PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6547}
7,2 24 614
ocen
7,2 10 1 24614
Janosik
powrót do forum filmu Janosik

Już takich filmów w Polsce nie robią znakomita obsada , muzyka i oczywiście klimat . Serial lepszy
od pełnometrażowego filmu , gdyż było w nim wiele zabawnych wątków pomiędzy Hrabią a
Murgrabią . Jedyna uwaga do całego widowiska to zbyt sztuczne walki pomiędzy zbójami a
wojskiem no ale cóż w tych latach tak kręcono filmy . Moja ocena 8/10

ocenił(a) film na 6
adamnekeca

Film fajnie nakręcony ale mam do niego lekki wstręt, iż jest na swój sposób komunistyczną propagandą.

eadamiec1

Możesz rozwinąć w jaki sposób ?

ocenił(a) film na 6
eadamiec1

Sama idea Janosika jako wyswobodziciela najbiedniejszych jest forsowany od lat a prawda jest taka, że Janosik byl rabusiem który również lamał prawo za co słusznie został powieszony. Robienie bohatera z człowieka, który ograbywał bogatych jest dla mnie conajmniej dyskusyjne.

użytkownik usunięty
eadamiec1

Większość bogaczy jest bogata poprzez wyzysk tych biednych a chyba tylko ślepiec wierzy w prawo jako obronę niższych warstw społecznych.

ocenił(a) film na 6

Nie mówię o tym , że obecnie mamy równość wobec prawa, jednakże patrząc na historię widzimy do czego doprowadzały przewroty rozpoczynane przez najniższe warstwy społeczne :)

użytkownik usunięty
eadamiec1

Sądzisz, że były bezsensowne?

ocenił(a) film na 6

Bezsensowne nie ale doprowadzały często do przewrotów, które tylko pozornie w teorii coś komuś dawały :)

użytkownik usunięty
eadamiec1

Dawały nadzieję. Bunt i chęć bycia wolnym to był instynkt.

ocenił(a) film na 6

Bunty klasy najniższej nie możemy przyrównywać do walki o wolność , to dwa odrębne pojęcia :)

użytkownik usunięty
eadamiec1

My nie możemy? Ja sobie ustaliłem inne definicje. Jeżeli nie dla wolności, to dlaczego buntowała się najniższa klasa?

ocenił(a) film na 6

O jakiej wolnosci mówisz od tego zacznijmy, jeśli gospodarczej to ok , ja myślałem bardziej o politycznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones