PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33298}

Jazda

Jízda
7,1 3 604
oceny
7,1 10 1 3604
Jazda
powrót do forum filmu Jazda

Ocenić ten film trudno, bo jest nierówny. Ponieważ miałem problem zastosowałem trochę matematyki; zacząłem od 7 punktów, bo u mnie większość filmów czeskich, a zwłaszcza Menzla i Sveraka, ma 7 pkt; na wejściu; potem odjąłem 2 pkt. za brak scenariusza (i pomysłu na scenariusz), bo jednak czasem wiało nudą; potem odjąłem 2 za role dwóch panów (naturszczykostwo ma swoje prawa, ale coś jednak trzeba zagrać); potem dodałem duże 2 pkt. za rolę Anny Gesilerowej (17 lat!); potem dodałem 2 za zdjęcia i ogólnie-realizację (kapitalne obrazki z czeskich wsi, świetne zdjęcia w przyrodzie, sprawna realizacja podczas jazdy).
Muzyka? Nic nie dodałem ani nie odjąłem, nie przeszkadzała, ale też nie zagrała. Dodałem jeszcze 1 za dramatyczne zakończenie (był klimat i mocno przełamał pewną jednostajność opowieści). No i odjąłem 2 za dialogi udowadniające, że dziurawa dętka robiąc „puff!” ma więcej polotu niż ci ludzie.
7-2-2+2+2+1-2 = 6 za całość.
I przy tym zostanę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones