PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140986}

Jeśli tylko

If Only
7,2 7 515
ocen
7,2 10 1 7515
Jeśli tylko
powrót do forum filmu Jeśli tylko

Refleksja po filmie

ocenił(a) film na 3

Jeszcze raz ostrzegam. Zdradzam fabułę więc kto nie oglądał niech czyta na właśną
odpowiedzialność ;)

Świeżo po obejrzeniu i właśnie sobie zdałem sprawę, że to nie jest romantyczna historia, tylko
jakaś chora imaginacja twórcy. Jak to wygląda: Podejście drugie. Facet wie, że Jego kobieta
może umrzeć więc pokazuje jak bardzo Ją kocha i robi wszystko to czego ona od niego
oczekuje. Bum. Umiera. Kobieta żyje teraz sama. Wspomina dobrze swojego faceta i pewnie
przez długi czas nie dojdzie do siebie (co zresztą pokazane jest dalej, jak zwiedza miejsca do
których on sam ją zaprowadził). Jak dla mnie chore. Taksówkarz chciał, żeby kobieta czuła się
jeszcze gorzej? Inaczej nie potrafię sobie tego wyjaśnić. Już lepiej było ze strony faceta, żeby
był obojętny jak zawsze i uratował ją przed śmiercią. Nie byłoby takiej traumy po całym
wydarzeniu..

Nie wiem czego spodziewałem się po filmie. To chyba jeden z tych filmów na babski wieczór,
przy lodach i smutnym nastroju. Jednak jeśli romantycznym uznajemy to, że facet jest
wspaniały i umiera z poświęceniem dla kobiety (zamiast być przeciętny i ją uratować) to dla
mnie to wygląda trochę tak jak superbohaterowie, którzy sami by robili coś złego, żeby było co
naprawiać..

ocenił(a) film na 9
Boreiro89

No, ale gdyby facet przeżył, nie miałby wyrzutów sumienia :)

ocenił(a) film na 8
Boreiro89

a czy nie bierzesz tego filmu zbytnio na poważnie? W tagach do kategorii jest dodany rodzaj fantasy. A to trochę sprawiedliwa to co się tam działo :P według mnie koleś dostał drugą szanse, naprawił błędy, pokazał jej jak bardzo ją kocha. Oboje byli szczęśliwi tego dnia. Bardzo podobał mi się motyw z bransoletką. Nie spodziewałem się, że jednak mimo wszystko będę mieć ten wypadek. Ale to pokazało, że przeznaczenia nie da się oszukać.. Uratował ją. Kiedy byli w chatce w górach zapytał ją jak chciałaby spędzić ostatni dzień swojego życia. Odpowiedziała, że razem z nim. Ostatni dzień życia razem z nim. Jego śmierć - nowe życie dla niej. Ciężkie po stracie jego ale nowe.
"Śmierć nie oznacza końcem miłości" - powiedział mu to kiedy rozmawiali o jego ojcu. Teraz niestety sama musiała tego doświadczyć..

Boreiro89

W końcu on przeżył jej śmierć, ale dostał drugą szansę. Może ten kolejny dzień był nie tyle dla niej, co dla niego, żeby nie czuł się tak źle. W końcu musiał czuć się podle jak po tym gdy się pokłócili ona zginęła.
Szczerze mówiąc to do końca myślałam, że jednak wypadku na końcu nie będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones