PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791800}

Jeszcze nie koniec

Jusqu'à la garde
7,1 3 493
oceny
7,1 10 1 3493
6,7 9
ocen krytyków
Jeszcze nie koniec
powrót do forum filmu Jeszcze nie koniec

W tym filmie najważniejszym tematem jest jednak przemoc wobec kobiet. Obecnie to bardzo łatwy temat na film. Reżyser przygotowywał się 6 lat do tej produkcji. W sumie nieźle to wyszło na ekranie. Wiem jednak że w tym temacie można dodawać rózne elementy do scenariusza w celu pogłebienia tematu. Do tego jeszcze podlejemy to wszystko odpowiednią muzyką jak to się robi w profesjonalnych produkcjach i mamy gotowy produkt. W tym przypadku muzyki jest mało, a jak sam reżyser powiedział że najważniejszą muzyką były naturalne odgłosy ulicy, samochodu itd. Sam film na ekranie wygląda bardzo naturalnie od pierwszej sceny bełkotu sądowego po ostatnią powiedzmy z policją. Przez cały film ocieramy się o przemoc czy to fizyczną czy psychiczną. Typowy przykład rodziny, której nie życzę nikomu i współczuje. Bardzo dobrze zagrane role rodziców szczególnie ojca psychola, który kompletnie nie sprawdził się w tej roli i przegrał wszystko. Nasuwa sie pytanie po co pcha się jako ojciec i walczy o syna jak i tak wie że to nie dla niego rola. Czy chciał dogryźć tym żonie? Czy poniżanie syna to odwet za to że żona znalazła sobie kogoś i ułożyła sobie życie? Dzieciaki też dały radę. Szczególnie w scenach ojciec syn widać to na ekranie gdzie emocje są tak prawdziwe ,że sam się bałem że dostane od ojca z ekaranu przez przypadek. Film obowiązkowy do zobaczenia. Dobra produkcja z poteżnym przekazem.
Ocena 6 ******

ocenił(a) film na 8
ksdiamante

"emocje są tak prawdziwe, że sam się bałem że dostane od ojca z ekranu przez przypadek" - zgadzam się w pełni

ksdiamante

Powinniście oznaczyć to jako spoiler :P a skoro już tu jestem to spytam, rozumiem , że ojciec faktycznie to zły człowiek? Bił żonę i dzieci? I jak się kończy ta historia?

ocenił(a) film na 8
Monika1514

dość dramatycznie. Polecam zobaczyć

ocenił(a) film na 8
ksdiamante

Mam wrażenie, że syn był tutaj tylko pretekstem, żeby z powrotem zbliżyć się do matki, kiedy ta zerwała z ojcem kontakty. Film nie podaje tego wprost, ale wydaje mi się , że to właśnie matka była głównym "adresatem" przemocy psychicznej jak i fizycznej ze strony ojca. Chyba ją od siebie uzależnił, trwali w związku ofiary z katem, a kiedy ona w końcu zdobyła się na rozwód, zmieniła mieszkanie, telefon i całkowicie zerwała kontakt, on nie mogł się pogodzić z utratą swojej "własności". W końcu w największą furię wpadł, po tym gdy dowiedział się, że ona kogoś już ma.

Syna wykorzystał do swoich celów. Cały jego kontakt z synem i (pośredni) z córką prowadził do tego, żeby matka znów się do ojca odezwała, czy też do niego wróciła. Mam tu na myśli rozmowy w samochodzie, sceny z kluczami i komórką, negocjacje w sprawie zmiany widzenia w weekendy z powodu imprezy, jak również motyw "prezentu" na 18-tkę córki). Ojciec kat chciał po prostu odzyskać swoją ofiarę-matkę i wykorzystał do tego dzieci. Opieka nad synem chyba nie bardzo go interesowała.

ocenił(a) film na 9
Naethalee

Mam podobne wrażenia

ocenił(a) film na 8
CarolynaArtnet

To fajno :)

ocenił(a) film na 9
ksdiamante

"Dobra produkcja z potężnym przekazem " i tylko 6. No cóż...Jak dla mnie właśnie za ten potężny przekaz i po mistrzowsku pokazane stopniowo rosnące napięcie 9

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones