PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491042}

Jeździec znikąd

The Lone Ranger
6,6 124 958
ocen
6,6 10 1 124958
4,9 15
ocen krytyków
Jeździec znikąd
powrót do forum filmu Jeździec znikąd

ale uważam ten film za arcydzieło w świadomej i konsekwentnej zabawie konwencją. a Armiego Hammera za
świetnego odtwórcę w pewnym sensie papierowej, prostej w konstrukcji postaci w świecie filmu. nie dodano nic,
żadnych dodatkowych kontekstów, głębszych treści, które przeniosły by staroć w teraźniejszość, tak, żeby
mogła jakoś zarezonować. nie dodano poważnego, rozbudowanego aktorstwa, jak to zrobiono np. w X-Menach,
co było swoją drogą świetne. krytycy by takie podejście docenili. a tu mamy film zrobiony po prostu z miłością i
szacunkiem do popkultury takiej, jaką jest, nie próbujący jej ratować analizami, intelektualizować trzecimi dnami,
szerokimi kontekstami. nie ma zabawy jej motywami i puszczania oczka do odbiorcy. taki film mógłby zrobić
kustosz szanujący obiekty swojej pracy muzealnej. jestem tym filmem zachwycona, miałam ubaw po pachy. poza
tym mistrzowskie plany, montaż, światło, kadry. mogę tak wyliczać.

ocenił(a) film na 9
yrrah

W tym temacie- absolutnie się zgadzam.Na pewno nie jest to tandeta. Zabawa przednia,doskonała- moim zdaniem- równowaga w natężeniu akcji i wątków. Super .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
diunaseger

stay cool - jesteś świetna, taka jaka jesteś - nie zmieniaj się - całuski***

ocenił(a) film na 4
yrrah

Jasna sprawa jesli ktos lubi disneyowski humor do lat 12 i fiction w westernie to czemu nie. Mozna i sredniak uwazac za arcydzielo, ale sredniak pozostanie i tak sredniakiem

ocenił(a) film na 10
Wolfman_PL

No nie, no jasne że tak.

ocenił(a) film na 7
yrrah

Masz rację!!!
Film jest wypas, a już ta sekwencja pościgu pociągów i ta muzyka, he he uśmiałem się do łez!!!!!!
:)))
Przezabawne kino, polecam!!!!

yrrah

Przestałem czytać po szóstym przecinku.

ocenił(a) film na 10
naliterebe

Ej, no weź, przeczytaj - były góra cztery.

yrrah

Tak intensywna grafomania wpływa fatalnie na mój ośrodkowy układ nerwowy.

ocenił(a) film na 7
naliterebe

Pewno masz jedną z tych nowych chorób, które nie pozwalają uczniom skupić się nad jednym tekstem.

ocenił(a) film na 5
yrrah

Tak, to prawda. Film czerpie sporo z dziedziny kina. Od ,,Kreta'' Jodorowskiego, po Zorro zapożyczonego z popkultury. W filmie jest sporo klisz z westernów, dlatego jak oglądałem film, zapalało się światło z myślą ,,ale zaraz, zaraz, ja już to widziałem''. Zbyt odtwórczy, ale fanatycy wyłapywania scen z innych filmów będą wniebowzięci.

ocenił(a) film na 6
chris3z8

Ja z kolei nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że Jack Sparrow zmienił profesję.

Spodziewałam się po Deppie czegoś więcej, zwłaszcza że każdej postaci do tej pory nadawał pewien charakter. A może teraz z perspektywy czasu i sporej ilości obejrzanych z nim filmów, doszłam do wniosku, że wszędzie stosuje te same triki i dlatego te role wydają mi się podobne? Mam na myśli przede wszystkim, produkcje autorstwa Tima Burtona. Niemniej jednak parę scen skojarzyło mi się z ,,Dobrym, złym i brzydkim", czy ,,Piekłem na kołach". Film ogólnie nie wypadł bardzo blado, ale mam poczucie niedosytu.

ocenił(a) film na 5
Selene91

A może reżyser kazał mu tak grać? ;> DUżo zależy od reżysera, nie zwalajcie zawsze winy na aktorów :)

ocenił(a) film na 6
Elvis007

W takim razie to był głupi pomysł, bo od pewnych aktorów wymaga się znacznie więcej.

ocenił(a) film na 9
yrrah

Do arcydzieł bym tego filmu nie zaliczył ale jest, niewątpliwie, rewelacyjny - 9/10!!!

ocenił(a) film na 9
yrrah

Odkopuję. Bo właśnie obejrzałem - i zgadzam się z autorką tematu, że film jest świetny.
Ale z tą jego prostotą - to już nie do końca się zgadzam. IMO przez film przebija taka fajna melancholia Verbinskiego. Coś podobnego próbował już przemycić w trzecich piratach. Może to nie jest typowa wartość dodana, ale sprawiała, że ten Jeździec troszkę prostej mądrości ze sobą jednak przywozi. Verbinski kręci trochę jak Spielberg swego czasu - z sercem.

ocenił(a) film na 9
yrrah

Także ja z taką tandeciarą mogę rozmawiać o filmach. Ba, napiłbym się z nią kawy podczas tej rozmowy. :)

ocenił(a) film na 4
yrrah

100% zgoda...jesteś tandeciarą

ocenił(a) film na 10
lkz

To bardzo dla mnie ważne, że się do mnie osobiście zwracasz.

ocenił(a) film na 7
yrrah

Miałam podobne odczucia po obejrzeniu tego filmu, zresztą nie tylko tego. Na pewno skala ocen w przypadku tego projektu może być (a nawet jest) bardzo szeroka, ale ocenianie go bardzo surowo jest krzywdzące. Mnie ten film nie powalił, ale zdecydowanie miło się go oglądało, i właśnie w poczuciu może trochę tandetnej zabawy obrazem, konwencją ocierającą się wręcz o pastisz (wcale nie głupi). Nie wiem czy to było zamierzone (raczej tak), ale ja to tak odebrałam. Nie mogę tego filmu ocenić jako arcydzieła, ale nie był to stracony czas. Poza tym dostało mi się sporo gadżetów z tego filmu, przez co do dzisiaj sypiam czasem w koszulce z logo "Lone Ranger", i nie przeszkadza mi to w spokojnym zaśnięciu, bo to nie był zły film - choć specyficzny.

PS. Gratuluję podejścia do siebie i filmu na dużym luzie.

ocenił(a) film na 10
creep_

Dzięki za miłe słowa :) (Zazdroszczę koszulki!)

ocenił(a) film na 7
creep_

Szkoda że nie dopisują do takich dzieł Sci-Fi, to być może film miałby wyższą ocenę, a końcówka już strasznie przesadzona żeby tyle razy uniknąć śmierci i mieć wyjątkowe szczęście wychodząc cało z różnych opresji - fantastyka.
Film dobrze się ogląda, ale dubbing mnie dobijał (ciche i głośne dialogi, a niech coś wybuchnie... ech Polscy Dźwiękowcy. Niekończąca się zabawa PILOTEM i przyciskami VOLUME) ciekawe jak lektor wypadnie. A napisy... hmm... chciałbym się skupić na filmie i akcji, a nie w tym momencie przykuwać swoją uwagę na dialogach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones