PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252023}

Jan Paweł II

Pope John Paul II
6,2 17 320
ocen
6,2 10 1 17320
4,3 3
oceny krytyków
Jan Paweł II
powrót do forum filmu Jan Paweł II

ale naszego papieza szanowałem ale ludzie nie podniecajcie sie aż tak kosciół to organizajcja która przzez wieki zabiła wiecej ludzi niż zgineło na dwóch wojnach swiatowych pozatym to jedna wielka mafia(opus dei np) i jeżeli robić filmy o papiezach to wypadało by ukazac wszystko a nie tylko różowo cukierkowy obraz błogiego swiata jak to ktos mądry powiedział ----ludzi swietych nie ma sa albo dobrzy albo xli tak samo jak cuda papieża ludzie co to kurwa sredniowiecze wczxzesniej wystarczyło przypominam zginąć za wiare zeby zostać świetym warto to sobie przemyśleć

użytkownik usunięty
hussstla

jeśli mam być szczera początek twojej wypowiedzi choć przesadnie pokazywał co myślę ale późnie jak dla mnie trochę przesadziłeś

ocenił(a) film na 7
hussstla

Skoro to takie proste to zostań Świętym. Wystarczy "zginąć za wiarę".

ocenił(a) film na 5
2222

Ja też nie przepadam za kościołem i Papież Jan Paweł II to jeden z moich największych autorytetów. Otóż nie wystarczy zginąć za wiarę ( Ja chciałbym taką mieć, ale nie mam ) . Niech ktoś CIę postrzeli, a potem dadzą Ci broń i zamkną Cię z Tym Panem w jednym pokoju - co robisz?
Wiem też co kościół złego zrobił - polecam teledysk "SKA-P - Crimen Sollicitationis" .
Takich ludzi jak Karol Wojtyła nie ma już chyba na tym świecie, jeszcze bardziej go Kochaliśmy pewnie dlatego, bo wiedzieliśmy w jakich czasach musiał się wychowwać i w jakich warunkach - bez rodziców częściowo, ale nigdy o swoim dzieciństwie nie mówił źle.

ocenił(a) film na 7
przemyslav07

Takich ludzi jak Karol Wojtyła z otwartym umysłem jest coraz więcej. Chociaż nie łączył bym ich z jakąś konkretną religią.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
2222

jeszcze trzeba okradać biednych "w imię boga"
tylko po co być świętym i zostać zapamiętanym na wieki jako część "tego"

ocenił(a) film na 1
hussstla

Możesz równie dobrze zrobić harakiri.

hussstla

No to mam kilka pytań, geniuszu. Pewnie nie odpowiesz, bo ten wielce inteligentny post został napisany prawie sześć lat temu, ale przynajmniej w próżnię zabrzmi głos rozsądku.
- Z jakiej paki uważasz że Kościół to mafia? A konkretniej, bo to można powiedzieć, że na swój sposób uzasadniłeś, z jakiej paki uważasz że mafią jest Opus Dei? Organizacja religijna jak każda inna, mój ojciec kiedyś do niej należał (choć dziwaki straszne - macie pojęcie że oni banany jedzą nożem i widelcem?).
- Kiedy to trzeba było zginąć za wiarę, żeby zostać świętym? To znaczy, choćby św. Jan Apostoł za wiarę nie zginął...
- Jakież to ciemne strony Jana Pawła II miał ukazać film?
- Kiedyż to Kościół dokonywał tak straszliwych zbrodni? Tradycyjnie w tym miejscu następuje gadka o Hiszpańskiej Inkwizycji i krucjatach, z tym że pierwsza była całkowicie podległa hiszpańskiemu królowi, nie papieżowi, a i za ewentualne zbrodnie wojenne krzyżowców odpowiadali konkretni dowódcy wojskowi.

Poziom inteligencji niektórych internetowych "antykościelników" mnie potwornie dołuje. To znaczy, nawet od buntującego się dwunastolatka wymaga się minimum zdrowego rozsądku.

ponder

zgadzam sie to jest mafia tylko my naszymi mózgami tego nie ogarniemy za cienkie pionki jestesmy

marcinek77

Mam wrażenie, że napisałeś to pod nieodpowiednim postem. Ze mną się nie zgadzasz ;)

ocenił(a) film na 5
ponder

Z gory przepraszam za brak polskich znakow. Zbrodnie kosciola katolickiego to nie tylko sredniowieczne krucjaty, czy katolicka inkwizycja. Do czego zaliczysz pedofilie w Kosciele Katolickim na przestrzeni ostatniego polwiecza? Dziesiatki tysiecy ofiar. Powiesz, ze to tylko wykorzystywanie, przeciez ofiary zyja. Niemniej jest to zbrodnia przeciw ludzkosci. Niedawno czytalem artykul, chyba w "Polityce", o tym jak to w Kanadzie tworzono specjalne katolickie szkoly dla dzieci Indian. Odbierano je rodzicom sila i umieszczano w tych osrodkach, prowadzonych przez katolickich duchownych i zakonnice. Nie tylko je wykorzystywano seksualnie, ale takze przeprowadzano na nich eksperymenty z lekami i mordowano je. Udokumentowano smierc ok 50 tysiecy dzieci, podkreslam, udokumentowano. Co na to Kosciol katolicki? Ktos tam przebakiwal jakies przeprosiny, kogos tam skazano, ale ogolnie cicho sza. Od dawna wiadomo, ze w tuszowanie pedofilii w kosciele jest zamieszany obecny papiez Benedykt XVI (potwierdza to wiele dokumentow), a Jan Pawel II jest krytykowany za brak interwencji ws. pedofilii w kosciele. Jednak Jan Pawel II byl takze zamieszany tuszowanie zbrodni Kosciola w Kanadzie, w tuszowanie dziesiatek tysiecy morderstw dzieci! To nie sa wymysly antyklerykala, tylko fakty.

skalp_el

Po pierwsze, nie wiem, skąd wytrzasnąłeś dziesiątki tysięcy ofiar, ale o ile z "dziesiątkami ofiar" jestem w stanie się zgodzić, o tyle "tysiące" zakrawają na kpinę. Poza tym to nie są, na litość Boską, winy Kościoła, który te zbrodnie potępił, za pedofilię grozi ekskomuniką i nawołuje do wydawania pedofilii niezależnie, czy są kapłanami, czy nie - tylko pojedynczych, amoralnych księży i kryjących ich biskupów (tych ostatnich było raptem kilku na cały świat, tych pierwszych może kilkudziesięciu). Zdaje mi się poza tym, że kompletnie nie rozumiesz pojęcia "zbrodni przeciwko ludzkości".
Jeśli czerpiesz informacje z "Polityki" - powodzenia, ale ostrzegam, że już "Faktoid" jest bardziej wiarygodny.
Podobnie rzekome powiązania papieży z kryciem pedofilów muszę zbyć szyderczym śmiechem - chyba, że się powołasz na konkretne, wiarygodne dokumenty zawierające choćby drobną przesłankę pozwalającą tak podejrzewać. Tylko że tego nie zrobisz, gdyż takowe nie istnieją.
I rzeczywiście, to nie są wymysły antyklerykała, gdyż słowo "antyklerykał" sugeruje osobę na poziomie, kierującą się antyklerykalnymi uprzedzeniami. To są - i tak, zdaję sobie sprawę, że to zdanie zapewne doprowadzi cię do szału - wymysły rozwydrzonego dzieciaka, który próbuje kwestionować wszystko, co związane z Kościołem, tylko kompletnie nie ma pojęcia, jak się do tego zabrać.

ocenił(a) film na 5
ponder

Kilka linkow na ten temat:
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/jak-cywilizowano-indian
http://wcieniusanpietro.blogspot.com/2012/01/69-holocaust-kanadyjski-ukryta-hist oria.html
http://www.macierz.org.pl/artykuly/seks_i_dewiacje/kanada-molestowanie_indianski ch_i_eskimoskich_dzieci_w_szkolach.html
http://www.hiddenfromhistory.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/Kevin_Annett

"Jeśli czerpiesz informacje z "Polityki" - powodzenia, ale ostrzegam, że już "Faktoid" jest bardziej wiarygodny. "
Rozumiem, ze wg. "Polityka", "Gazeta Wyborcza" i inne liberalne czy lewicowe media klamia? Tak po prostu zmyslaja sobie historie. Juz nie mowie o brytyjskim BBC czy amerykanskiej stacji CBS, ktora naglosnila ten temat w USA. O protestach organizowanych przez bylego pastora Kevina Arnett'a Zapewnie jedyna najprawdziwsza prawde przedstawia "Gazeta Polska"czy "Nasz Dziennik", ktore o sprawie po prostu nie pisza, bo to "atak na chrzescijan".

Tutaj a propos dokumentow i odpowiedzialnosci papieza cytat z wikipedii (no chyba, ze uwazasz, ze to tez gorsze niz "Fakt") :
"W maju 2001 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wysłał list do wszystkich biskupów katolickich[52]. Stwierdził w nim, że wszystkie wewnętrzne dochodzenia kościelne dotyczące molestowania dzieci podlegają tajemnicy pontyfikalnej i nie powinny być przekazywane wymiarowi sprawiedliwości. Naruszenie tej zasady miało prowadzić do ekskomuniki."
Poczytaj takze o przyjacielu JPII, ojcu Macielu, ktorego papiez chronil, choc mial informacje, ze ojciec Maciel molestuje dzieci.

A dlaczego Kosciol zaczal sie wreszcie kajac za pedofilie w swoich instytucjach i robic cos w kierunku zlikwidowania tego procederu? Bo musi wyplacac wysokie odszkodowania....

skalp_el

Po pierwsze, owszem, kłamią, zmyślają jak najęte, przekręcają jawnie fakty, indoktrynują, manipulują. A z liberalizmem mają dokładnie tyle wspólnego, co marchewka z Wielkim Murem. Potwornie mnie denerwuje odnoszenie terminu "liberalizm" do tych jawnych socjalistów, a to z tego względu, że sam jestem liberałem.
Najlepszy przykład "rzetelności" twoich źródeł to linki, które mi wysłałeś. Pozwolisz, że omówię po kolei:
1) "Przegląd", jak również "W cieniu San Pietro", które skopiowało z niego artykuł, wobec czego kompletnie nie mam pojęcia, po co mi podałeś dwa linki do tego samego, powołuje się na opinie 1 (słownie: jednego) byłego pastora-frustrata i wszystkie sądy wydaje bardziej autorytarnie od plotkarskich portali, posuwając się do inwektyw, a nie odnosząc się do żadnych źródeł. Mniej wiarygodne jest to wszystko niż program wyborczy Platformy. Litości.
2) Trzeci artykuł, przepełniony nagięciami faktów nawet odnośnie zapewnień "wielce wielebnego" Annetta i ogólnie utrzymany jest w znajomym stylu "Faktu" - najbardziej mnie rozbawił nagłówek "PEDOFILSCY JEZUICI MOLESTOWALI ESKIMOSÓW!". A kurz zjadł mi dziecko ^^
3) Strona oficjalna kanadyjskich krzykaczy jest ostatnim obiektywnym źródłem informacji.
4) A co mi miała powiedzieć strona Annetta na Wikipedii to już kompletnie nie rozumiem...

Wikipedia jest bardzo nierówna. Dla porównania przytaczam cytat ze źródła bardziej bezpośredniego, bo z samego papieża:
"Mam nadzieję, że sumienne wysiłki Kościoła, by zmierzyć się z tą rzeczywistością, pomogą szerszej społeczności poznać przyczyny, prawdziwy zasięg i niszczycielskie konsekwencje wykorzystywania seksualnego oraz skutecznie odpowiedzieć na tę plagę, która dotyka wszystkich poziomów społeczeństwa". Wrzask o tym, jak to papież chciał "ukrywać" pedofilów oparty był na nagięciu wypowiedzi Ratzingera, w której ten przypomniał o zakazie łamania tajemnicy spowiedzi - sądzę że stąd ten bzdurny ustęp na Wikipedii.
"Pedofilia" ojca Maciela była w rzeczywistości, jak po fakcie przyznał jeden z oskarżających go byłych seminarzystów, jedną wielką blagą i Jan Paweł II nie miał obowiązku reagować na niejasne i niepoparte dowodami plotki, jakie rozpuszczano o "Legioniście Chrystusa". Inna sprawa, że "Legionista" musiał odejść tak czy siak, bo pedofil nie pedofil, ale ksiądz utrzymujący na boku trójkę dzieci i dwie żony to nie jest najlepszy przykład dla owieczek... ;)

ponder

Odświerzę ten kotlet,bo nikt nie zwrócił uwagi na kwestię podstawowa-twój ojciec należał do Opus Dei,co się stało,że odmówił przynależności do pow.organizacji, czyżby splamił honor, czyżby w jakikolwiek sposób uchybił organizacji?Ciekawa sprawa,proszę o odpowiedź.

ponder

Kolejne pytanie;w jaki sposób weryfikuje się osobę która ma zamiar wstąpienia do organizacji.Czytałem w Wikipedii to i owo,ale informacja źródłowa będzie dla mnie bezcenna.Pozdrawiam

hussstla

obejrzyj sobie serial Rodzina Borgiów

nephilim_718

,,- Jakież to ciemne strony Jana Pawła II miał ukazać film?''

Ekumenizm...

Aha, ludzie wciąż myślą, że to coś fajnego. Całować koran, przepraszać za krucjaty, dialog z żydami (na czym to by miało w ogóle polegać...), spraszać afrykańskich szamanów do Watykanu i dostawać od nich amulety, a ponoć jest tylko jeden Bóg....

Dobrze, że Benedykt to wszystko ukrócił...

ammunation

Czyż nie jest dziwne, że ludzie tak chętnie walczą o religię, a tak niechętnie żyją zgodnie z jej przepisami.

ammunation

Uwielbiam tanie prowokacje ;)

ocenił(a) film na 3
ponder

zostań przy swoim papieżku i kościółku, bo to ty jestes tanią prowokacją.

miko1356

Post zgłoszony do moderacji jako obraźliwy.

ocenił(a) film na 3
ponder

Fajnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones