PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206047}

Jaja w tropikach

Tropic Thunder
5,8 105 694
oceny
5,8 10 1 105694
7,0 25
ocen krytyków
Jaja w tropikach
powrót do forum filmu Jaja w tropikach
ocenił(a) film na 7
Niedzielny_Filmowiec

Racja. I to nawet całkiem niegłupie. Szczególnie podszedł mi biały aktor z Australii, który dla roli zmienił nawet kolor skóry, ale mimo to jest sztuczny i jest przekonany, że czarni mówią kwestiami z hollywood'zkich klasyków. A dialog "Ja i Alpa Cino mamy maskowanie w kolorze matki ziemi" i odpowiedź prawdziwego czarnego "Nie przeginaj" dają razem całkiem brawurową całość.

ocenił(a) film na 9
KarolZet

Jedna z najlepszych scen.
Zresztą Robert D. króluje!
Warto zobaczyć Bloopersy jak kręcą scenę z Benem face2face "I'm the dude playing a dude..."
Film ma power gagi. Niektóre, może zbyt pojechane, ale wszystko w imię wyśmiania Hollywood.
Jeśli ktoś skupi swoją uwagę na powyrywanych członkach to ciężko liczyć, że uraczą go pozostałe smaczki.

ocenił(a) film na 7
majk_czek

Istotą filmu jest chyba właśnie pojechanie po krawędzi, a nawet dalej. Taką sobie konwencje przyjęli twórcy. Nie jest to końca moja bajka, ale spełnia swoją funkcję nienajgorzej.

ocenił(a) film na 9
Niedzielny_Filmowiec

Oj masz rację. Dystans to słowo klucz do Jajec. Jeżeli czlowiek troszkę zbastuje, to go nawet pokocha jak ja. W życiu bym się nie spodziewała, że ja się podjaram tym filmem. To specyficzny hmm humor.

ocenił(a) film na 7
spines

Specyficzny, nie dla każdego.

ocenił(a) film na 8
Niedzielny_Filmowiec

Faktycznie film specyficzny, ale nie rozumiem jak ludzie nie wyczuwają satyrycznej konwencji na początku filmu i potem tak niesprawiedliwie go oceniają... Dla mnie jest to miejscami majstersztyk, choć jedzie po bandzie :)

ocenił(a) film na 7
Blank_Planet

Też tego nie rozumiem, jescze ta średnia 5.7 :(

ocenił(a) film na 9
Niedzielny_Filmowiec

Jest to po prostu film nie dla każdego.

ocenił(a) film na 8
Niedzielny_Filmowiec

"Znawcy" tak oceniają.

ocenił(a) film na 7
Niedzielny_Filmowiec

Też nie ogarniam tej oceny, całkiem spoko komedia.
A końcowa scena tańca w wykonaniu Cruise'a to "czysty rozp*****l parkietu" ;D
Jak dla mnie bomba.

ocenił(a) film na 6
Niedzielny_Filmowiec

współczesnego? Zwłaszcza, że ten film mocno nawiązuje do 'Plutonu', 'Czasu Apokalipsy' i 'Szeregowca Ryana' - faktycznie są to filmy współczesne...

ocenił(a) film na 7
deserving

Nie chodzi tylko nawiązania, pokazano także mechanizmy działania Holl...

deserving

Nawiązania z klasycznego - jakże ważnego dla amerykanów kina wojennego idealnie wpasowały się w satyrę o Hollywood.

Niedzielny_Filmowiec

Obejrzałam ten film dzięki kumpeli i bardzo się z tego cieszę bo film wymiata - SERIO!... jest tak pozytywnie poje**ny :D
Taniec Cruise'a, mega teksty, głupi Jack, gra Roberta - rewelacja xD

ocenił(a) film na 7
Niedzielny_Filmowiec

Satyra, niestety dość marna. Na kilku scenach naprawdę się uśmiałem, ale parodia miliona filmów i satyra na całe Hollywood to niestety nie wszystko, film zbyt nierówny, a humor banalny. To zabawne jak chcąc wyśmiać Hollywood twórcy praktycznie wpisali się w kanon jego głupawych komedii. Nie wystarczy dać prostych odwołań do klasyków i multum głupawych żarcików, trzeba też to zrobić z pomysłem. Za te kilka zabawnych scen i postacie Downeya i Cruise'a 5/10.

ocenił(a) film na 8
Niedzielny_Filmowiec

Skąd oni mogą wiedzieć że to satyra ? Dla takich inteligentów to głupkowata komedia stąd 5,7. W końcu to prawdziwi znawcy kina :)
Jeśli kierować się jakąś oceną to tą z iMDB - 7,0.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones