PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285542}

Jedwab

Silk
6,3 14 372
oceny
6,3 10 1 14372
4,3 3
oceny krytyków
Jedwab
powrót do forum filmu Jedwab

To wstyd, że tak źle pisane materiały są akceptowane bez jakiejkolwiek poprawki, niemal każda z ciekawostek zawiera błąd. Poprawiłem ten o miejscu kręcenia, ale więcej się nie da jednego dnia :o, więc zachęcam poprawnie piszących do interwencji. :)
Narzędnik od wyrazu Japonia brzmi Japonii, a nie jak wg niektórych Japoni. Przecież nawet podkreśla ten wyraz jak go teraz piszę... Ręce opadają...
I kto normalny mówi: "we m.in. Włoszech", albo inaczej "we np. Wrocławiu", "we m.in. Lwowie". Jak nie umiecie pisać, to lepiej nie piszcie czegoś jako materiału tylko napiszcie sobie komentarz. A jak ktoś nie radzi sobie ze sprawdzaniem, albo nie zna polskiego, to niech da sobie spokój z akceptowaniem materiałów.

MarcoK

Popieram. Co ciekawe, przeczytałem wcześniej te ciekawostki i nie zauważyłem tych błędów :P!

MarcoK

Chodziło raczej o miejscownik, narzędnik od rzeczownika Japonia brzmi Japonią. Popieram dbałość o poprawną polszczyznę, ale wytykając błędy innym, dobrze byłoby samemu ich nie popełniać.

Felis_Canis

oczywiście miejscownik, ale pewnie po 5 latach te błędy nadal czekają, a ja pewnie pisałem komentarz w nocy, robiąc kilka innych rzeczy :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones