So weit die Füße tragen

plakat - Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą (2001)

opisy filmu

(6)
  • Niemiecki żołnierz Klemens Forell zostaje skazany przez radziecki sąd wojenny i wywieziony do obozu pracy na dalekiej Syberii. Nie mogąc znieść morderczej pracy i barbarzyńskiego traktowania, postanawia uciec, nie bacząc na bezlitosny klimat i wszechobecność ciemiężyciela.

    Przy obecnej dominacji kina amerykańskiego niemiecki dramat wojenny jest prawdziwą odmianą i wydarzeniem, którego nie wolno przegapić.

  • Niemiecki żołnierz Klemens Forell po zakończeniu II wojny światowej trafia do sowieckiej niewoli. Jako jeniec wojenny zostaje zesłany na 25 lat do obozu pracy na Syberii. Nadzorowany przez bezwzględnego podpułkownika Kamieniewa, nie daje się złamać. W 1949 roku, po czterech latach pracy w kopalniach, udaje mu się uciec z obozu. Rozpoczyna drogę powrotną do domu. Trzy lata zajmuje mu przebycie 14 tysięcy kilometrów przez nieprzyjazną Syberię, gdzie nieustannie jest narażony na niebezpieczeństwa zarówno ze strony zwierząt, jak i ludzi.

  • Niemiecki żołnierz Clemens Forrell (Bernhard Bettermann) dostaje się do radzieckiej niewoli w czasie II Wojny Światowej. Czeka go 25 lat robót w syberyjskim łagrze. Pierwsza próba ucieczki kończy się fiaskiem. Szczęście mu dopisuje dopiero za drugim razem. Przez kolejnych kilka lat Forrell przedziera się przez ostępy syberyjskich lasów, zahacza o koło podbiegunowe i miejsca na ziemi, gdzie diabeł mówi dobranoc. Przez Syberię, Kaukaz, Iran próbuje dotrzeć do rodzinnego domu...

  • Film na podstawie światowego bestsellera Josefa Martina Bauera.
    Niemiecki żołnierz Clemens Forell zostaje wzięty do niewoli i trafia na wiele lat do syberyjskiego łagru. Kiedy udaje mu się z niego uciec, w drodze do domu przemierza ponad 14 000 kilometrów. Cała jego wyprawa trwa ponad 3 lata, przez cały ten czas jest ścigany przez komendanta obozu. Przemierza Syberię, Kaukaz i Iran, gdzie spotyka pomocnych ludzi. Do domu dociera po 9 latach tułaczki, tuż przed Bożym Narodzeniem.

  • Niemiecki żołnierz Klemens Forell trafia do sowieckiego obozu pracy po zakończeniu II WŚ. Położone we wschodniopółnocnej Syberii więzienie wydaje się być miejscem z którego niemożliwa jest ucieczka; bezlitosny klimat i ogrom przestrzeni zastępują najlepszych strażników. Jednak Klemens pchany niepohamowaną tęsknotą za rodziną i ojczyzną postanawia uciec. Do przebycia ma tysiące kilometrów we wrogim kraju, ścigany przez Rosjan w klimacie tak bezlitosnym, że mała chwila nieuwagi może spowodować śmierć z zimna. A każdy napotkany człowiek jest potencjalnym zagrożeniem...

  • Niemiecki żołnierz Klemens Forrell zostaje skazany na 25 lat robót przymusowych na przylądku Deshneewa przez służby ZSRR Po kilku dniach podejmuje próbę ucieczki - nieudaną. Kilka dni później z pomocą niemieckiego lekarza udaje mu się opuścić łagry. Przez następne lata Forrell podróżując spotyka wielu ciekawych ludzi. Jego największym celem jest dotrzeć do rodziny, a także zrealizować prośbę niemieckiego lekarza, który mu wcześniej pomógł.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe