PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6528}
7,6 4 742
oceny
7,6 10 1 4742
7,6 14
ocen krytyków
Jak daleko stąd, jak blisko
powrót do forum filmu Jak daleko stąd, jak blisko

To film, ktory obejrzałem ok.10 razy i za każdym razem jest tak samo fascynujący. Oczywiście nie każdy zgodzi się ze mną w kwestii oceny aczkolwiek o gustach się nie rozmawia. Dla mnie to magia, której nie powinno się ubierać w słowa na potrzeby opisu bo ogromnie dużo na tym traci.

ocenił(a) film na 7
raszel

A jednak, tak bardzo chce się zawarte w filmie treści i emocje ponazywać by tę formę p. Tadeusza Konwickiego jakoś uszczelnić.
W kinie kiedy próbuje się powiedzieć o najważniejszych sprawach to zwykle wychodzi banał ale to dokonanie jest od tegoż banału odległe.
Więcej, ten film to swoisty wykład filozoficzny oprawiony dobrym aktorstwem, mistrzowską inscenizacją kadru, sprawiającą chwilami wrażenie, że to strumień świadomości a nie scenariusz jest podstawą realizacji, intrygującą muzyką...
I znów, jak przy innych filmach p.Tadeusza Konwickiego, refleksja o własnych lukach intelektualnych uniemożliwiających dotarcie do wszystkich myśli i spostrzeżeń jakie dla widza przygotował.
Good night, and good luck, esforty.
7/10

ocenił(a) film na 9
raszel

Zaczynałem go oglądać uprzedzony, bo znałem tę manierę teatru absurdu, wiązanie odległych sfer czasowych, piętrzenie absurdu, by wywołać łatwo wrażenie, ale... wciągnął mnie ten film, przestałem myśleć o strategii, przesłaniu, otwarta forma filmu uczyniła go atrakcyjnym wizualnie, nawet z punktu widzenia czystej ciekawości Polski sprzed 43 lat dało się to oglądać z zainteresowaniem, ale wchodziła w grę jeszcze świetna gra aktorska, która nadała dziwnemu światu wiarygodnosć i zawiesiła racjonalne myślenie na kołku, przynajmniej co jakiś czas, bo jednak mamy odruch, by przekładać język filmu na psychologiczny.

ocenił(a) film na 10
raszel

to piękny film. Zapada w pamięć. Najpiękniejsze sceny z Holoubkiem.

ocenił(a) film na 8
annik_2

Łapicki drugi raz mnie zaskoczył jako aktro. Pierwszy raz było tak w "Weselu" no i teraz tutaj :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones