PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544545}
6,7 201 770
ocen
6,7 10 1 201770
6,8 33
oceny krytyków
Jesteś Bogiem
powrót do forum filmu Jesteś Bogiem

Jesteś Bogiem.

ocenił(a) film na 8

Gdybym miał oceniać samą muzykę w filmie dałbym dychę bez mrugnięcia okiem. Kinematografia to coś niepowtarzalnego, jeden z najlepszych polskich albumów bez podziału na gatunki. W samym h-h to w ogóle osobna półka. ;)
Sam film to już zupełnie inna bajka, czegoś mi w nim zabrakło. Niby trwa ponad dwie godziny, a w ogóle tego nie odczułem. Oglądając go miałem wrażenie, że akcja ma dziury - jest pourywana, wyrywkowa, jak by nie do końca spójna. Zabrakło mi filmie szczegółów dotyczących pisania tekstów, tworzenia bitów przez tych chłopaków, większego wdrożenia się w psychikę - zwłaszcza Magika i kilku innych detali które dodawały by smaczków całości. A tak to wyszło nieco zbyt sterylnie i sztucznie.
Sami aktorzy moim zdaniem spisali się świetnie, zwłaszcza odtwórca roli Magika. Fajnie było przypomnieć sobie klimat lat 90tych, jak że zupełnie inny niż dziś. To jednak za mało żeby "Jesteś Bogiem" ocenić wyżej niż "całkiem nieźle". To nie pełnokrwisty dramat, za mało emocjonalny i realny, zdecydowanie za mało.

ocenił(a) film na 8
natan_

Ale głupot napisałem. ;) Nie czytać. ;) Świetny film. Tyle.

ocenił(a) film na 8
natan_

Ha zgadzam się ;)) Tylko po co czytałam ten post żebyś mu potem sam zaprzeczył ;)
Napisałeś "Niby trwa dwie godziny, a w ogóle tego nie odczułem." To jest ogromny plus dla filmu, a nie minus, znaczy, że wciągnął i szybko minął. Ja też go ocenilam na 8, ale w dużej mierze z sentymentu i ze względu na samą postać Magika... Spodek, Katowice, moje rejony, lata 90-te... wszystko było inne.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Pierwszy post napisałem po pierwszym obejrzeniu i nie było warunków żeby się wczuć do końca w film. ;) Na drugi dzień obejrzałem powtórkę, po której "Jesteś Bogiem" odebrałem zupełnie inaczej . Długość filmu absolutnie nie jest wadą, film jest pełny emocji na pewnym dystansie (ale tak to ma właśnie być), postać Magika świetnie pokazana, kwestie realności wątków w filmie zostawiam na boku. Może to zabrzmi dziwnie, nawet bardziej utożsamiam się z chłopakami z filmu niż prawdziwym Rahimem i Fokusem.

użytkownik usunięty
natan_

Kinematografia naprawde album top w polskim Hip Hopie, a kawałek Priorytety niesamowity, linia melodyczna..klimat, chyba mi się nie znudzi ten numer..

ocenił(a) film na 8

Dla mnie najlepsze z tej płytki to "Lepiej być nie może" "Priorytety " "Nie ma mnie dla nikogo". Wato wspomnieć też o Archiwum gdzie szczególnie mi się udzielił klimat "T jak Telewizor" i parę innych. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones