PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=574322}

Jak wytresować smoka 2

How to Train Your Dragon 2
7,7 173 011
ocen
7,7 10 1 173011
7,5 22
oceny krytyków
Jak wytresować smoka 2
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka 2

... że z tą serią jest jak z Leo Dicaprio xD Genialny i wybitny aktor, parę nominacji... No i dupa. I tak samo jest ze Smokami! Genialna seria, tyle nominacji i też dupa... Niedługo o nich też będzie pełno memów jak z Leo ;)
PS: Tja, wiem, że to kolejny temat o tych Oscarach, ale poczułam chcicę na podzielenie się moim spostrzeżeniem

ocenił(a) film na 10
Atrament3

Pewnie masz rację :/. Smoki są za dobre na Oscara.
Przy okazji, zapraszam do czytania mojego opo: http://www.filmweb.pl/film/Jak+wytresowa%C4%87+smoka+2-2014-574322/discussion/Mo je+opowiadanie+rozdzia%C5%82+1-+Trudne+wybory,2606345. Jest już drugi rozdział, a trzeci nie wiem, czy wstawiać, bo...hm...czytalność jest mała.

Chantoria

Chantoria, chętnie poczytam twoje opowiadania gdy tylko odzyskam internety bo na telefonie to dupa ;-;

ocenił(a) film na 10
Ivelise

Dzięki :)

Atrament3

Ech, w końcu mogę się wypowiedzieć po dwóch miesiącach bez internetu...://
oglądałam Oscary na żywo, właśnie ze względu na smoki i pomyślałam dokładnie to samo co ty. Z jednej strony się tego spodziewałam, ale z drugiej miałam nadzieję, że jednak smoki dadzą radę i myślałam że wyjdę z siebie i stanę obok jak usłyszałam zwycięzców. Dla akademii
zawsze będzie liczyć się chyba tylko disney i nie mam pojęcia dlaczego Oscary tak bardzo uwziely się na dreamworks. Jeśli trójka znów dostanie po dupie na rzecz tego cholernego pixara to pojadę do nich osobiście i pozabijam.

ocenił(a) film na 10
Ivelise

Mi też się wydaje, że smoki są lepsze od Wielkiej Szóstki, mimo że oba te filmy bardzo lubię.

ocenił(a) film na 8
Ivelise

O tym czy smoki dały radę czy nie decydował proces ich powstawania, a nie przebieg gali ;)

Ja sam nie wiedziałem czego się spodziewać, ale ostatecznie nie dziwi mnie wynik. W każdym razie Oscar dla trójki, chyba nie będzie możliwy, bo jest prawdopodobieństwo wydania w tym samym roku Frozen 2.

ocenił(a) film na 10
WielkiMou

Moim zdaniem kontynuacja Krainy Lodu nie zdobędzie Oscara, choć w sumie to... po wygranej Wielkiej Szóstki to już nwm co myśleć, ale Kraina Lodu to był jednorazowy sukces i trudno będzie to powtórzyć. Ale tak czy siak smoki nie mają na co liczyć, no bo to "tylko" DreamWorks :-(

ocenił(a) film na 8
OgladamTV

Nie byłbym taki pewien. Frozen miało świetne noty, a pomysłów na kotynuację jest wiele. I to raczej nie był jednorazowy sukces. Skoro Disney bierze się, za sequel, nie wyręczając się pobocznymi wytwórniami to znaczy, że będzie on miał jakość. Osobiście uważam, że z trójki Disney, Pixar, DW to ten ostatni robi najgorsze filmy (co nie znaczy, że złe), ale choć 1 Oscar dla smoków się należy.

ocenił(a) film na 10
WielkiMou

Wg mnie to DreamWorks jest wlasnie najlepszy z tej trójki. Oczywiście nie mam na myśli tych nowszych filmów jak Pan Peabody i Sherman czy Turbo itp., ale o tych troszkę starszych. Przecież Shrek to już legenda, na prawde nie znam osoby ktora by go nie znała (dosłownie). Do tego jeszcze Madagaskar, Kung fu panda, no i też rozkręcające się Jak wytresować smoka - przecież to wielkie hiciory, a taki Pixar to tak na prawdę jego jedynym takim wielkim hitem jest Toy Story. Jesli zaś chodzi o Disneya no to cóż... Disney zapoczątkował animacje... no i może ma tego swojego Króla lwa (którego uwielbiam) i Krainę lodu (której fenomenu nie rozumiem) ale wg mnie DreamWorks jest lepsze zważywszy też na to że wytwórnia ta ma dopiero 20 lat, a Disney... nooo dużo więcej. Moze DW przechodzi teraz nie najlepsze chwile bo ich animacje nie są już tak fajne jak dawniej (nie wliczając w to naszego smoka 2) ale ja wierzę że się poprawi.


A powracając do tematu Krainy lodu 2, to jestem w sumie ciekawa czy zarobi więcej czy mniej od pierwszej części. I serio nwm co oni wymyślą tam w tej dwójce, na prawdę nie mam pojęcia. Np. Gorączkę lodu moim zdaniem schrzanili, ale nie jestem pewna czy krótkometrażówka to dobry przykład.

ocenił(a) film na 10
OgladamTV

Oglądałam ostatnio Shreka II i doszłam do wniosku że DW robi lepsze filmy od Disneya. Oczywiście od czasu Shreka maniera się zmieniła, ale nadal filmy DW wydają mi się mniej dziecinne, bardziej życiowe i ,,dla całej rodziny". Disney robi filmy mniej skierowane do starszych widzów i...nie wiem, wydaje mi się że filmy tej wytwórni są bardziej takie och i ach, w sensie rozbuchane. Może to tylko moje wrażenie, nie wiem...Oczywiście to nie znaczy, że hejtuję Disneya, mnie samą wkurza to, że odkąd jestem na filmwebie zwracam uwagę na wytwórnię. Kiedyś oglądałam filmy animowane wgl na to nie patrząc i wszystkie mi się tak samo podobały. Teraz widzę subtelne różnice pomiędzy wytwórniami i muszę powiedzieć, że maniera Dream Works bardziej mi się podoba. Co nie znaczy, że filmów Disneya nie lubię, wręcz przeciwnie, kocham Krainę Lodu czy Wielką Szóstkę, są piękne, mają klimat i fajne postacie. Po prostu wydaje mi się, że DW robi doroślejsze i bardziej życiowe filmy. Może zmienię zdanie, gdy przeżyję jakiś zawód od DW, a jakiś film Disneya zachwyci, tak jak Wielka szóstka i Kraina. ,,Dom", od Dream Worksa nie zapowiada się wdg mnie wspaniale, więc może właśnie on będzie takim zawodem.

ocenił(a) film na 10
Chantoria

Co do tego ze DW robi filmy skierowane do osób w każdym wieku, to w pełni się z tb zgadzam. W Disneyu tego brakuje i być może to jest powód dla którego wolę DW. I kiedyś też nie zwracałam zbytniej uwagi na to jaki film jest z jakiej wytwórni.

A jeśli chodzi o ,,Dom'', no to cóż, może jakoś wspaniale się nie zapowiada, ale ten stworek ,,Oh'' jest przesłodki, a soundtrack no po prostu boski - widać że włożono w niego sporo pracy. Szczególnie spodobała mi się piosenka Rihanny ,,Towards the sun'' która moim zdaniem jest przecudna. Tak czy siak chętnie go obejrzę, mimo iż jest on bardziej skierowany do dzieci, a ja już jestem w ostatniej klasie gimnazjum :-P

ocenił(a) film na 8
OgladamTV

Cóż... DreamWorks to dla mnie wytwórnia głównie komediowa, mająca specyficzny humor, którego nie trawię. Jedyne filmy tej wytwórni jakie wybijają się ponad przeciętność to według mnie "Mustang z dzikiej doliny" i obie części smoka. Cała reszta jest dla mnie po prostu przeciętna. Pixar ma Toy Story, Odlot, WALLE'ego, Ratatuj czy Meridę. Disney jest nie tylko ojcem animacji, ale również DW, bo jego założyciele byli pracownikami Disney'a. A on sam raczej się nie myli, jego filmy nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

Raczej nie ma szans na tak wysokie zarobki, a pomysł się znajdzie ja sam potrafiłbym coś wymyślić ;)

ocenił(a) film na 10
WielkiMou

No cóż, kwestia gustu. A co do PIXARA to chodziło mi o takie filmy które każdy zna, no bo z Toy Story to spotkał się każdy, a Merida, czy Odlot już nie są tak znane więc hitami bym ich nie nazwała.

OgladamTV

Gdybyś mnie nie wyprzedziła, napisałabym to samo co ty :) Podpisuję się pod Twoim postem i w całości się zgadzam.

ocenił(a) film na 10
Atrament3

Dzielisz się tym od 2013.

Ciągle siedzisz na tym filmwebie , wymyślasz smocze bractwa,
Zaśmiecasz główną stronę tego filmu tak mało ważnymi sprawami, że z chęcią bym cię zbanował.
Nie macie Blogu ?
Miłość wyrażaj gdzie indziej. Ciągle to samo,ochłoń.

ocenił(a) film na 10
ErvinRommel

Jak ma możliwość dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami i zachwytami to czemu ma nie korzystać? Poza tym co Ci w tym przeszkadza?

ocenił(a) film na 10
Chantoria

Chciałbym poczytać sugestie na temat porównań,swoich wrażeń itp.
Książki możecie pisać na blogach.
Tu są tzw.Komentarze.

ocenił(a) film na 10
ErvinRommel

Teraz czepiasz się tego, że wklejamy tu swoje opowiadania? Jak można to czemu nie? Może niektórym nie chce się zakładać bloga, albo nie może z jakich powodów. Albo po prostu chce się podzielić swoją twórczością ze znajomymi z filmweba. Bloga zresztą zwykle czyta mniej osób, niż odwiedza filmweba.
Jeśli za bardzo naskoczyłam to przepraszam, ale wkurza mnie, jak ktoś nie pozwala innym zakładać niektórych tematów, bo jemu się tak nie podoba.
A co do komentarzy: te przecież wstawia się pod tematami i żeby je wstawić trzeba mieć co skomentować.

ocenił(a) film na 10
Chantoria

A twoim zdaniem co teraz zrobiłem?

ocenił(a) film na 10
ErvinRommel

Skomentowałeś :). I bardzo ładnie :). Więc co Ci przeszkadza, jaki komentujesz temat? Bądź co bądź temat jest...na temat i to bardzo ciekawy, bo o Oscarach, którego nasz film z ciekawych względów nie dostał...

ocenił(a) film na 10
Chantoria

Z tym mogę podyskutować, lecz takich tematów jest mnóstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones