PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6591}
6,1 487
ocen
6,1 10 1 487

Jimmy Hollywood
powrót do forum filmu Jimmy Hollywood

Ciepły film.

ocenił(a) film na 8

Czyli o miłości do kina i magi starego, klasycznego hollywood, która już dawno uleciała a pozostał tylko syf na ulicach i kicz na ekranie. Mimo to ludzie tacy jak Jimmy Alto wciąż marzą i chcą grać. Bardzo mi się podoba ten szczególik z chodzeniem wszędzie z radiem od swojego samochodu :D (jak polska klasyka) 8/10.
Najbardziej ekstrawaganckie role Pesci'ego i Slaterka w karierze, przez co może i najlepsze. Muzyka Robbertsona po prostu rozgrzewa. Szkoda, że tak rzadko ten gość bierze gitare do kina, ale wszystkie filmy których jest kompozytorem są wyjątkowe.
PS
Szkoda tylko, że zawsze się musi coś popieprzyć. Wygląda na to, że są dwie wersje "Jimmiego Hollywood". Jedna jest wzbogacona o inne sceny, ale druga też ma trochę jeszcze innych. Wynika z tego, że trzeba mieć obydwie. Po jakie gówno musiałem się o tym dowiedzieć?! Jestem rzczywiście nienormalny i będzie mnie to prześladaować :(

ocenił(a) film na 6
Picu

Tak jednym okiem, podglądałem dziś w tv. Jak dla mnie to bardzo przeciętna komedyjka, nie wybijająca się niczym szczególnym przed szereg, ale podobały mi się te wszystkie odniesienia do amerykańskiej klasyki. A scenka w której Joe wylatuje z kina, z gunem i zaczyna małpiatkować Rocky'ego Sullivana po prostu rozłożyła mnie na łopatki. Widać, że Pesci naoglądał się sporo filmów z Cagneyem - zresztą, sam już gdzieś o tym pisałeś :)

ocenił(a) film na 8
Jimmy

"Jestem Oklahoma Kid. Bang Bang" ;p

Mi się ta komedyjka wydała właśnie jakoś ciepła w starym stylu, ale również bywała dołująca.

Picu

Picu zgadzam się w całej rozciągłości! Świetny film, po prostu nie da się nie polubić Jimmiego Alto! Jego zachowanie wydaje się dziwne ale kieruje nim miłość do kina, które ukochał nad życie i nie potrafi się pogodzić z jego degeneracją. Prawdopodobnie ten film tak mi się spodobał, bo mam takie samo zdanie jak Jimmy.
Świetna rola Joe Pesci, po raz kolejny udowadnia swój niebywały talent komediowy - modra śmiała mi się już na sam jego widok, a co dopiero na jego gesty i słowa :)
Christian Slater również świetny!
Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones