PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=574322}

Jak wytresować smoka 2

How to Train Your Dragon 2
7,7 173 045
ocen
7,7 10 1 173045
7,5 22
oceny krytyków
Jak wytresować smoka 2
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka 2

Nuuuudyy

ocenił(a) film na 3

Jedynka o wiele, wiele lepsza od dwójki. Stanowczo wieje nudą.

ocenił(a) film na 10
illussion5

Wiesz, co kto lubi. Jak dla mnie film wspaniały i nie zrozumiem jak może się nudzić.
P.S Słodki piesio na Twym avatarze :)

ocenił(a) film na 3
Chantoria

Absolutnie masz rację, pewnie jest wiele osób, którym dwójka również się podobała :P
dzięki :D

ocenił(a) film na 10
illussion5

Mnie tam nie zanudził...kwestia gustu.

ocenił(a) film na 3
Warwick_fw

Się wie, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
illussion5

Ile osób tyle opinii. Każdy ma prawo do swojej i to jest piękne w demokracji.
Ja też należę to tej chyba większej części widzów którzy lubią tą animacją i jeżeli chodzi o twój zarzut z nudą muszę się nie zgodzić bo akcji tam było sporo. Może było mniej tak "mocnych" scen jak w jedynce (mam na myśli wszystkie sceny nazwę je "przełomowe" w filmie spotkanie ze smokiem po trafieniu, oswojenie go, latania, randka, walka) nie mniej jednak nudny to jest jedno z ostatnich określeń jakimi bym ten film opisał.

ocenił(a) film na 3
docent88

Oczywiście, jeśli film Cię wciągnął to bardzo się cieszę :) może z tym "nudnym" przesadziłam, aczkolwiek nie zmienia faktu, że mnie nie zainteresował ;P
pozdrawiam, miłego dnia :)

ocenił(a) film na 9
illussion5

A tutaj wieje czymś co nazywamy prowokacją
skoro film ci się nie spodobał...trudno
ale po co się tłumaczysz. jeżeli każdy ma swój gust ok..ale po co tłumaczenie?
po twoich ocenach widać że masz inny gust niż reszta filmwebowych ludziów
Dla mnie Animacje takie jak KL JWS Czy madagascar oraz kung fu panda, to klasyki
ale że ty je tak nisko oceniasz..
no cóż , na przyszłość nie tłumacz się,bo śmierdzi trollem a tego nie lubie.......

ocenił(a) film na 3
Walky12345

prowokacja? wyluzuj, wyraziłam swoje zdanie. śmierdzi Ci trollem bo stwierdziłam, że może za bardzo najechałam na film mogąc kogoś urazić? co do innego gustu, musisz się bardzo znać na wszystkich innych gratuluję tak rozległej wiedzy :) nisko oceniam, bo daję 8-9? aha :v
bardzo przepraszam Panie Idealny Wszystko Wiedzący, żem Ja Niegodna postanowiła źle skomentować tąże produkcję. świat się wali :)

illussion5

Niestety mam podobne odczucia względem tego filmu. Jedynka to moim zdaniem jeden z lepszych animowanych filmów ostatnich lat. Idealne połączenie chamskiego Shreka i subtelnej Krainy Lodu ( z góry informuję, że nie hejtuję żadnego z tych filmów, oba w swoich kategoriach są klasą samą dla siebie). Liczyłem, że dwójka będzie bigger, better, and more badass a była nudna, schemat gonił schemat.
UWAGA SPOILERY !!! Już od pierwszych minut było wiadomo, że ojciec głównego bohatera zginie, a kiedy pokazali uber - złego smoka alfa to można było sobie całą fabułę dokończyć na własną rękę. Na zarzut, że film nie był nudny mogę odpowiedzieć krótko i zwięźle. Brak zaskoczenia+schematyczność+banalność = nuda.

ocenił(a) film na 9
bartik

"Już od pierwszych minut było wiadomo, że ojciec głównego bohatera zginie"

Co!?
Ja dopiero jak zobaczyłem odpływający drakkar, uwierzyłem, ze naprawdę zginął. Piękna scena.
W filmach dla dzieci, rzadko kiedy ginie ważny pozytywny bohater.

P.S. Nie oglądałem "Króla Lwa".

Leszy2

W filmach animowanych nawet bardzo rzadko ginie ważny pozytywny bohater :) ale już rodzice głównego bohatera umierają bardzo często i gęsto :). Od początku ojciec rzucał tekstami o odpowiedzialności i przejęciu władzy przez młodego. Za pierwszym razem, można było stwierdzić, ok chłopak musi dorosnąć, ale już ciągłe wałkowanie tego tematu jednoznacznie świadczyło o nieuniknionym zgonie pana-szefa-wioski. Króla Lwa szczerze polecam bo to naprawdę świetna bajka, która niestety cierpi na podobną bolączkę co Jak wytresować smoka. Pierwsza cześć fenomenalna, momentami nawet wybitna, a kolejne coraz słabsze.

ocenił(a) film na 6
bartik

Zgadzam sie. Ogladam filmy animowane z synem. Jemu sie podobaja, Ja jednak oczekuje jakiejs plynnosci ciagu wydarzen. Tu akcja jest zupelnie na lapu capu. SPOILERY!!: Główny bohater przebąkuje coś o matce i nagle widzi dym w oddali ... co w splocie wydarzeń prowadzi go do zaginionej matki. Czemu nie? Tak scenarzyści sobie radzą z pustką w głowie. Chodzi o łopatologiczny sposób podawania informacji. Potem pojawia sie z rękawa Drago. Jakim cudem on opanował smoka Alfa? Albo dlaczego smoki alfa muszą wyglądać tak samo. I dlaczego potem okazuje się że Night Fury też może być spokiem alfa? Bo czemu nie. W ogóle, czemu smoki w tym filmie okazują sie tak głupie że muszą być ujeżdżane, i same nie potrafią zrobić sobie "upgrade'u" ja to uczyniła matka chłopca. To jednak uderza w sam pomysł na film. Lub też taki trójkąt: Nigh Fury zabija ojca a ratuje życie chłopca. Czemu nie? Gdy scenarzystom brakuje trzymającego sie kupy pomysłu nie powinni czuć się w obowiązku kręcenia gniota który tylko świeci efektami.

ocenił(a) film na 10
kksz

No oczywiscie brakuje pomysłow itd itp. jednak film zarobił swoje i naprawdę wielu wielu osobom sie podoba, a znajdaą sie tacy ktorzy musza cos negatywnie skomentowac.
Gdyby powstalo kilka wersji filmu a scenariusze byly by uzgadniane i poprawiane na prosbe fanow filmu to i tak znajdzie sie stado ludzi ktorym sie "COŚ" nie spodoba.

Mówisz o łopatologiczneym sposobie podawania informacji- być może, ale wcześniej tego dymu nie było widać i zbieg okolicznosci sprawił, że Czkawka zobaczył dym chwile po tym jak baza łowców smoków została zniszczona przez dobrego alfę.
Ja tak to interpretuję i tak jak to mówią inni "Każdy przez TV oglądając mecz jest the best of... nr 1 trenerów, on by to rozegrał lepiej", więc jak potrafiłbyś to lepiej przedstawić to opisz mini scenariusz co i jak

ocenił(a) film na 9
illussion5

Po prostu się nie tłumacz.......Proste
Masz swoje zdanie?Przecież napisałem że ok
No,może znawcą filmów animowanych nie jestem,ale na komentach trochę się znam
Nie tłumacz się

ocenił(a) film na 3
Walky12345

nie widzę miejsca w którym niby się tłumaczę, a nawet jakby tak było to nic Ci do tego czy się tłumaczę czy nie, gdyż moja wiadomość nie była skierowana do Ciebie. zluzuj.

ocenił(a) film na 10
Walky12345

Sam jesteś prowokacją. Ktoś nie może wyrazić swojej opinii? W takim razie po co siedzisz na forum?

ocenił(a) film na 9
Warwick_fw

Przeczytaj Dokładnie i potem opisuj moje zachowanie
bo napisałem że każdy ma swój gust
A siedzę na tym forum dlatego,bo mam tu niby prace..........

ocenił(a) film na 3
Walky12345

i kto tutaj się tłumaczy. jak dla mnie jedyną prowokacją w tym miejscu jest Twoja osoba.

ocenił(a) film na 6
illussion5

Ten koleś to troll, po prostu go olej.

ocenił(a) film na 9
G00N3R

Pomyłka z twojej strony

ocenił(a) film na 9
illussion5

twoje zdanie się nie liczy.Tak jak moje

ocenił(a) film na 10
illussion5

Nie mam nic do tego, że ci się nie podobało, chociaż już miałam pisać, że to kolejny temat z serii ,,Eee, jedynka o niebo lepsza, a to jakiś chłam i maszynka do robienia pieniędzy". Często brakuje uzasadnień wyrażanych opini, a jeśli już ktoś rozwinie swoją wypowiedź, to zwykle nie zwraca uwagi na innych. Postanowiłam więc poczytać dalej i oniemiałam: chyba jesteś jedną z pierwszych osób, którym nie przypadł do gustu film i szanują jednocześnie stanowiska lubiących dwójkę. Brawo. Odzyskuję wiarę w ludzkość. :)

ocenił(a) film na 3
momomai8

Miło mi bardzo :) pozdrawiam i życzę dobrej nocy/miłego dnia :)

ocenił(a) film na 5
illussion5

Nie no aż takie nudne to nie było ale o wiele gorsze od jedynki.Dałem 5/10 z kilku powodów w szczególności przez tą durną matke 20 lat nie wracała do syna bo wolała się opiekowac smokami no brawa. Miałem dać ocenę 3 ale ze względu na jedynkę jej nie dałem.Mam nadzieje że w trójce powrócą na właściwe tory i zrobią film na miarę jedynki.

ocenił(a) film na 3
michal96321

Również mam nadzieję, że trójka spodoba mi się bardziej od dwójki :)

użytkownik usunięty
illussion5

Prawda

ocenił(a) film na 10
illussion5

Eee tam :> 2 była całkiem niezła, przynajmniej jak na kontynuację :) Szczerze mówiąc to nawet chyba podobała mi się bardziej (ubolewam jednak nad tym że zmienili wygląd czkawki- tak BARDZO to do niego nie pasuje ;-;) Ale po za tym gicior :)
/oczywiście moja skromna opinia ;3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones