PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252023}

Jan Paweł II

Pope John Paul II
6,2 17 320
ocen
6,2 10 1 17320
4,3 3
oceny krytyków
Jan Paweł II
powrót do forum filmu Jan Paweł II

Mam pytanie - o ile mi wiadomo, w dylogi "Papież, człowiek który został Polakiem:", papieża Polaka grał Adamek. Jak jest z tym filmem? Tytuł to Jan Paweł II - czy to znaczy, że główną rolę gra Papież Polak Jan Paweł II? To jest film aktorski, czy
zremasterowano i obrobiono cyforow materiały archiwalne? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Balcerowicz

Nie no, z tego co mi wiadomo to nie była rekonstrukcja, tylko normalnie występował Wojtyła nasz (tylko starannie odmłodzony za pomocą charakteryzacji). Przecież on nawet mówił, że był aktorem chyba?

Don_Maciasso

Właśnie. Umknęło dla mnie, że Karol Wojtyła (Jan Paweł II) był też aktorem (dramatopisarzem zresztą też). Jednak technika niesamowicie poszła do przodu, kiedy można aż tak odmłodzić aktora. Tak, czy siak wspaniałe dzieło. Nie wiesz może, czy zamierzają nakręcić jakiś film na podstawie dramatu Jana Pawła II?

Balcerowicz

Aż tak się nie interesowałem papieżem Polakiem, raczej tylko w tv, ale możliwe, że coś nakręcą (choć nie wiem bo się na tym nie znam).
Właśnie tak teraz technika działa, że można wszystko już w kinie zrobić (np: dinozaury).
Zgadzam się - film przepiękny.

Don_Maciasso

Jak można słyszeć o Papieżu Polaku jedynie z tv? (będąc Polakiem). Myślę, że mogą coś nakręcić, bo dużo było dramatów od Karola Wojtyły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones