PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=183365}
7,2 10 618
ocen
7,2 10 1 10618
6,7 3
oceny krytyków
Jestem
powrót do forum filmu Jestem

Żenujący film

ocenił(a) film na 5

W dodatku obrzydliwy. I nie chodzi o szydzenie z tragicznego losu, jaki nigdy nie powinien przydarzyć się dziecku, ale ten film jest bardzo słaby. Do tego jeszcze ta Jungowska, chociaż w zasadzie to w końcu znalazła sobie rolę, w której się odnalazła, pasuje do tej roli, zawsze się zastanawiałem, czemu jej tak nie lubię, skąd to charakterystyczne wymowne spojrzenie. Ten film wszystko tłumaczy, wykapana dziw...na pani XD
Daję 5/10, bo w sumie to i gorsze sie dzieła już widziało. I jeszcze jedno, niech już lepiej kobiety sie nie zabierają za reżyserię, jeśli mają robić tylko takie filmy.

huo_sanchez

Podpisuje się pod tym obiema rękami.

ocenił(a) film na 5
xdem

No i git. Polej bracie.

ocenił(a) film na 1
huo_sanchez

Dokładnie, nic w nim nie zasługuje na uznanie.Film karmi widza brzydotą . Cały jest ponury i przesiąknięty smutkiem, aż mdło się robi od takich filmów, których w polskim kinie jest dużo. Nie podobał mi się i nawet trudno oceniać filmy tego pokroju. Mam dość po prostu takiej melancholii . A postaci w nim są jakieś takie szkaradne, co w zamiarze miało pewnie oddać wyraz owej "tragicznej" sytuacji w jakiej rzekomo się znajdują. Jednak zabieg ten jest bardzo nieudany bo już na samym początku odpycha to widza i zniechęca to oglądania.

ocenił(a) film na 5
emilka5685

Aż miło się zrobiło że i kobieta się zgadza w tym temacie, bo zazwyczaj kobiety są bardziej wrażliwsze od męskich troglodytów :D i takie kino może im się podobać. Wracając do filmu, pomył na film był nienajgorszy, ale wykonanie tragiczne i niepotrzebnie przerysowane. Nie rozumiem po co przedstawiając tragedię jeszcze dodatkowo reżyserka ją przerysowała? Tragedia sama w sobie jest już bardzo wyrazista, więc jaki jest sens dodawania temu gatunkowi na siłę jeszcze większej wyrazistości? Chyba tylko taki żeby nabić butelkę widza i potem zbierać oklaski od naiwnej widowni. Typowe blagierstwo, tylko tyle mi przychodzi po czymś takim w odniesieniu do reżyserki - pani Kędzierzawska jest blagierem, jakich pełno niestety w świecie filmu.

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

Dokładnie, melancholii dużo :)
Czasem wydaje mi się, że mam analfabetyzm w oczach, bo dostrzegam zupełnie inne przesłanie; samotność. Dobrze wiemy, że to naciągnięte xd

"Mamuśka" chyba najlepiej odegrała rolę ;) W rzeczywistości pozytywnie mi się kojarzy, bo ma fajną rolę w "Na dobre i na złe" więc mam odmienne zdanie ;)

ocenił(a) film na 5
Mr_Director

No ja właśnie uważam że serial czasem, ale tylko czasem jest fajny, tzn. jak sie ogląda co 30 odcinek :)
jednakże jungowska jest w nim maksymalnie tragiczna i odpychająca, nie da się już na nią patrzeć, jak dla mnie mogliby ją z tego serialu już zdjąć bo szpeci odcinki swoją grą i tym swoim głosem.

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

Ale już w ostatnich odcinkach nie grała, bo ją Falkowicz zwolnił dyscyplinarnie...
Mimo wszystko ją lubię, dla mnie jest pozytywna ;)
Wg mnie w tym filmie odegrała bardzo kontrastową rolę ;)

ocenił(a) film na 5
Mr_Director

A za co ta dyscyplinarka? ;]

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

Chodziło tam ogólnie o to, że ten Falkowicz to taki debil trochę, tak chamski i zwalniał albo groził bez powodu ;]
Zarzucał jej rzeczy, których praktycznie nie zrobiła. Wiem, że w następnych odcinkach we wrześniu on umrze. ;>

ocenił(a) film na 5
Mr_Director

hahah
Chyba sie niezrozumieliśmy :D
fopaux z mojej strony :D ale to z braku znajomości fabuły, mówiłem: czasem cyknę na zmęczenie jakiś odcinek tego tasiemca, ale generalnie nie oglądam seriali.
Ale konkrety, domyslam się że tobie chyba chodzi o to że ten Falkowicz to jest jakaś postać tego serialu? A ja z początku myslałem że to jakiś producent czy cuś i wywalił Jungowską jako aktorkę, stąd moja ciekawość co takiego trzeba zrobić żeby być wywalonym z serialu :D

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

Niee... to się nie dzieje w rzeczywistości :p
Falkowicz to był koordynator tego działu szpitala, gdzie się wszystko dzieje.
Tak w skrócie napiszę, że był oszustem, brał masę kasy za NIEWYCIĘCIE guza itp.
A Jungowska niczemu nie była winna. Po prostu mu w oko nie wpadła ;]

Też na początku nie oglądałam tego serialu, prawie nigdy. Dopiero od pół roku to oglądam, bo mama to tak lubi i byłam zmuszona to oglądać :D Ale wciąga.

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

faux pas, nie fopaux :)

ocenił(a) film na 5
Stukustuk

No popatrz, a przysięgam że sprawdzałem to przed napisaniem :)
Powiedzonek zapożyczonych się zachciało...
Cóż, faux pas po raz drugi :D

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

Haha, bywa ;) Dla pewności wstawiam link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gafa :)

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

Ale coś mi się wydaje, że jeszcze wróci pracować do szpitala :) (Jungowska)

ocenił(a) film na 7
emilka5685

>>Film karmi widza brzydotą . Cały jest ponury i przesiąknięty smutkiem<<
A czym ma karmić? Jak chcesz wesoły i przesiąknięty szczęściem film to obejrzyj sobie jakąś komedię romantyczną.
Tak wygląda życie niechcianych, odrzuconych przez rodzinę i społeczeństwo dzieci, czy Wam się to podoba czy nie. W domach dziecka jak widać są tak traktowane, że wolą zwiać przez płot i żyć po swojemu, a że nie jest to sielankowy obraz... ludziom, którzy zawsze mieli ciepły kąt trudno to zrozumieć.
Najlepiej powiedzieć co z koszmar, odwrócić się i nie widzieć.

ocenił(a) film na 8
tentego

Dokładnie.. Smutny film to od razu be. Może powinni dać efekty specjalne i jakiegoś przystojniaka na miarę Depp'a do głównej roli..

ocenił(a) film na 10
emilka5685

Proponuję wrócić do disneya. Film pokazuje prawdziwy świat. Otwórz oczy.

ocenił(a) film na 6
huo_sanchez

Wykapany prostak.

ocenił(a) film na 5
irish23_faurepavane

A myslałem, że to co napisałem to był wersal w całej swojej okrasie... :(

huo_sanchez

A ja widzę go innym. Dostrzegam w nim nadzieję na lepsze jutro, namiastkę szczęścia, codzienną odwagę, szacunek do siebie i honor.
Kilka scen jest tak nasyconych światłem i ciepłem, ubranych w nastrojową, tchnącą nadzieją muzykę, że aż przyjemnie się to ogląda.
Są mankamenty, pewnie. Jest brzydota, okrucieństwo, niesprawiedliwość. Dzięki temu obraz jest kompletny.

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

to obejrzyj sobie komedie.. albo wytłumacz jak powinien wyglądać film o czymś smutnym przygnębiającym? Ma być kolorowy i wesoły? hahaha

huo_sanchez

bo to nie jest film przygodowy (i nie dla lalusiów), a zdecydowanie psychologiczny (nawiązujący do formuły kina moralnego niepokoju)

huo_sanchez

Wierzę Wam - krytyczne opisy, pasują mi do gromadki "twórców" tego filmu. Dziękuję - oszczędzam 2 godziny życia, bo już byłbym się złapał na wysoką ocenę. To zresztą też rozumiem - wystarczy nakręcić film o pedale, kalece, bezdomnym lub sierocie i wysokie oceny plus pakiet nagród murowane.

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

Słaby ten seksizm.

huo_sanchez

Rewelacyjna pani Edyta Jungowska!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones