PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842}

Joanna d'Arc

Joan of Arc
6,9 40 203
oceny
6,9 10 1 40203
5,6 7
ocen krytyków
Joanna d'Arc
powrót do forum filmu Joanna d'Arc

Milla Jovovich

ocenił(a) film na 4

Zagrała osobę umysłowo chorą a nie natchnioną, na czym cały film bardzo traci.

lukasz07k

No,cóż jeśli ktoś ma zwidy i słyszy głosy to zdrowy nie jest ;)

użytkownik usunięty
keirametz

Najśmieszniejsze jest to, że wiekszość ludzi przypisujących Jej schizofrenię nie potrafi wymienić podstawowych objawów tej choroby.

keirametz

Właśnie, że ona była w pełni zdrowa i nie miała zwidów, tylko objawienia od Stwórcy. Nawet sąd nie zarzucił choroby.

AlexRener

Co? Joanna poszła na stos bo nie potrafiła udowodnić,że rozmawia bezpośrednio z Bogiem.Sędziowie uznali,że skoro to nie jest Bóg to musi być to Szatan.To wersja oficjalna.Tak naprawdę to była polityczna sprawa bo ona stała się niewygodna i dla Francuzów i dla Anglików.

keirametz

Nie wiem, nie widziałem. Nie mnie osądzać.

AlexRener

Nie pisałem o filmie tylko o tym co można wyczytać w książkach historycznych.Proces Joanny jest świetnie udokumentowany.Do naszych czasów zachowało się praktycznie wszystko więc historycy mają na czym pracować.Sam film nie jest biografią Joanny d'Arc.To po prostu niezła rozrywka.

ocenił(a) film na 8
lukasz07k

Eeee, ja tam powiem, że jest parę momentów, kiedy jest naprawdę OK. Z resztą ja interpretuję sobie film inaczej, niż sobie tego życzą twórcy. Bo czyż nie tego najbardziej pragnie szatan? Naszego zwątpienia, braku wiary we własne siły i porzucenia nadziei i ciągłych wysiłków w walce o dobro? Z resztą, nawet kiedy zwyczajnie olejemy te wszystkie zaserwowane nam filozoficzne pierdoły popłuczyn dekadenckiego francuskiego egzystencjalizmu, to otrzymamy całkiem niezły film. Średniowiecze miało swoje dobre strony, np. można było rozwalić kogoś mieczem. I to jest cudowne.

lukasz07k

Gdzieś czytałem że Joanna Darc miała coś z nie tak z głową

lukasz07k

A skąd wieisz jak wyglada i jak sie zachowuje osoba natchniona przez Boga? Prosze o kulturlna odpowiedź. Jak da rade. Pozdro.

ocenił(a) film na 7
lukasz07k

"Kiedy mówisz do Boga jesteś religijny. Kiedy to Bóg mówi do ciebie jesteś chory psychicznie." Gregory House.

ocenił(a) film na 6
lukasz07k

Co do pierwszej części zdania zgoda, co do drugiej uważam dokładnie na odwrót. Film dla mnie dość średni ale obejrzałem do końca m.in. dzięki dobrze zagranej postaci prawdopodobnie chorej psychicznie Joanny.

lukasz07k

Dziwie sie ze wszyscy narzekacie na Mile ze taka i taka a nie taka, ze psychopatka itp. a jednoczesnie dajecie jej najwyzsza note za gre aktorska? Moim zdaniem dobrze zagrala nawet lepiej niz w Rezydencie. Po obejrzeniu tego filmu naszla mnie chec na wiecej i obejrzalem starsze czesci, nawet ta z 1928r. Odpowiadam:
Co miala zrobic prosta dziewczyna ze wsi, zeby zaimponowac "Krolowi"? Musiala nim wstrzasnac zeby pozwolil jej dzialac!
Swoja droga to spodziewalem sie filmu gdzie Joanna jest jakas superheroska z mocami a dostalem bardzo dobry film o poswieceniu kobiety dla Panstwa. Żolnierze dla niej gineli i w jej obronie a ona sama sie nie poddawala, szkoda ze polegla i to w tak zwyciezkiej sytuacji. Szkoda tej legendy dla tego tchorzliwego narodu no ale filmik fajny.

ocenił(a) film na 7
lukasz07k

Bo właśnie o to chodzi - ludzie, którzy kierują się w życiu wiarą są obłąkani i fiksują. Według 1 prawa natury w życiu w pierwszej kolejności należy kierować się rozumem, a nie emocjami - bo gdy masz chory umysł to i będziesz mieć chore emocje. Nie wiem czy ktoś wie, ale w naturze występuje kolejność. Ten film to świetnie pokazał, a przy okazji również pokazał władzę kościoła. Agentura zawsze rządziła bez względu na podział narodów. Jedni i drudzy walczyli w imię boga, ale jakiego?...hmmm

lukasz07k

Dla mnie to jedno i to samo ...

ocenił(a) film na 5
lukasz07k

Dokładnie tak. Nie potrafię na nią patrzeć,szczególnie pod koniec filmu,nie gra osoby wierzącej tylko po prostu obłąkaną,w dodatku słabo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones