PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32005}

Jesień Czejenów

Cheyenne Autumn
6,9 1 224
oceny
6,9 10 1 1224
Jesień Czejenów
powrót do forum filmu Jesień Czejenów

opinia

użytkownik usunięty

Jest to chyba pierwszy western który można potraktować poważnie jako film bedący próbą rozrachunku z czasami Dzikiego Zachodu. Co ciekawe rozrachunku tego dokonuje reżyser, którego filmy zawsze gloryfikowały walką białych z plemionami indiańskimi i w jakimś sensie uzasadniały ich eksterminację.

ocenił(a) film na 6

To jeden z ostatnich filmów Forda, chyba dobrze, że tym razem, nie przyłożył czerwonoskórym. Choc do pełnej akceptacji ich punktu widzenia to jeszcze daleko. Zdjęcia w Monument Valley nadal robią wrażenie, jednakże zdaje się, że koncentarcja nad tą składową filmu przesłoniła reżyserowi poziom wykonawstwa.Bo to prawie- polska telenowela.
Kiedy film oglądałem wiele lat temu w kinie, podobał się znacznie bardziej.Dzisiaj jak ma sie w pamięci ,,Tańczącego z wilkami" to tylko 6/10.Ukłony

ocenił(a) film na 7
esforty

Faktycznie miła odmiana na koniec kariery, jednak film trochę mu się "rozlazł" i przez to wiele stracił. Nie wiem czy przez długość tego filmu chciał oddać długość tej morderczej wędrówki:) jeśli tak to prawie mu się udało, jeszcze chwilę i ja zacząłbym cierpieć z Czejenami:)

bialy333

cierpię, że nie możesz cierpieć,
bo w ogóle to nie cierpię cierpieć....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones