PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546931}
7,2 44 887
ocen
7,2 10 1 44887
5,8 13
ocen krytyków
Jane Eyre
powrót do forum filmu Jane Eyre

Poszukuję podobnych filmów, jak ten. Historia z epoki, kostiumy. Coś jak Księżna, Kochanice Króla, Inni, Człowiek w żelaznej masce, Wzgórze nadziei, Marzyciel itp.

ocenił(a) film na 10
sikorzak

Ekranizacje powieści Jane Austen, czyli wszystkie wersje "Dumy i uprzedzenia", "Rozważna i romantyczna", "Mansfield Park", "Northanger Abbey", "Emma", "Perswazje", adaptacji jest naprawdę pełno. Poza tym może "Młoda Wiktoria", "Maria Antonina", "Zakochana Jane" (i inni zakochani: Szekspir, Molier), "Lawendowe wzgórze", "Moulin Rouge"?

ocenił(a) film na 9
noorey

dzięki! bardzo mi pomogłaś! wolne wieczory z pewnością nie będą nudne :)

ocenił(a) film na 5
noorey

wszystkie tu wymienione, plus może jeszcze 'Kropka nad i', 'Pogorzelisko' (ale to dość mocny film. przepiękny.) Choć nie są to kostiumowe propozycje. Na wolne wieczory polecam też 'Miłość na żądanie', 'Moja wielka grecka wycieczka' i wszystkie filmy z Edwardem Nortonem :)

sikorzak

Może jeszcze Iluzjonista, Wichrowe wzgórza, Malowany welon, Wichry namiętności.

sikorzak

"Jaśniejsza od gwiazd"

ocenił(a) film na 10
Abdadon

Północ południe z 2004 cztery odcinki polecam!

ocenił(a) film na 6
uskaula

Dodam jeszcze film "Firelight" z 1997

sikorzak

Tessa Durbervilles, warto zobaczyć wszystkie wersje

carolotta

"Emma" "Much Ado About Nothing" "The Golden Bowl" (Złota) :)

ocenił(a) film na 5
sikorzak

OBEJRZYJ WERSJĘ Z 1996 ROKU, MOIM ZDANIEM O NIEBO LEPSZA.

ocenił(a) film na 6
sikorzak

"Zakochana Jane" jest bardzo fajny i również przeniesiony w czasie. Mi się bardzo podobał

ocenił(a) film na 9
kamisia099

Jeszcze są:
Jedwab
Pokuta
Edge of Love (prowincjonalna Anglia przełomu lat 30 i 40)
Elizabeth (może nie tyle o miłości)
Pan Tadeusz ;D
Lektor (również przełom lat 30 i 40, w każdym razie śmietanka melodramatów)
Tristan i Izolda

sikorzak

Secret Diaries of Miss Anne Lister też polecam

sikorzak

"Szerokie Morze Sargassowe":
Na podstawie powieści Jean Rhys "Szerokie Morze Sargassowe", dla której inspiracją była postać obłąkanej pani Rochester z "Jane Eyre" Charlotte Brontë. "Bezkresne Morze Sargassowe" ukazuje jednak nie tylko wydarzenia, które doprowadziły Antoinette Cosway do szaleństwa. Miejscem akcji jest gorąca Jamajka. W latach 40. XIX stulecia młoda kreolka Antoinette Cosway poślubia bogatego przybysza z Anglii, licząc na jego pieniądze, gdyż chce uratować swoją zadłużoną posiadłość.

sikorzak

Ja się jeszcze dołączę i polecę Elisa di Rivombrosa - włoski film kostiumowy z piękną parą aktorską, która pokochała się w trakcie kręcenia tego filmu :)

ocenił(a) film na 8
sikorzak

Lost in Austen!

ocenił(a) film na 8
sikorzak

"Pożegnanie z Afryką"

ocenił(a) film na 9
sikorzak

a ja mam pytanie odnośnie książki- czytałam kiedyś książkę bardzo podobną do tej tylko że główna bohaterka była złodziejką, aby zatuszować jej przeszłość poszła do szkoły dla guwernantek. Trafiła do bogatej posiadłości, zakochała się z wzajemnością we wdowcu, z którym spędziła upojne chwile;) . Gdy główny bohater dowiaduję się, że jego ukochana go okłamała odrzuca go. Oczywiście wszystko kończy się happy- endem. Czy ktoś wie o jakiej książce mówię, nie mogę sobie przypomnieć, a gdy oglądnęłam ten film to przypomniała mi się owa powieść. Pozdrawiam.

martasz91

O filmy z podłożem Historycznym-Afera naszyjnikowa,Maria Antonina,serial Tudorzy,kochanice króla/temat Tudorów,lecz ukazany nieco bardziej płytko/,również Księżna,rewelacyjny film!

saskialove

Do tego polecam portret damy,casanova/super!/niebezpieczne związki i te co napisałam wyżej bardzo polecam!

ocenił(a) film na 7
sikorzak

PRZEDE WSZYSTKIM "FORTEPIAN" JANE CAMPION!!! No i "Wiek niewinności" Scorsese. Poza tym "Okruchy dnia", "Pokój z widokiem", "Powrót do Howard's End" itd.

ocenił(a) film na 10
sikorzak

Księżna
Kochanice Króla

sikorzak

Vanity Fair, Obsługiwałem angielskiego króla

sikorzak

Dorian Gray

sikorzak

Tylko i wylacznie Jane Austen ,czyli wkranizaxje jej ksiazek ;)) do moich ulubionych nalezy rowniez podzialona maserial ukochana.wojna i pokoj ;**

ocenił(a) film na 5
sikorzak

"Cheri", "Hrabia Monte Christo", "Dom dusz", "Houdini. Magia miłości", "Gosford Park", "Prawdziwe kobiety", "Miss Potter", "Wzgórze nadziei", "Biała hrabina", "Kopia mistrza", Opactwo Northanger, Miłość z wrzosowiska,

ocenił(a) film na 7
sikorzak

wszystkie filmy na podstawie powieści Jane Austen

ocenił(a) film na 10
sikorzak

Ja Ci polecam "Jaśniejszą od gwiazd" w reż. Jane Campion z Abbie Cornish i Benem Whishawem. Ten sam smutek, przywiązanie do szczegółu i cudowna oszczędność w grze, bardzo poruszające i pięknie sfilmowane.

sikorzak

ponad wszystkie polecam : wichrowe wzgorza z juliett \binoche -przepiekne i angielskiego pacjenta z ta sama aktorka.. tess ....z seriali : napewno : saga rodu forsaytow ..ze wspolczesnych doskonaly jest dom nad jeziorem z Sandra Bullock i Przeczucie....po za tym Casablanca ,Hawana, i oczywiscie Love Story...

ocenił(a) film na 7
sikorzak

dołożę (mam nadzieje, nie zdublowane) kilka:
"Wojna domowa / Easy Virtue", " Vatell", " Porządna kobieta / Good Woman, A", " Nędznicy / Misérables, Les", " Henry i June", " Joanna d'Arc / Joan of Arc ", " Rasputin", " Dziewczyna z perłą / Girl With a Pearl Earring"....

sikorzak

Mój ulubiony melodramat to "Niebezpieczna piękność" - rzecz dzieje się w XVI-wiecznej Wenecji, szczerze polecam !

Dziewczyna z perłą
Uczta Babette (bardzo surowy obraz, statyczny i symboliczny, XIX-wieczna Dania, przedstawiający purytańską ascezę)
Porządna kobieta (fabuła może nie jest górnolotna ale dialogi są fenomenalne, bardzo lubię niektóre cytaty z tego filmu ,np. Tam gdzie jest małżeństwo bez miłości jest miłość bez małżeństwa :)
Jane Austen i wszystkie ekranizacje
Księżna

Z kolei nie przypadły mi do gustu:
Nędznicy
Casanova
Vanity fair

Zamierzam obejrzeć, całkiem dobrze się zapowiadają:
Pożegnanie z Afryką
Malowany welon

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones