PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98163}
7,3 83 261
ocen
7,3 10 1 83261
7,2 17
ocen krytyków
Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej
powrót do forum filmu Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej

Nosz kurde, jak można strzelać amunicją bojową w czasie szkolenia? Rozumiem na strzelnicy, ale
nad głowami chłopaków?

ocenił(a) film na 6
Osiek_filmaniak

Dokładnie głupota oczywiście mogli nastraszyć żołnierzy ale nie strzelać z ostrej amunicji,no totalny kretynizm.

ocenił(a) film na 9
Osiek_filmaniak

To wojsko nie plac zabaw. Mieli przyzwyczaić żołnierzy do tego poczucia, że w każdej chwili mogą zginąć, a że jeden nie wyrobił.. cóż. Wiedział co go będzie czekać w wojsku.

ocenił(a) film na 5
Osiek_filmaniak

Faktycznie w takie coś mogą uwierzyć tylko małolaci to akurat było totalnie głupie

Osiek_filmaniak

podczas szkolen wielu jednostek uzywa sie ostrej amunicji w polsce np .grom,formoza tak postepuja

patrykdrzazga

Nie jestem jakimś specjalistą ale ci żołnierze z filmu to chyba odpowiednik naszej służby zasadniczej zaś grom to już wojsko zawodowe (oddziały elitarne).Tak więc myślę iż strzelanie z ostrej amunicji na ćwiczeniach dla nowicjuszy to chyba nieporozumienie.W sumie niech amerykanie robią ze swoimi wojskami co tam chcą.nie będę za nimi płakał.Pzdr :)

ocenił(a) film na 6
Radiw84

W Polskim wojsku również stosowało się ostrą amunicję podczas szkoleń żołnierzy służby zasadniczej.
Kiedy mój tata był w szkole oficerskiej to w tym czasie jeden żołnierz został przypadkowo postrzelony w trakcie ćwiczeń i zmarł, innemu rykoszet wybił oko. Raz podczas czyszczenia broni żołnierze "bawili się" karabinami celując do siebie (co jest zabronione), jeden z nich nie sprawdził komory, w której był pocisk; mimo bezpiecznika, karabin wypalił - kula przeleciała obok głowy jednego z chłopaków... Po tym wydarzeniu chłopcy zrozumieli dlaczego bronią się nie bawimy - bo to nie zabawka.

southmilpitas

Pamiętam te zasady.Nigdy nie wolno celować do kolegi nawet z nienabitej broni,gdyż każda broń raz do roku strzela sama z siebie (jakoś tak to szło).Pzdr. :)

ocenił(a) film na 9
southmilpitas

Korpus Piechoty Morskiej jest jednym z najbardziej bad ass'owych formacji jakie funkcjonują na świecie.
Scena, o której tutaj piszemy nie odbiega wiele od tego co codziennie przechodzą rekruci dzięki temu nie srają po gaciach jak w koło będzie latało sporo gówna (tak po trepowemy mi się napisało ;) ) ba za czasów ww2 oprócz stosowania prawdziwej amunicji wykładano po takim torze bebechy zwierząt.

ocenił(a) film na 8
Radiw84

W Stanach Zjednoczonych, od chwili wycofania się z Wietnamu - 'Conscription' = pobór jest zawieszony.

Film_Polski

Rozumiem,dzięki :)

ocenił(a) film na 7
Radiw84

Żołnierze w filmie to nie była żadna służba zasadnicza tylko nabór do marines.

patrykdrzazga

No używa się ale nie w takich sytuacjach xD oni ostra nie strzelają do siebie

ocenił(a) film na 1
Osiek_filmaniak

Ten film jest w całości tak kretyński, że nie ma sensu doszukiwać się w nim sensu :)

ocenił(a) film na 7
Osiek_filmaniak

W Armii amerykańskiej od zawsze uzywa sie ostrej amunicji podczas szkoleń

ocenił(a) film na 9
Osiek_filmaniak

W Legii cudzoziemskiej strzały ostrą to podstawa podczas szkoleń.Nie wiem jak w marines, ale możliwe, że skopiowali pomysł od żabojadów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones