PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450915}

Jestem na tak

Yes Man
7,0 212 768
ocen
7,0 10 1 212768
6,2 18
ocen krytyków
Jestem na tak
powrót do forum filmu Jestem na tak

Filmy z Jimem Carreyem to często komedie gdzie ten robi z siebie błazna, nie żeby było w tym
coś złego, jest on po prostu aktorem, którego automatycznie kojarzy się z tym, że ma nas
rozśmieszać.

Więc jeżeli chodzi o jego grę w tym filmie, to tutaj muszę stwierdzić, że jest już jakoś inaczej,
bardziej ... ludzko, normalnie.

I taki też jest ten film, właściwie to kiedy spojrzeć na niego z trzeźwym umysłem, to jest to bardzo
życiowy film. Aktualny szczególnie w naszych czasach. Pod naporem różnych przepisów na to jak
stać się lepszą wersją siebie, mieć więcej z życia łatwo ulec i chcieć zrobić wszystko na raz, albo
w ogóle nic nie robić. A wystarczy zastanowić się nad prostymi rzeczami. Wszyscy bywamy tacy
jak postać, którą gra Carrey w tym filmie i wszyscy możemy się zmienić na lepsze, ale i przy tym
popełnić masę błędów. O tym też mówi ten film.

Jako komedia film spisuje się bardzo dobrze, ale niesie ze sobą coś więcej i uważam, że nie
jest to typowa amerykańska komedia z happy endem, a morały pewnych sytuacji wcale nie są
banalne.

Spójrzcie na życie głównego bohatera i zastanówcie się ... czy faktycznie różni nas tak wiele?
Otóż nie. I dlatego każdy może wyciągnąć z tego filmu coś dla siebie, poza dobrą zabawą.

Mariusz_Lubawy

Podpisuję się pod tym co napisałeś, mam bardzo podobne wrażenia :) Teraz jestem w trakcie czytania książki która posłużyła jako inspiracja do filmu - Danny Wallace Yes Man. Autor opisuje w niej co mu się przydarzyło gdy zaczął "łapać" każdą okazję, aż ciężko czasem uwierzyć, że te historie miały naprawdę miejsce a wszystko dzięki magicznemu słowu tak. Może dlatego film jest lepszy niż większość tych poradników motywacyjnych z utartymi frazesami i suchymi faktami bo przebija z niego prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones