PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685538}

Jak ojciec i syn

Soshite Chichi ni Naru
7,5 9 481
ocen
7,5 10 1 9481
7,2 17
ocen krytyków
Jak ojciec i syn
powrót do forum filmu Jak ojciec i syn

Jak można było tak okrutnie skrzywdzić dziecko?? Zamienili się jakby to były rybki akwariowe bez uczuć.

gitgronostaj

No niestety to nie jest takie proste... Po pierwsze film oddaje japońską kulturę i japońskie postrzeganie świata. Dlatego europejczyk nigdy pewnych rzeczy nie pojmie. Po drugie, sytuacja z filmu i problem jest a tyle złożony, że jeden czy drugi wybór krzywdzi dzieci i rodziców.

ocenił(a) film na 5
Ashganka

Masz rację. Nie jestem w stanie postawić temu filmowi wysokiej oceny, bo pomimo, że artystycznie i dramaturgicznie jest stosunkowo udany, to założenie, na którym się opiera jest dla mnie niedorzeczne. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ludzie jak gdyby nigdy nic wymieniają się dziećmi, a te po prostu, bez większych krzyków i awantur, się do tego dostosowują.

Z punktu widzenia Europejczyka coś takiego jest kompletnie niezrozumiałe, dlatego właśnie mój odbiór filmu jest taki, a nie inny. I niestety, ale uważam, że cały film pokazuje kulturę wschodnią w bardzo złym świetle.

ocenił(a) film na 8
domino

Ty w tej sytuacji wychowywał/a/ byś dalej nie swoje dziecko?Wiedząc,że twoje biologicznie wychowuje ktoś obok?A gdy ONI chcieli by swie odebrać,niezgodził/a/byś się oddać?A ONI do sądu/mają prawo/i co?Kłótnie,procesy...?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones