John Q.

(2002)

John Q

0 0 FILM 31674
John Q. (2002)
http://www.filmweb.pl/film/John+Q.-2002-31674/userRecommends
1 godz. 56 min.
ocena społeczności: dobry
7,5/10
94.320 głosów
  • 652. w rankingu światowym
  • 49.519 osób chce zobaczyć ten film
John Q. (2002)

opisy filmu

(4)
+
  • Film opowiada historię ubogiego mężczyzny, u którego syna lekarze wykrywają poważną wadę serca. Życie dziecka może uratować tylko natychmiastowa transplantacja, ale za tą nie chce zapłacić firma, w której ojciec miał wykupione ubezpieczenie zdrowotne. Zdesperowany mężczyzna wyciąga broń i terroryzuje jeden z oddziałów szpitala chcąc w ten sposób wymusić na lekarzach przeprowadzenie operacji.

  • John Q (Denzel Washington) jest głową niezbyt zamożnej, ale szczęśliwej rodziny. Zabrany przez bank samochód przestanie być problemem kiedy okaże się, że ukochany synek musi mieć natychmiastową operację przeszczepu serca, albo umrze. Dramat potęguje się, gdy John dowiaduje się, że jego polisa nie obejmuje takiej operacji. Nagle musi znaleźć 75 000 dolarów. Od tego zależy życie jego synka. John podejmuje desperacką walkę z własną biedą, ze szpitalem i z systemem, który pozwala na wypisanie dziecka z oddziału na pewną śmierć.
    Kiedy wszystkie wysiłki Johna idą na marne, mężczyzna ucieka się do ostateczności - terroryzuje pracowników i pacjentów pogotowia, próbując w ten sposób wymusić na lekarzach przeprowadzenie operacji na swoim ukochanym synku.

  • Fabryka zatrudniająca Johna zmusza go do przejścia na pół etatu, ponieważ spadają obroty przedsiębiorstwa. Choć on sam o tym nie wie, ta redukcja pociąga za sobą utratę pełnego ubezpieczenia, a to z kolei oznacza, że jego chory syn nie będzie mógł poddać się drogiej operacji wszczepienia nowego serca. Szpital umywa ręce, ponieważ wie, że mało zarabiający rodzice nigdy nie zgromadzą potrzebnej sumy. W tej sytuacji jedynym wyjściem dla Johna jest złamać reguły: skoro system skazuje jego syna na śmierć, on musi znaleźć sposób, by wyjść poza system - a tu najprostszą drogą jest odwołanie się do przemocy.

  • Afroamerykanin John Q. Archibald jest robotnikiem, który zajmuje się obsługą maszyn w fabryce. Od pewnego czasu z trudem wiąże koniec z końcem. Dla Johna najważniejsza jest rodzina - ukochana żona Denise i synek Michael. Gdy Michael niespodziewanie zapada na ciężką chorobę serca i jedynym ratunkiem jest dla niego natychmiastowy przeszczep, okazuje się, że ubezpieczenie zdrowotne nie pokryje kosztów tak poważnej operacji. Kiedy zapada decyzja o wypisaniu Michaela ze szpitala, zrozpaczony John wchodzi uzbrojony do kliniki i bierze zakładników.

WTF:false,ads:true