PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539270}

Jak zostać królem

The King's Speech
7,8 325 305
ocen
7,8 10 1 325305
6,8 40
ocen krytyków
Jak zostać królem
powrót do forum filmu Jak zostać królem

Oglądając ostatnie minuty filmu myślę że zagraniczny widz pomyśli sobie że wspaniałomyślni Brytyjczycy ruszyli nam z pomocą.

Jakiś czas temu też bylem w Londynie i mimo że Polska była II siłą aliantów w Europie bo Rosji nie liczę to na muzeum II WŚ zobaczyłem flagi U.S.A, UK, Francji i małej Belgi co dla mnie było szokiem i czymś przykrym że Polski tam brakuje.

Niestety ale historia jest pełna przykładów gdzie Polske traktuje się jak kogoś trędowatego bo wystarczy przypomnieć zdradę w 39 czy w Jałcie jak i zdradę Austrii gdy dokonali rozbiory po naszej pomocy z Turkami i tak dalej i tak dalej !

Mimo wszystkiego to film i tak swietny

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
ninja_4

Zgadzam się.
Warto wspomnieć jeszcze o Francji, która nie wsparła powstania kościuszkowskiego (mimo działań Kościuszki we Francji) czy o USA, których jesteśmy sojusznikiem od początku ich historii (np walka o niepodległość w XVIII wieku, wspieranie ich działań wojennych w XXI wieku), a ci nie znieśli nawet wiz, co jest bardzo mocno upokarzające dla Polaków.

Prócz braku polskiej flagi, dla mnie bezczelnością jest też uznawanie, że początek II WŚ (w Europie) był 3.09.1939, a nie 1.09.1939.

Najgorsze jest to, że nie wyciągamy żadnych wniosków z historii i dalej jak te "murzyny" odwalamy czarną robotę (1683, 1939) za cwanych "sojuszników", którzy nawet nie wiedzą gdzie leżymy na mapie.

ocenił(a) film na 9
orka89

RACJA !!! Święta prawda - pozdrawiam, emerytka

ocenił(a) film na 10
ninja_4

Tak, masz rację. Anglicy formalnie wypowiedzieli wojnę, ale zaraz się z pomocy Polsce wycofali. I dalej mieli ją gdzieś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones