PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491042}

Jeździec znikąd

The Lone Ranger
6,6 124 888
ocen
6,6 10 1 124888
4,9 15
ocen krytyków
Jeździec znikąd
powrót do forum filmu Jeździec znikąd

Niewiarygodne, że ekipa od "Piratów z Karaibów" tym razem mogła stworzyć takie...coś. Aż trudno określić ten film. Chała ? Nieporozumienie ? Niewypał ? Wszystko w tym filmie jest jakieś... hmmm... zrypane. No może, poza efektami specjalnymi. Ale one tego filmu nie ratują. A zgrzyt zaczyna się już od postaci głównego bohatera. Pan Hammer nie wzbudza swoją grą żadnych emocji. Postaci którą gra nie chce się kibicować. Ja rozumiem, że konwencja miała być taka, że to miał być bohater z tych pierdołowatych. Przynajmniej na początku. Ale taką postać też trzeba umieć zagrać, a Hammer jest w tej roli po prostu słaby. Pozostałe postaci w filmie też są jakieś takie niedorysowane. Fichtner niby wygląda na zakapiora jak trzeba, ale w jego grze też brakuje tu ikry. No i oczywiście Johnny Depp. Tonto w jego wykonaniu to... jakby podróba Jacka Sparrowa z fabryki na Tajwanie. Oczywiście to nie są te same postacie, ale widać że Depp korzysta z środków wyrazu, które mu wychodziły tak świetnie w postaci Sparrowa. Ale przez to można odnieść wrażenie, że aktor nie miał pomysłu na tą postać.
Pomijając zresztą samą grę aktorów, scenariusz jest też kompletnie niewciągający, a końcowa sekwencja z podkładem muzycznym z "Wilhelma Tella" to tak jakby kompozytor muzyki do filmu wystraszył się tego w czym bierze udział i uciekł, a reżyser dopasował do akcji pierwszy znany kawałek jaki mu się skojarzył. Gdyby do tej sceny dać znany podkład muzyczny z "Benny Hilla" to efekt byłby ten sam.
Reasumując ten film powinien być we wszelkich szkołach filmowych modelowym przykładem jak można spieprzyć coś co wydawało się być pewnym hitem.

ocenił(a) film na 3
Eustachy_Sromotny

Zgadzam się z każdym słowem, okrutny gniot, już od pierwszych minut mnie irytował, spektakularnie spieprzony pomysł na przyjemną przygodówkę.

ocenił(a) film na 3
michaal98

Po tym filmie można zatęsknić za "Wild Wild West" :)

ocenił(a) film na 6
Eustachy_Sromotny

Po dennych piratach ten mi się akurat podobał, tak 6/10, na raz. Piraci to bajeczka dla nastolatek.

ocenił(a) film na 6
kretek777

Pierwsi "Piraci..." - to jeszcze mógł być pewien powiew świeżości.
Drudzy "Piraci..." - jeszcze jako tako. Ciągle się jakoś kręciło.
Trzecia część "Piratów..." - już cokolwiek zanudzali. A może nawet bardzo.
"Piratów..." - część czwarta była już chyba zupełnie niepotrzebna.

Dobrze, że Verbinsky i spółka przenieśli się na Dziki Zachód. Ogląda się toto ciut lepiej niż oglądałoby się ewentualną piątą część serii o piratach. Ale jednak prośba taka mała jest: niech się tym razem obejdzie bez sequeli, co?

ocenił(a) film na 3
kretek777

No przepraszam, a "Jeździec znikąd" to traktat filizoficzny ? To taka sama bajeczka jak "Piraci...", tylko że dużo gorsza. Nawet czwarta część "Piratów" była lepsza od...tego czegoś.

kretek777

Bajka – krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), może być wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku lub na końcu utworu albo wynikać z jego treści. Źródło: wikipedia.
Miejcie trochę szacunku do filmu jako sztuki. Zgadzam się, że Samotny Jeździec to podróbka Piratów, do tego w nie najlepszym wykonaniu.

dawid13

Czy tylko mi się wydaje, że niektóre sceny i motywy muzyczne są żywcem przeniesione z Piratów ?

scuff

Tak, dokładnie jest to gorsza wersja Piratów, wszystkie triki zostały zaczerpnięte, jak mierzenie pistoletami jeden do drugiego albo gość z parasolem, można by sporo wymieniać. Muzyka to kopia Piratów i Sherlocka Holmesa - ta sama tonacja dźwięków itp, nie dziwię się złotej malinie ale tylko jako w pewnym sensie zrzynkę. Reszta (charakteryzacja, scenografia, efekty) typowe dla Verbinskiego pozostaje na wysokim poziomie. Jednak nie ukrywam, że po takiej ekipie oczekiwałem czegoś dużo wiecej.

ocenił(a) film na 6
Eustachy_Sromotny

Zgadzam się z Tobą, ten film jest po prostu... słaby.

ocenił(a) film na 1
Eustachy_Sromotny

I tak byłeś hojny. Ja dałem 1 gwiazdkę bo nawet nie udało mi się go do końca obejrzeć mimo 2 prób.

Niewierny_Tomasz

Środek Jeźdźca jest niepoukładany, nie dziwię sie, że się wymęczyłeś, jest pełno głupiego i mało inteligentnego humoru. W Piratach humor jest idealnie wyważony i tego też spodziewałem się po Jeźdźcu a niestety były momenty, w których nie było wiadomo czy sie śmiać z głównych bohaterów pomimo ich mocnych przeżyć. W pewnym momencie film jest jakby autoparodią. Ale final czyli ostatnie 30 jest całkiem udane, jakby twórcy odetchnęli że to już końcówka filmu.

ocenił(a) film na 7
dawid13

Jeździec jest filmem o wiele lepszym od nudnych i po prostu nudnych piratów.

loukas321

Bo jest filmem w sam raz na obiad? jest zwykłą rozrywką i przez to może być dobrze odbierany, są różne punkty widzenia ;) Piraci ożywili gatunek fantasy połączony z przygodą. kontynuacje temu dorównują.

ocenił(a) film na 7
dawid13

W jeźdzcu podoba mi się to że wyśmiewa amerykańskie ideały dzikiego zachodu ;)
Ale racja są różne punkty widzenia.

ocenił(a) film na 2
Eustachy_Sromotny

Ten film to jedna wielka kupa. Johnny Depp już powoli przeistacza się w Borysa Szyca i gra w co popadnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones