PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637000}

Jiro śni o sushi

Jiro Dreams of Sushi
7,7 12 456
ocen
7,7 10 1 12456
7,2 12
ocen krytyków
Jiro śni o sushi
powrót do forum filmu Jiro śni o sushi

Niedosyt

ocenił(a) film na 8

Dokument generalnie bardzo mi się podobał. Już nie chcę się rozdrabniać na czynniki pierwsze i pisać, że muzyka świetna, zdjęcia, świetne pokazanie tematu itp. To po prostu widać. Brakowało mi jednak tego co mnie najbardziej interesuje. Czyli dokładniejszego zaplecza robienia sushi. Wiem, wiem, że było przecież, nie da się wszystkiego pokazać, że może nawet nie pozwolili, że to że tamto. Chodzi o to, że nauka robienia sushi trwa 10 lat. Dalej nie wiem, mimo pewnych szczątkowych informacji na czym tak naprawdę polegają te trudności. Nie daje się tego odczuć w stopniu w jakim mam wrażenie można by to pokazać. Czepiam się - wiem, ale niedosyt mam.

ocenił(a) film na 7
Tobiax

Dokładnie takie same miałem odczucia po obejrzeniu tego dokumentu.

ocenił(a) film na 8
Tobiax

Była mowa o idealnym dobraniu składników. Jak ważne jest mięso i jego przygotowanie (np. masaż ośmiornicy przez 40 min.) wzmianki o ryżu i jego temperaturze czy osuszanie/ prażenie nori. Najbardziej zaciekawiło mnie to, czym smaruje większość porcji na koniec,

ocenił(a) film na 7
kieko

Też się nad tym zastanawiałam i doszłam do wniosku, że sosem sojowym. Goście/klienci tylko zjadali gotowe porcje. Wasabi było chyba pod rybą.
I też zrozumiałam, że techniczne sprawy ogarnia się w te 10 lat, a potem to już kwestia dążenia do perfekcji.

agga69

Wg mnie to był sos teryaki. Sos sojowy ma rzadsza konsytytencje

ocenił(a) film na 8
Tobiax

Tak jak kieko wspomniał wyżej - dobór składników i ich przygotowanie, idealne proporcje (przykład kiedy uczeń mówił, że przygotował 200 razy jakieś sushi zanim zostało zatwierdzone). Skoro Jiro przygotowuje na tak wysokim poziomie sushi musi dobrze przekazać całą swoją wiedzę. Dobór składników i ich ilości, filetowanie, krojenie, przygotowywanie (tak jak o ryżu w rozmowie z dostawcą, sprzedaje go tylko Jiro, bo tylko on umie go dobrze przygotować), sposób podawania (leworęcznym gościom podaje inaczej, dostosowuje porcję do płci), trzymania produktów (uczą się najpierw trzymać gorący ręcznik, być może żeby trzymać gorące produkty).
Może wydawać się to dziwne, ale skoro chce się zostać mistrzem. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones