PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489501}
6,0 5 663
oceny
6,0 10 1 5663
5,8 6
ocen krytyków
Jestem twój
powrót do forum filmu Jestem twój

Małe pytanie

ocenił(a) film na 7

o co chodziło z pszczołami? jakoś nie umiem tego rozkminić.

ocenił(a) film na 4
Agavaa

Pszczoły kłębią się w ulu by był miodek. jak my. metafora ambitna jak ten film

ocenił(a) film na 3
Sanos

a jaki to ma związek z resztą filmu? prędzej bym to powiązał z nadchodzącą tragedią i tym czymś złym w zgwałconej siostrze

ocenił(a) film na 6
Agavaa

Chyba nikt nie odważy się spróbować wyjaśnić, bo jeszcze wyszło by na światło dzienne, że ktoś nie zrozumiał filmu czy też tej metafory...

ocenił(a) film na 6
Agavaa

Ja też mam pytanie. Co symbolizowała scena pod koniec filmu w której Alicja spotyka Konstantego?...
Ja to widzę trochę tak - scenarzysta zakłada sobie w swojej ambitnej głowie, że powrzuca parę chaotycznych scen bez związku z fabułą aby nadać filmowi pseudointelektualną formę.

ocenił(a) film na 7
ppp84

Wczoraj obejrzalem film i moim zdaniem Konstanty to ojciec Marty i Alicji. Alicja dostaje w aucie od Konstantego wisiorek w ksztalcie serca z wygrawerowanym napisem po niemiecku "Ich bin dein" (co moze oznaczac "jestem twoj" - albo w domysle mialo byc "Ich bin dein... Vater" - "jestem twoim ojcem" ale to tylko moje male dywagacje), taki sam wisiorek otrzymala Marta w jednej z retrospekcji z dziecinstwa od ojca na urodziny z wygrawerowanym bodajze "dla kochanej Marty".
To by tlumaczylo rozchwianie emocjonalne bohaterek i potwora w scianach. Siostry byly molestowane w dziecinstwie przez ojca, dlatego Marta w jednej z ostatnich scen w szpitalu przeprasza matke, gdyz obwinia siebie za powstala sytuacje, co jest normalne u molestowanego dziecka.
Bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 8
hks84

Marta dostała od ojca wisiorek na którym wygrawerowany był napis: dla Marty - kocham tata. Przepraszam, ale czemu dałeś(aś) 7 pisząc, że to bardzo dobry film a w gradacji ocen Filmwebu 7-ka oznacza, tylko, film dobry ? Też uważam, że to bardzo dobry film - 8/10 !!! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Szpila_1308

Wiem, ze to niegrzeczne, ale odpowiem pytaniem na pytanie - dlaczego piszesz posty, ktore absolutnie nic nie wnosza do otwartego tutaj tematu? Forum pod filmem jest stworzone po to, zeby jedni ludzie mogli zadawac dreczace ich pytania a drudzy na nie odpowiadac. Pisac zeby pisac jest bardzo latwo, ale jest to niestety pozbawione sensu i utrudnia innym znalezienie czegos konkretnego. Apeluje o umiar. I pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
hks84

Nie widzę w tym co napisałeś(łaś) niczego niegrzecznego ale nie rozumiem apelu o umiar. Przeczytałem jeszcze raz swój tekst i nie znalazłem w nim potoku niewłaściwych określeń, który świadczył by o moim braku umiaru. Uściśliłem tylko Twoją wypowiedź w temacie napisu na serduszku, które otrzymała Marta. Pozostała część Twojej odpowiedzi, poza ostatnim zdaniem i wpisaną cyferką, jest bliska moim odczuciom i nie wypisując tego wszystkiego co Ty napisałeś(łaś) dopisałem krótko, że też uważam, że to bardzo dobry film - 8/10 !!! i nie widzę w tym żadnego utrudnienia dla innych. Jest natomiast rozbieżność w Twojej ocenie co może być utrudnieniem dla innych bo albo piszemy że to bardzo dobry film i zaznaczamy to 8-ką albo zaznaczamy 7-ką i piszemy tylko o dobrym filmie a to bez wątpienia, chyba, istotna różnica. Pozdrawiam.

hks84

hks84 Ty możesz mieć rację z tą interpretacją. Dzięki ! Też się nad tym zastanawiałam, dlaczego one tak rozchwiane i niestabilne, gdzie jest przyczyna i za co Marta przeprasza matkę. Film doskonały

karin_filmweb

spoiler: scena, w której Ala ucieka z samochodu Konstantego, bo "spieszy się na klasówkę", a on mówi do niej "napiszę ci usprawiedliwienie". Na początku nie zwróciłam na to uwagi, ale teraz po przeczytaniu Twojej interpretacji o ojcu ... ta scena mogłaby tę wersję potwierdzać.

ocenił(a) film na 6
hks84

hks84 - bardzo trafna interpretacja...

Agavaa

być może tu chodzi o miłość ,którą niekiedy nazywa się potocznie ,, miodem ,,

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

A może chodzi o to ze w filmie roi się jak w ulu. Cały czas coś się dzieje, jest głośno i niespokojnie.

mirabozenna

też dobre skojarzenie , ale tak naprawdę to odpowiedż zna reżyser filmu

Agavaa

chaos bzyczy w całym tym filmie, w życiu wszystkich bohaterów, w głowie scenarzysty i w mojej po obejrzeniu tego dzieła

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones