PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252023}

Jan Paweł II

Pope John Paul II
6,2 17 320
ocen
6,2 10 1 17320
4,3 3
oceny krytyków
Jan Paweł II
powrót do forum filmu Jan Paweł II

W której walczono o religie,o to aby można było pójść swobodnie do Kościoła ? A teraz robi się nagonkę na Kościół, księży... w imię czego ?

ocenił(a) film na 6
Panks55

W imię wolności, którą teraz zagarnia kościół.

ocenił(a) film na 2
Panks55

A w imię tego, że nie każdy ma ochotę padać przed klerem na kolana. Nie każdy ma ochotę na ich zaborczość, bezczelność, zachłanność, bezkarność.

robokopo

No nie mów, że i Ty jesteś lewakiem.

ocenił(a) film na 2
Pawuloniasty

Nie jestem żadnym lewakiem, ale jedno przyznać trzeba kler (część) kleru jest pazerna. Tego nie sposób ukryć, ani wytłumaczyć.

ocenił(a) film na 2
Pawuloniasty

Nie wiem, co się dzieje. Wpisuję jakieś komentarze i nie są on publikowane.

Otóż, w tej sprawie moje zdanie jest takie, że kler jest pazerny (albo część kleru). Jest pazerny i to w sposób wyjątkowo szkodliwy.

robokopo

Wolę kler niż żydo-masoński spisek. Im właśnie chodzi o to by uczynić nas pustymi skorupami, dla których nie istnieją żadne wartości - czy to patriotyczne czy religijne. Może i jesteś przeciwnikiem żydowskiej finansjery, ale wpisujesz się w lewacki, antyklerykalny nurt - cóż, taka moda. Jestem rozczarowany. Co do szkodliwości ''klech'' - w każdej instytucji, a już na pewno w takiej rozwiniętej i wiekowej jak KK znajdzie się czarna owca.

ocenił(a) film na 2
Pawuloniasty

Cóż, kto powiedział, że musimy się we wszystkim zgadzać? Ja zauważam zacną rolę m.in. Radia Maryja w bronieniu naszego interesu narodowego przed zakusami żydostwa, ale niestety wśród kleru jest też cała masa sybarytów. Oni też nie są świętymi krowami.

robokopo

Przedstawiasz jednak sprawę w takim świetle jakby cały KK był zepsuty do szpiku kości. Pachnie mi to taką retoryką ''gazety wybiórczej'' czy innych ''faktów i mitów''. Ja rozumiem, że skandale z bankiem watykańskim, przypadki pedofilii itd. mogą budziś oburzenie i przekonanie, że Jezusowi nie o to chodziło, ale jak mówię - nie myli się ten, kto nic nie robi. Nie ma ludzi bez skazy i księża nie są w tej kwestii wyjątkiem. Należy jednak zachować odpowiednie proporcje.

ocenił(a) film na 2
Pawuloniasty

No cóż, może rzeczywiście mój pierwszy wpis jest zbyt kategoryczny. Zgadzam się z tym.

robokopo

Może i ja przesadziłem bo nazwałem Cię od razu lewakiem. Przepraszam. Niemniej trochę mnie zaskoczyłeś.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Panks55

W imię wolności i sprzeciwu wobec propagandy katolickiej i manipulacji kleru katolickiego. Kościół to zbrodnicza instytucja - Monarchizm , Nazizm , Faszyzm , Feudalizm - to tylko niektóre zbrodnicze ideologie które wyrosły z katolicyzmu i były wspierane przez księży i Watykan. Po II WŚ biskupi watykańscy ratowali zbrodniarzy nazistowskich i specjalnymi statkami w ukryciu transportowali ich do bezpiecznej Argentyny - zbrodniarzy odpowiedzialnych za śmierć setek tysięcy niewinnych ludzi. Watykan popierał też wszystkie 3 rozbiory Polski , a papież słał listy gratulacyjne (za "sukces polityczny") wodzom trzech mocarstw które dokonały rozbiorów naszego kraju. Jan Paweł II kanonizował zbrodniarzy faszystowskich którzy mordowali i "nawracali" przez obozy koncentracyjne. Już nie muszę chyba pisać o wymordowaniu rdzennych ludów obu Ameryk przez katolików czy o krucjatach i zbrodniach krzyżowców (np. wymordowanie wszystkich mieszkańców Jerozolimy po jej zdobyciu) , wojna domowa hiszpańska - kler i faszyści katoliccy w wyniku "białego terroru" wymordowali setki tysięcy niewinnych ludzi. Przykładów terroru / hipokryzji / zbrodni / ludobójstw / morderstw kościoła można wymieniać setki. Polacy też się powoli budzą i widzą czym tak naprawdę jest KK. Ponadto religia chrześcijańska powstała w okresie starożytności ale w pełni rozwinęła się w okresie feudalizmu gdy była wykorzystywana do manipulowania ciemnotą by uczynić z nich niewolników - tłumacząc nierówność społeczną tym że "w niebie wszyscy będą równi". Chrześcijaństwo to ciemnota , dzisiaj polskimi dziećmi się manipuluję (religia od podstawówki do liceum) i wpaja im się oczywiste kłamstwo jakim jest Bóg. Bóg nie istnieje, nie ma żadnego empirycznego dowodu na jego istnienie. Ktoś napiszę że nie można udowodnić tego że Boga nie ma ale to nie ma sensu ponieważ nie można udowodnić istnienia/nieistnienia czegoś czego niema - podobnie jest z Yeti czy potworem z Loch Ness. Sorry za moje wypociny ale szlag mnie trafia gdy czytam posty takie jak autora pytania.

ocenił(a) film na 5
Panks55

W imię postępu i racjonalizmu. W imię nauki. Zabobony z ery brązu są zbędne w XXI wieku. Religia umrze, już zaczęła umierać. Moralne i intelektualne ścierwo jakim jest religia spłynie kanałem razem z sobie podobnymi antyludzkimi badziewiami.

ocenił(a) film na 6
Panks55

Na wstępie informuję, iż zakładam, że osoby krytykujące Kościół nie chodzą do kościoła.

Ksiądz jest człowiekiem, też może się mylić i ulegać pokusom, chociaż nie powinien. Jeśli chodzi o Polskę to powinniśmy oddzielić religijność od Kościoła. Zacznę od tego drugiego. Jak wiadomo różnie z nim bywało i różnie bywać będzie, nie chcę się na ten temat rozpisywać. Teraz religijność, na pytanie "czy chodzisz do kościoła?" na początku założyłem odpowiedź "nie". Na pytanie "dlaczego?" odpowiesz pewnie "bo Kościół...". Modlisz się do Boga czy do Kościoła? Mówicie "pójść swobodnie do kościoła", a więc idźcie i się pomódlcie jak przykazanie nakazuje.

Jeśli się mylę, bądź jest inaczej, proszę pisać.

PS
Nie jestem gorliwym katolikiem, żeby nie było, że to katole bronią swojej religii i Kościoła. ;)

ocenił(a) film na 4
Panks55

Kościół obecnie robi to, co robili komuniści.

Panks55

"W której walczono o religie,o to aby można było pójść swobodnie do Kościoła ?"
Nigdy nie było takiej Polski i takiej walki. Zeby zrozumiec czemu możliwa była solidarność, a potem jedno wielkie g..., wystarczy obejrzec filmy Barei. Ruch solidarności był efektem rozprzężenia społecznego, demoralizacji i upadku wszelkich zasad. Po prostu miło było zrobić rozpierduchę. Jak już komunizm upadł to okazało się, że rozprzężenie i demoralizacja pozostały a nic nie ma w zamian. Efekt znamy.
Nie przeczę, że było też trochę ludzi z ideałami i walczących, ale to garstka. To i dziś takich znajdziemy. Szczekają na puszczy a karawana jedzie zadowolona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones