PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753715}
6,2 10 1 45565
6,4 38
ocen krytyków
Jackie
Pablo Larrain udowodnił już kiedyś, że umie zajmująco opowiadać o świecie władzy. Po obejrzeniu... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Natalie Portman nadaje postaci Jackie niezwykłą głębię, czyni ją złożoną i trudną, ale także pełną wdzięku. więcej
Z biografiami wielkich ludzi na dużym ekranie zwykle jest następujący problem. Twórcy często chcą w jednym filmie upchnąć bogate życiorysy wybitnych jednostek, które często nie mieszczą się nawet w grubych tomiskach pisarzy. W ostatnim czasie jednak coraz popularniejsza jest próba uchwycenia życia wielkich osobistości poprzez jeden moment, który zdefiniował i niejako podsumował ich życie. więcej
Larrain stworzył arcydzieło. Arcydzieło o najprostszych ludzkich obawach i potrzebach. Oto widz uświadamia sobie, że jest tylko maleńką częścią stworzenia. I nieważne, kim i jak ważny jest dla świata – przyjdą po nim następni. więcej
"Jackie" nie zostanie zapamiętane na lata, ale zapewne rozsławi swojego twórcę na świat, a gdy będziemy rozmawiać o Natalie Portman, trudno nie będzie wspomnieć o wcieleniu się jej w 35 pierwszą damę Ameryki. więcej
Jest wiele postaci w historii ludzkości, które znamy, jednak nasza wiedza na ich temat jest bardzo uboga. Często wynika to z ich drugoplanowej roli w ważnych wydarzeniach, czy z piastowania popularnych, ale niezbyt istotnych funkcji. Czasami dana persona nie była po prostu zbyt istotna w naszym regionie świata i nie uczyliśmy się o niej w szkole. Nierzadko życie takich osób jest świetnym materiałem na film. Przed twórcami tego typu biografii stoi jednak ciężkie zadanie, aby stworzyć historię wciągającą, angażującą widza, ale, czasem z niewielkimi ustępstwami, prawdziwą. więcej
Brak tu "wielkiej" historii. Zamiast tego Pablo Larrain serwuje nam opowieść o cierpieniu przedwcześnie owdowiałej żony i matki osieroconych dzieci. To jej ból, rozterki, desperacja i rozczarowanie dominują niemalże w każdym ujęciu.  więcej
Wielu już próbowało ukazać wydarzenia z 22 listopada 1963 roku związane z zamordowanym prezydentem. W "Jackie" jednak największy nacisk został położony na to, co stało się później. Na dramat, jaki przeżyła Jacqueline Kennedy. więcej