PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118656}
4,6 16 494
oceny
4,6 10 1 16494
3,2 4
oceny krytyków
Janosik. Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Janosik. Prawdziwa historia

Niestety mimo usilnych starań nie znalazłem nigdzie tej fantastycznej muzyki użytej w filmie.
jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny.

mc_aural

niestety nie została wydana:((((LIPA

MUSSS

może gdzieś coś, jest, nic ? /:
tam są jakieś przyśpiewki góralskie i dużo folku to gdzieś musi być.

mc_aural

ja tez jej szukam bez skutku od kiedy film był w kinie i nic...jedynie http://www.youtube.com/watch?v=fy1yrmC8xI8&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=JiupgyfpvPE

MUSSS

thx

mc_aural

lista użytych utworów ? to tez byłoby ciekawe , dawajcie jak coś macie :)

mc_aural

http://ulub.pl/search.html?q=janosik+prawdziwa+historia+soundtrack - o to dwa utwory z filmu do ściągnięcia, a oprócz tego jakby kogoś interesowała muzyka ze zwiastuna to podaje tytuły utworów: X Ray Dog - Here Comes The King oraz Immediate Music - The Magician's Apprentice, pozdrawiam

użytkownik usunięty
Pillka

Soundtrack jest prześwietny. Szkoda że nie ma tego udostępnionego np. na oficjalnej stronie filmu.

Dokładnie.

użytkownik usunięty
Pillka

...ta muzyka jest gdzies zarchiwizowana - na bank ma ja tworca. Wlasiciel praw autorskich - itd. Moze kiedys doczekamy sie jakiesj serii kioskowej typu: "sciezki dzwiekowe z poskich filmow historycznych/milosnych/XIX W" etc. i jesli prawa autorskie nie pogrzebia sprawy - wpadnie w nasze rece.
Innej drogi nie ma (procz pirackiej) - bo nikt tego nie wyda. Raz ze za pozno - dwa ze target jest zbyt maly.

Myślę jednak, że na pojawienie się takiej serii będzie trzeba niestety trochę poczekać, o ile w ogóle kiedyś się pojawi a szkoda, bo akurat tą ścieżkę dzwiękową zaliczam do moich ulubionych.

użytkownik usunięty
Pillka

...mysle ze wypicie litra z producentem mogloby zblizyc Cie do wejscia w posiadanie owego cacuszka.

spotkanie z producentem, powiadasz - cóż, być może i jest możliwe, ale zdecydowanie najmniej możliwe jest to, że wypiłabym z nimi litra ; )

Pillka

No nic,musimy czekać jednak.Ta muzyka jest przepiękna, kompozytor baaa...rdzo zdolny widać

ocenił(a) film na 9
Pillka

Dzięki za muzykę ze zwiastuna, wszędzie jej szukałam :)

mc_aural

Podpinam się .. muzyka jest R E W E L A C Y J N A

mc_aural

kuzynka mi z you tuba ściągnęła muzykę, muzyka tworzy klimat tego filmu,ma jakąś niesamowitą głębię!!!
szkoda,że nie wydana:((((

mc_aural

Kontrolny UP

ocenił(a) film na 8
mc_aural

No ja szukam usilnie tej muzyki, do tego stopnia, że pisałam już nawet do pana kompozytora, niestety bez skutku, jak film oceniam 6/10 to muyzka 10/10 bo jest naprawdę cuuudowna, ale po co wydawać taką muzykę, jeszcze by komuś się spodobała, tak samo zresztą mam ze ścieżką dzwiękową do "wina truskawkowego" i że Lorenc nie wydał tej muzyki to baaaardzo się dziwię

szeket

Właśnie przypadkiem tu zajrzałem i natknąłem się na bardzo dla mnie miły wątek!
Niestety, to nie Lorenc, ani nie Łazarkiewicz wydaje muzykę z filmu, tylko właściciel praw do nagrań, w tym wypadku producenci filmu. W ostatnich latach sprzedaż soundtracków spadła tak drastycznie (jak zresztą sprzedaż płyt w ogóle), że mało kto decyduje się robić wydanie płytowe, jeśli film nie jest murowanym hitem. Do tego należy dodać, że muzyka nagrana do filmu nie jest gotowa, by zgrać ją na płytę. Nagrania filmowe wykonuje się w systemie dźwięku wielokanałowego, więc gotowy materiał przed wydaniem płytowym należy od nowa zgrać w stereo, następnie zmontować (muzyka w filmie to często kilkunastosekundowe strzępy), zmasterować i dopiero wtedy można ją wydawać. To są znaczne koszty...

Dostałem sporo sygnałów i zapytań na ten temat od fanów filmu i tej muzyki. Zwracałem się do producentów z propozycją wydania cyfrowego, poprzez sklep iTunes, Amazon, Spotify... Na razie nie udało się tego zorganizować, ale mam nadzieję, że w przyszłości ta ścieżka dźwiękowa zostanie w jakiejś formie upubliczniona. Bardzo bym tego chciał, bo "Janosik", jak mało który film, dał mi pole do popisu.

Tymczasem zapraszam Was do słuchania (i ściągania, oczywiście legalnie!) mojej muzyki do innego "górskiego" filmu, zeszłorocznej austriackiej produkcji pt. "Jäger des Augenblicks". Tu także mogłem poszaleć. Cała muzyka jest dostępna na iTunes i w wielu innych sklepach internetowych.
https://itunes.apple.com/us/album/jager-des-augenblicks-score/id639039902

Pozdrowienia dla wszystkich
Antoni Komasa-Łazarkiewicz

ocenił(a) film na 8
a_lazarkiewicz

Jakie piękne zaskoczenie dla przeciętnego zjadacza chleba, że ktoś kto taką muzykę tworzy, zagląda w takie miejsca i czyta komentarze. To też bardzo mocno świadczy o klasie artysty. Jak już wcześniej pisałam, jestem zakochana w muzyce do podszewki i totalnie i będę z ustęsknieniem czekać, zapewne lata, ale będę czekać aż muzyka wypłynie jako osobny twór bo jest cudowna. Może z muzyką z wina truskawkowego będzie podobnie, byłabym szczęśliwym człowiekiem mając w domu takie dwie płyty. Pozdrawiam ściskam i życzę dalszych takich zachwycających efektów i idę myszkować za muzyką z tej austriackiej produkcji :)

a_lazarkiewicz

Właśnie Spotify wydaje się takim genialnym rozwiązaniem w dobie niskiej sprzedaży płyt, ponieważ albumu można słuchać za darmo a artysta czerpie zyski z emitowanych tam reklam. Poza tym wydanie jest dostępne dla każdego posiadającego dostęp do internetu w wielu zakątkach świata, pytanie tylko czy płyta nie wydana fizycznie ma szanse zostać tam umieszczona ?

Życzę Tobie i sobie by Twoje przeszłe i przyszłe "szaleństwa" zostały w końcu w godnej ich formie upublicznione.
I oczywiście jak najwięcej świetnej muzyki :)

a_lazarkiewicz

Mistrzu - słuchając tej muzyki zrozumiałem geniusz nie tylko Twój ale i Twórczyń tego filmu - żądło który film jak i jego obraz muzyczny powoduje że drapie cały internet w poszukiwaniu muzyki którym film został pokolorowany - Twoje dzieło jak i jego wykonawcy sprawiło że oglądając ten film czułem się jakbym był wśród aktorów i plenerów - dla przeciętnego zjadacza syntetycznych dźwięków może ten majstersztyk niczym nie różnic się od wielu innych ale to jest tak poruszające i dogłębne że ciężko to nawet opisać - biję pokłony dla Ciebie że dałeś tu tak wiele serca ale również i dla muzyków z którymi doskonale się rozumiesz. I powielę prośbę innych - wydaj to chociażby na Spotify - pozdrawiam i dziękuje raz jeszcze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones