pozdrawiam
Rajwant

ocenił(a) film na 7
wiaczo

ps. doucz się najpierw a potem bierz za antyamerykanizm -żenujące przykłady bez pojęcia o całości .
poczytaj o tragedii w srebrenicy

http://www.unic.un.org.pl/jugoslawia/index.php?id=glowna

amzet

Tak, tak, niech się koniecznie douczy. "Karzdy" ma prawo do douczenia...;-)))

amzet

"Doucz się", dobre sobie, żenujące to są twoje wywody o tym, że interwencja w Iraku była dobra bo ludzie sobie poszli na wybory.

No i co? Masakra w Srebrnicy to usprawiedliwienie dla bombardowania ludności cywilnej bombami kasetowymi?! W jedenastotygodniowej „interwencji humanitarnej” NATO zginęło około dwóch tysięcy osób, z czego 88 to dzieci. Liczba rannych sięga sześciu tysięcy.

Znów pokazujesz bezczelną wybiorczość faktów i jednym barbarzyństwem masz czelność wybielać barbarzyństwo jakiego dopuścili się amerykanie!

No i polecam film "Ziemia niczyja", a szczególną uwagę zwracam na to jakiej produkcji był sprzęt typu mina przeciwpiechotna, wykorzystywany przez obie strony.

Swoją drogą, dlaczego w Bośni do dnia dzisiejszego jest ponad milion min? Dlaczego biedni Bośniacy mają sami usuwać te miny? Czemu ani Amerykanie, ani inne kraje NATO nie chcą pomóc w usunięciu min, które są w wielu przypadkach ich produkcji?!

ocenił(a) film na 7
wiaczo

uff ale was tu się namnożyło, najlepsze że nie neguję wszystkiego co piszecie, ale taki jest świat,
Ilu teraz ginie ludzi w Syrii,ilu jeszcze zginie a tam nie ma Amerykanów- ale to Wam nie przeszkadza Wam bo tam nie ma amerykanów. ( świat właśnie taki jest jak Wy- tragedia jest godna uwagi tylko wtedy gdy dotyczy amerykanów) Będą jeszcze ginęli- ale kogo to obchodzi Jest tylko jedna racja- Wasza- trudno dyskutować z takim fanatyzmem . Co doprowadziło do konfliktu w dawnej Jugosławii i jak się rozwinoł ten konflikt - że aż nato musiało interweniować o tym sza bo łatwiej narzekać na Amerykanów. Rosja też się szarogęsi tak po przyjacielsku , bo gdzie ma być Ukraina zależy od widzi mi się putinokia a nie od ludzi - amerykanów tam nie ma więc co was to . pogłębić wiedzę - potem zabierać głos .Z fanatyzmem trudno dyskutować

ocenił(a) film na 7
wiaczo

ps.
Wobec nieskuteczności podejmowanych wcześniej działań dyplomatycznych Sojusz Północnoatlantycki zdecydował się przeprowadzić operację militarną, którą nazwano „pierwszą w historii wojną o prawa człowieka”. Wywołała doktrynalne i publiczne spory na temat tej interwencji humanitarnej, zwłaszcza zaś jej podstaw prawnych. Po raz pierwszy bowiem w historii Sojusz Północnoatlantycki przeprowadził operację wojskową bez autoryzacji Organizacji Narodów Zjednoczonych. Interwencja NATO pogłębiła jednak katastrofę humanitarną, jaka miała miejsce już przed jej rozpoczęciem, toteż − niezależnie od „Allied Force” − Stany Zjednoczone, a następnie cały Sojusz, podjęły drugą operację – skierowaną na niesienie pomocy humanitarnej, pod nazwą „Allied Harbour”

amzet

Ciekawe co tam w Iraku, gdzie amerykanie wprowadzili demokrację i dali im prawo głosu...

Ach, no tak, Faludża upadła, Mosul upadł i rebelianci zbliżają się do Bagdadu -_-

No i polecam wrócić do podstawówki na kurs czytania ze zrozumieniem. Jasno napisałem, że z polityką Rosji również się nie zgadzam. Ale to nie znaczy, że muszę lubić amerykanów i cały syf jakiego dokonują na świecie. No ale jeśli dla ciebie świat jest zero-jedynkowy i można tylko lubić lub nienawidzić to pozdro.

ocenił(a) film na 7
wiaczo

tak jak na ukrainie gdzie rosjanie mieszają z błotem państwo czy w syrii gdzie amerykanie nic nie robią a ludzie giną tysiącami ,ale kto by tam widział ofiary nie z ręki amerykanów

amzet

W Iraku amerykanie mieszali i też ludzie ginęli i giną tysiącami -_- Na dodatek w Syrii amerykanie zbroili i szkolili rebeliantów z których wielu okazało się być islamskimi terrorystami, a nie bojownikami o wolność i demokrację. Obecnie są 3 siły konfliktu w Syrii które wzajemnie się zwalczają.

PS: w Libii też amerykanie pomogli i pół kraju jest obecnie zajętego przez bojówki.

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Powiedz to Tatarom z Krymu, ktorzy nie chcieli przylaczenia Krymu do Rosji a sa obecnie w federacji rosyjskiej ... na dodatek juz sie zaczely w ich kierunku nie zbyt mile ruchy i tylko czekac az sie sami wyniosa z Krymu bo beda mieli dosc przesladowania ...

Ja nie mowie ze czesc spoleczenstwa ukrainskiego nie chce do Rosji, bo chce. Ukraina a dokladniej politycy ukrainscy doprowadzili ten kraj do takiego stanu w jakim sie obecnie znajduje a ciemny lud majacy tego dosc wierzy ze w Rosji bedzie lepiej a jak wiadomo, nie bedzie im tam wcale lepiej ... Ale nikt mi nie wmowi ze nagle to spoleczenstwo wyciagnelo karabiny z piwnicy i na dodatek znalezli sie wsrod tych ludzi prawdziwy wojskowi dowodcy ?? Bo dziwnym trafem, caly majdan sponsorowany przez zachod nie mial takiej ilosci broni i nie byl tak z organizowany jak ta biedna ludnosc chcaca do Matki Rosji :)

amzet

Rosjanie przynajmniej stawiają sprawy jasno i przejrzyście i nie wymagają pomocy sojuszników do osiągania swych celi. Natomiast USA jak atakują jakiś kraj to chowają się za bzdurnymi historyjkami o szerzeniu demokracji przy czym wymagają daniny krwi swoich sojuszników. W Iraku zginęło 26 Polaków i winę za to ponoszą amerykanie którzy szantażem zmusili naszych do "pomagania w szerzeniu demokracji".

wiaczo

Wyobraźmy sobie co by było, gdyby Polska jako sojusznik ZSRR wysłała swoich żołnierzy do Afganistanu w latach osiemdziesiątych, kiedy Rosjanie toczyli tam wojnę. A nie daj Boże jakby iluś tam poległo. Co to by się dzisiaj działo, jakie mecyje, jakie rozliczenia tych co ich tam wysłali. Jaka by to była zbrodnia, zdrada narodowa i zaprzaństwo...Ale, na szczęście polski rząd był wtedy mądrzejszy (albo nie byli aż takimi sługusami ówczesnego Wielkiego Brata, jak są dzisiaj), a sojusznik tego od nas nie wymagał. Dziś, kiedy to Amerykanie wysłali swoje wojska do Afganistanu, do walki z muzułmanami, którzy nagle z hojnie wspieranych przez Amerykę, szkolonych i uzbrajanych przez CIA "bojowników o wolność" stali się z dnia na dzień brzydkimi "terrorystami", Polacy skwapliwie i bezzwłocznie wsparli swojego suwerena, nie szczędząc krwi i pieniędzy. W swojej służalczości pozwolili nawet służbom obcego mocarstwa łamać prawo na terenie własnego państwa - przywozić tu swoich zakładników (słowo zakładnik bardziej tu pasuje niż więzień, jako, że ludzie ci niejednokrotnie byli po prostu porywani i przetrzymywani w nieludzkich warunkach bez jakiegokolwiek oskarżenia i prawa do obrony), poddając ich bestialskim torturom. I co? I nic. Cisza i spokój. Bo to się "opłaca', jak raczył był się wyrazić pewien niedouczony kolega amerykanofil powyżej... Nieważne czy ktoś jest ostatnim skur...synem, jeśli jest silny, to trzeba stać po jego stronie, bo to się bardziej opłaca. Oto rozumowanie warte Nobla...tylko z jakiej dziedziny? Z oportunizmu? Z głupoty? Niech sobie każdy sam odpowie...Polak musi mieć pana nad sobą, któremu będzie służył jak terier na dwóch łapkach, inaczej widocznie żyć nie potrafi...Ledwo pozbyliśmy się wojsk i baz jednego sojusznika, już zatęskniliśmy za następnymi i czynimy usilne starania by kolejny sojusznik zamontował u nas swoje rakiety, przez co automatycznie stajemy się celem dla tych, w kogo te rakiety będą wymierzone. Ale jak Rosja w odpowiedzi zapowiada montaż własnych w Kaliningradzie, to oczywiście jesteśmy śmiertelnie oburzeni, no bo jak to? My to co innego, nam wolno, ale oni - jak śmią? Dokładnie tak jak było podczas kryzysu kubańskiego. Jak Amerykanie rozmieścili swoje rakiety w Turcji pod rosyjskim nosem, to było cacy. Jak Rosjanie w odpowiedzi chcieli umieścić własne na Kubie, to Ameryka była tak oburzona, że o mały włos nie doprowadziła do wybuchu III wojny. Kali ukraść krowę to dobry uczynek, Kalemu ukraść- bardzo zły...

eltoro10000

Bardzo dobrze prawisz!

ocenił(a) film na 2
eltoro10000

No i podrzucono mi kolejne amerykańskie badziewie. Filmiczek o ''bohaterskim'' amerykańskim harcerzyku i jego harcmistrzu, którzy zbawiają Amerykę. Najpierw atakowali ich arabscy partyzanci no i trzeba było ich pogonić ale ci w sandałkach jakoś się nie dają to trzeba wymyślić rosyjski ataki boć to wróg Ameryki Nr 1 tylko nie wolno o nim mówić głośno i otwarcie - do szczekania mają swoje tresowane pieski. ''Bohaterskiego'' harcerzyka zmasakrowali arabowie a on, po paru miesiącach, jak Feniks z popiołów powstał (amerykanie to potrafią, co !!!) i obdarowali go ciałem niemowlęcia - żadnej szramki, żadnej plamki - pomyślałem, że oprócz dreszczowca i akcji trzeba jeszcze dopisać sci-fi no i dla mnie to był znak, że przyjdzie mi oglądać kolejnego knota i muszę przyznać, że do końca nie dotrwałem. Żeby było na co popatrzeć to harcerzykowi dołożono do ozdoby wygłodzoną chudą druchnę - ja nawet rozumiem, że zatrudniono ją by miała pieniądze na chleb i odzyskała ciało ale i to było mało i żeby ją podtrzymać na duchu (trauma to rzecz b.poważna) to Kenneth (na małym i dużym ekranie tak żeby to cały świat zobaczył) z maksymalną wiarygodnością mówi do niej - jesteś przepiękna !!!...! i tu już nie dałem rady i nacisnąłem STOP !!! 2/10 !!!!

eltoro10000

no raczej ma racje co do putina i rosjan ...

Amiga1240

No raczej nie sądzę...

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

Strasznie napompowany średniak- bzdura goni w tym filmie bzdurę. Nie oczekuję od tego typu filmów dokumentalnej prawdy ale tej produkcji bardzo daleko do chociażby Bourne'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones