PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739982}
6,9 21 823
oceny
6,9 10 1 21823
6,0 18
ocen krytyków
Julieta
powrót do forum filmu Julieta

"Julieta" jest filmem w którym Pedro Almodóvar porzuca charakterystyczną dla niego groteskę, kicz, humor, wulgarność oraz obyczajową prowokację, na rzecz napięcia, wartkiej akcji, i wyraźnie zarysowanego psychologicznego portretu pogrążającej się w depresji kobiety. Julieta jest jak pięknie opakowane i bogato zdobione pudełko. Dokładnie – pudełko, ale jedno z tych które rozpakowuje się z niezwykłą przyjemnością. Mimo wielu mankamentów ja czuje się kupiony!

Zapraszam na moją recenzję: http://okiemfilmoholika.pl/filmy/julieta-recenzja-filmu/

ocenił(a) film na 7
zdziechu24

Ja bym nie powiedziała, że taki odmieniony. :)

Od groteski, kiczu, wulgarności i kontrowersyjności, a nawet swego specyficznego humoru Almodovar zaczął odchodzić powoli od dłuższego czasu. W ostatnich latach te elementy kojarzę jedynie w poprzednim filmie, tj. Przelotnych kochankach. Brakuje mi tych cech twórczości Almodovara w "młodszych" filmach, z roku na rok jest ich coraz mniej. Filmy mają więcej powagi, tragedii (której kiedyś też nie brakowało, ale podana z "humorem" była łatwiejsza do przyswojenia). Wydaje mi się, że starsze filmy z wymienionymi wyżej elementami mają to unikatowe COŚ.

Mimo wszystko, pod poniższymi słowami również się podpisuję.
"Julieta jest jak pięknie opakowane i bogato zdobione pudełko. Dokładnie – pudełko, ale jedno z tych które rozpakowuje się z niezwykłą przyjemnością. Mimo wielu mankamentów ja czuje się kupiony!"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones