PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548252}

Jestem Bogiem

Limitless
7,6 343 759
ocen
7,6 10 1 343759
6,3 21
ocen krytyków
Jestem Bogiem
powrót do forum filmu Jestem Bogiem

Podobne

ocenił(a) film na 9

Znacie jakieś podobne? Chodzi o taki konkretnie klimat, tematyka może być różna.

ocenił(a) film na 9
Nomirien

Przyłączam się do postu, bo też chciałbym zobaczyć podobne filmy.

Nomirien

Myślę, że te są podobne:
Fight Club
Adrenalina
Jumper

ocenił(a) film na 9
marlmaggie

Kto nie zna Fight Club'u... :P A dwa kolejne też widziałem :D

użytkownik usunięty
patrykjankowski1995

Lucy
Transcendencja

użytkownik usunięty
Nomirien

Lucy,
Transcendencja

ocenił(a) film na 9

Rzeczywiście, Transcendencja to też taki klimat sci fi, podobał mi się film, chociaż nie jarałam się nim tak bardzo jak Jestem Bogiem.
Też szukam czegoś tego typu...
Obejrzałam następujące, ale moim zdaniem nie były aż tak dobre:
Raport mniejszości, Zaklęci w Czasie, Władcy umysłów, Kod nieśmiertelności, Surogaci, Jestem Numerem Cztery, Adwokat diabła, Intruz

to co łączy te filmy to to, że niby jest świat podobny do naszego, a jednak jest w nim coś innego, coś czego u nas nie ma, nie było, nigdy się nie spotkaliśmy. Czy w zasadzie - ja to sobie tak tłumaczę - są to "filmy sci fi osadzone w naszym świecie" - większość z nich.

Chociaż warto polecić:
Wyścig z czasem, Incepcja, Ona (her) , Zapłata, Equlibrium, Push, Pamięć absolutna (total recall), no i może Avatar, chociaż to bardziehj fantasy niż SCi Fi
te akurat naprawdę wciągają :)

Może ktoś polecić PODOBNE?

ocenił(a) film na 9
Kieszonkowa_Myszka

Zobacz Elizjum, wszystkie Iron Many, Uniwersalny żołnierz, serie Bourne

ocenił(a) film na 10
Nomirien

Luccy z 2014 roku też porusza ten temat (ile % ludzie wykorzystują i dlaczego tak śmiesznie mało, oraz na okładce jest napisane "co by było gdyby 100%.."

Tak przy okazji, znam też bardziej praktyczny (bo profesjonalny) w tym temacie -jak wykorzystać większy potencjał umysłu

Link otwiera film w polowe na fragmencie:

"...przeprowadził badania mózgu ludzkiego, i okazało się, że przeciętnie wykorzystujemy go 2%
resztę trzymamy na lepsze okazje o których jeszcze nie wiemy" :)

http://youtu.be/K_bdKNluAuk?t=34m47s


Nomirien

Fenomen z Johnem Travolta ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones