PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 73 994
oceny
6,0 10 1 73994
4,4 16
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo
Roko16

Z JW pierwszy zwiastun ma 2:20.

ocenił(a) film na 10
Joecrou

2,41

Roko16

Mam wrażenie że trailer nie będzie jednak tak "nietypowy" jak pisali gdzieśtam, z tego co na razie wyszło obstawiam że będzie to klasyczny zlepek scen przy pompatycznej muzyce. A jedną trzecią już pewnie widzieliśmy, tak że nocki nie zarywam, ale z rana będzie lepsze niż jajecznica.

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Życie znajdzie sposób!

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Za godzinę pewnie będzie :)

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Jezu co się robi dla ukochanego filmu... Oczy opadają kto czuwa?

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Jestem obecny!

ocenił(a) film na 8
marek36_filmweb

nie wiem czy dam radę :)

ocenił(a) film na 8
BarryGDZ

Jest 2:35 /// podobno jeszcze 10 minut do publikacji trailera :) Kto ma wolne ,albo na druga zmiane ten wygrywa hehe

ocenił(a) film na 10
BarryGDZ

W Stanach mamy 20:39... Tam już może widzieli

ocenił(a) film na 8
FanJurajska

Petarda. dziekuje dobranoc ;) Jeszcze jakby zaistnialwe filmie Spinozaur,ale nie mozna miec wszystkiego. jakis glebszy rys fabuly juz mamy. Jest nawiazanie do 2 jki. Zabrac zwierzeta z Wyspy.

https://twitter.com/JurassicWorld/status/938947354819833856

ocenił(a) film na 8
BarryGDZ

SPOILER




Szkoda,ze juz pokazali Karnotaura i ,ze akurat Tyranozaur go 'morduje" hehe

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Jest trailer

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

ZAJEBISTEEEE to jeeest!!!

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Ciekawe dla czego Blue przy Owenie wzywa inne raptory

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Skąd Takie sformułowanie?

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Ten dzwiek który wydaje Blue przy Owenie w poprzednich częściach oznacza pomocy i wzywa resztę

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Można Gdybac... przed visitors center... jest brachiozaur.... Na koniec traileru... Gdzie Claire odwraca głowę w lewo będąc w zyrosferze to metriakantozaur lub deinonychus?... Brakuje mi Dilofozaura...

ocenił(a) film na 8
FanJurajska

Według mnie jest to albo Suchomimus albo Allozaur

ocenił(a) film na 9
FanJurajska

Dilofozaur będzie w filmie. Spokojnie ;)

ocenił(a) film na 4
Dawid0126

Ciekawe jakie dinozaury przetrwają i czy wśród uratowanych będzie Rexy i Blue. T-rex na treilerze wygląda jak tej nowej grze.

Dawid0126

Mam bardzo mieszane uczucia. Raz, że w trailerze jest mniej pokazane niż to co dotychczas widzieliśmy. Dwa, że mam wrażenie, że znowu otrzymamy, to co najlepsze na zwiastunach, a potem tylko dostaniemy całość. W JW jedynym czego nie wiedzieliśmy była końcowa walka.

I tak zastanawia mnie czy Karnotaura zobaczymy wyłącznie w tej scenie, gdy jest zamordowany (swoją drogą, nawiązującej do sceny w JP jak Trex zabija welociraptora).

Film zapowiada się, jak dla mnie bardzo emocjonalnie. Ten ryk brachiozaura na początku jest poruszający.

Dinozaury wyglądają fantastycznie, znowu inaczej jak wcześniej. Blue w końcu wyglada normalnie (nie podobają mi sie welociraptory w JW), natomiast w przypadku Trexa wydaje mi się, że jest odwrotnie.

Skoro w momencie wybuchu wulkanu Rexy jest na wyspie, to raczej nie ma siły by nie zginęła...

ocenił(a) film na 4
Inconscient

No tak, ale jest scena gdy śpi w kontenerze więc jest nadzieja...

Inconscient

Ja musiałem się przespać z tym trailerem ;) Urwał, powiedzmy, dwie z czterech liter - czyli mniej niż trailer JW wypuszczony w 2014 roku (tam to jednak był hype, nowa część po 14 latach...). Poniżej kilka luźnych wniosków:
- Trailer nie jest w żadnym wypadku "nietypowy"; nie jest nawet tak stonowany i nastrojowy jak pierwszy zwiastun JW. Wręcz przeciwnie, jest bardzo standardowo skrojony, z urywkami efektownych scen, narracją Goldbluma i dudniącą muzyką w tle.
- W trailerze pokazali faktycznie sporo (nie mówię o reklamie Budweisera). Jeszcze tydzień temu obstawiałem, że na bank nie pokażą Dr. Malcolma, a tu proszę. Bardzo pocieszający jest fakt, iż są to sceny wyłącznie z pierwszej godziny filmu - oznacza to, że będzie się działo naprawdę DUŻO.
- Sekwencja wybuchu wulkanu i destrukcji wyspy będzie na 99% tą hucznie zapowiadaną "szaloną sekwencją z połowy filmu".
- Drzwi w 0:22 prowadzą najpewniej do sieci podziemnych tuneli na Nublar, przypuszczam że tam będzie się też rozgrywać scena z lawą i Barrym.
- Podwodna scena może być zupełnie inna niż do tej pory sądziliśmy, i nie będzie to wcale penetracja basenu Mozazaura, a po prostu próba wydostania się z tonącej w morzu Żyrosfery pomiędzy tonącymi dinozaurami. Póki co nic nie wskazuje na to, żeby Mozazaur przeżył. Zresztą, mając Dr. Wu, nie trzeba chyba nurkować w poszukiwaniu DNA Indominusa.
- Nie sądzę żeby Ted Levine był domniemanym Dodgsonem, jako że przybywa na wyspę ramię w ramię z naszymi bohaterami. Na ten moment obstawiam kogoś w stylu książkowego Thorne'a z TLW.
- Myślę że na razie nie ma żadnych przesłanek ku temu, że Rexy zginie podczas eksplozji wulkanu. W 0:57 jest scena, gdy bohaterowie obserwują kompletną destrukcję wyspy mając już dinozaury w klatkach i ciężarówkach (najpewniej z T-Rexem).
- Jak już ktoś wspomniał, diny znajdą się w posiadłości Lockwooda (co było widać lepiej na materiale zza kulis). Oznacza to, że zostaną przewiezione na stały ląd (gdzie najprawdopodobniej znajduje się jego hacjedna). Mógłbym się założyć (ale na razie tak o 5-10 zł), że bohaterowie (w tym cała agencja Claire) zostaną przez kogoś wystawieni i zamiast "ocalenia", dinki pójdą pod aukcje.
- Moja jedyna i główna wątpliwość dotyczy nowych gatunków dinów. Niby wszyscy chcieliśmy nowe, duuużo nowych, ale jak już są to pojawiają się pytania skąd do cholery te gatunki się tam wzięły (o czym pisał już @Cohonez). Indoraptor, Baryonyx, Karnotaur, Stygimoloch, Styrakozaur - tych koleżków nie widzieliśmy jeszcze w serii. Będzie się działo.

ocenił(a) film na 8
nevler

Pozwolę sobie podzielić się kilkoma wrażeniami.
Cała scena erupcji i panicznej ucieczki dinozaurów wygląda bardzo spektakularnie i niewątpliwie na dużym ekranie będzie prezentowała się znakomicie. Ujęcie z Rexy stojącą nad karnotaurem i ryczącą - godny następca sceny wyrwania się z wybiegu w "jedynce" czy rozbicia szkieletu spinozaura w Jurassic World. Jest moc!
Na co jeszcze zwrócę uwagę - czy zauważyliście ten charakterystyczny efekt dźwiękowy towarzyszący pojawieniu się napisu "From the producer Stephen Spielberg"? Taki przenikliwy, skrzypiący dźwięk, często stosowany w horrorach takich jak "Obecność" - i nie tylko, bo często w swoich filmach korzysta z niego np. Smarzowski. Akurat tutaj gryzł mi się on z resztą zwiastunu, która skupiała się raczej na katastroficznej, a nie horrorowej części filmu. Jeśli jednak będziemy mieli tu mezalians horroru z kinem katastroficznym, to może być bardzo ciekawie.

KatalogFilmowy

Zauważyłem (a raczej usłyszałem) ten dźwięk. W seriach "Conjuring" i "Insidious" ścieżki dźwiękowe w tych klimatach po prostu miażdżą system. Czy takie coś będzie w JWFK? Wątpię, to raczej eksperyment w ramach zwiastuna. Chociaż sam bym nie pogardził, spodziewam się sporo horroru po tym filmie ;)

ocenił(a) film na 8
nevler

Jakby znow zabili Tyranozaura w filmach z serii Jurassic Park/World ,tym razem naszą starą znajomą,co prawda siłami natury poprzez wybuch wulkanu i skutki tym spowodowane,to bym się chyba jednak zdenerwował ;) Jezeli juz uśmiercic ikonę serii, to najlepiej po walce z innym antagonistą filmowym , gdzie przykładowo "nieswiadomie" pomogłaby ocalić ludzkich bohaterów. Jak w jedynce czy po czesci teraz po tym co widzieliśmy w zwiastunie. Karnotaur mimo,ze tak oczekiwany to jednak nie rywal dla Rexy był i to w pierwszej godzinie filmu ;)

ocenił(a) film na 8
BarryGDZ

Jeśli Rexy zginie, to mam nadzieję że w starciu z jakąś kolejną nieboską hybrydą. Tak naprawdę to skrycie marzy mi się w części szóstej scena, w której nasza tyranozaurzyca toczy walkę z demonicznym spinozaurem z "trójki" - najlepiej wspomagana przez kogoś i w miejskiej scenerii rodem z Zaginionego Świata. Nie wiem jak by to można osadzić w fabule, ale byłoby świetne :D
Najlepszy koniec dla Rexy wyobrażam sobie właśnie tak: po długiej walce ze spinozaurem, ostatkiem sił udaje jej się go udusić/skręcić kark/coś takiego. Kiedy przeciwnik pada, Rexy staje nad nim, wydaje ostatni, triumfalny ryk, po czym przewraca się i umiera od ran. Widownia płacze, serca fanów serii pękają, a DVD z "szóstką" sprzedaje się jak świeże bułeczki.

ocenił(a) film na 8
KatalogFilmowy

Ooo na takie zakonczenie przygód Rexie bym chetnie zobaczył. Godne ukoronowanie jej roli w filmach.

nevler

Małe sprostowanie:
- Mozazaur jednak będzie w filmie - potwierdzone przez producenta Franka Marshalla wraz z resztą gatunków: https://www.youtube.com/watch?v=rqQ-w6OuSvA
- Zapomniałem wspomnieć o dinku który obrywa meteorytem w 1:52. Oczywiście pierwszy guess to Allozaur, aczkolwiek pamiętam że zarówno w JP, jak i JW, pośrednio wspomniany był Metrikantozaur. Rozmiar pasuje, tylko czaszka nie ta. Ponieważ jednak niejako położono pałę na konsekwencję w kwestii fauny wyspy, równie dobrze może być to i Allozaur albo coś jeszcze innego.
- W podlinkowanym wyżej filmie producent Patrick Crowley mówi że w JWFK dinozaurów ma być więcej niż we wszystkich poprzednich filmach razem wziętych ;)

Dawid0126

Sporo tu nawiązań do poprzednich części, np. rozmowa w barze jak w JP 3, z kolei brachiozaur od razu skojarzył mi się ze słynną sceną z jedynki :3

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

Niech ktoś mi wyjaśni skąd Karnotaur na Nublar...
Generalnie scena z nim mnie trochę zawiodła.

Cohonez

Dobre pytanie. Oby to wyjaśnili. Tak samo tego drugiego nowego niezidentyfikowanego.

Nagle na tej wyspie żyje tyle gatunków co nigdy.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Mnie się wydaje, że w pierwszym JW był taki scenariopisarski kapelusz magika pod postacią Restricted Area. Stamtąd mogą pochodzić wszelkie dinozaury, które InGen miał dopiero później wystawić publiczności i nie było ich na liście dinozaurów z parku w JW. W końcu niewiele w pierwszym JW zwiedziliśmy jeśli chodzi o ten obszar wyspy (nie wspominając już o reszcie wyspy, którą wycięto zapewne z powodu budżetu i czasu produkcji).

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Brachiozaur jest na liście w tym całym Holoscape. Podobnie jak Allozaur, którego chyba widać uciekającego przed lawą. Nie wiem skad Kompsognaty i Karnotaur. Mam nadzieję, że w filmie będzie go więcej, a nie że tylko taki Ceratozaurowy moment.

Ps. Ta Rexy muszą jeszcze dopiescic.

Dawid0126

Jednak mimo wszystko Jurassic World był skazany na porażkę. ;) I z dwojga złego lepiej, że Indominus namieszał, co spowodowało zamknięcie Parku. Wulkan i tak wszystko by zniszczył. ;)

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Colin Trevorrow odpowiada na pytanie fana na Twitterze, że wszystko co widzieliśmy w dzisiejszym trailerze, to dzieje się w pierwszych 57 minutach filmu.

https://twitter.com/colintrevorrow/status/939076156585922561

Trzeba przyznać, że sporo się podczas tej pierwszej godziny dzieje, a przecież nie jest to jeszcze wszystko. Nie pokazali rezydencji Lockwooda, Henry'ego Wu, Indoraptora oraz masy innych rzeczy które mają się w tym filmie dziać. Trochę szkoda, że zdradzili twist z Rexy ratującą bohaterów przy żyrosferze, jednak domyślam się, że jeszcze sporo niespodzianek przed nami. M.in. ciekawe dlaczego karnotaur w następnym ujęciu jeszcze żyje przyciśnięty do ziemi przez Królową? Trochę też szkoda, że trailer faktycznie nie jest jakoś specjalnie oryginalny. Jest jednak zmontowany bardzo dobrze, choć generalnie wyciąłbym z niego rzeczywiście scenę z Rexy (zostawiając tylko tą w przyczepie), oraz całkowicie wyciąłbym Malcolma i jego cytowanie samego siebie w tle. Zamiast tego dałbym go na samym końcu, jak mówi coś ciekawego, lub zupełnie go nie pokazał i czekał z tym na następne pełne trailery lub sam film.

W międzyczasie postaram się to wszystko jakoś przetworzyć i podsumować, bo rzeczywiście spodziewałem się, że w trailerze wszystko nabierze jakiegoś lepszego kontekstu, a jednak okazało się, że nie do końca. Dużo pokazali, ale zarazem zbyt mało, by dało się z tego jednoznacznie określić, jaki mniej więcej będzie przebieg wydarzeń. Nawet pomimo tego, że wcześniej pokazano więcej.

Raptosaur

Ogólnie to bardziej podobały mi się te materiały prezentowane przed samym trailerem.. Sam zwiastun jakoś tak bez emocji większych, a scena z Rexy i carnotaurem taka no średnia. Pełno dinozaurów ucieka wokół a ona postanawia uratować głównych bohaterów ? I to jeszcze trakcie wybuchu wulkanu? Zresztą wydaję mi się że każdy drapieżnik bez wyjątku, podczas takiej katastrofy uciekałby, a nie chciał po drodze zjeść człowieka..

ocenił(a) film na 7
Joecrou

Mam dokładnie tak samo. Żywię jednak nadzieję że scena z Karnotaurem będzie dłuższa i lepiej wkomponowana w film.

Cohonez

Oby.. Wiadomo że fani chcą T-rexa, ale no mogli to rozwiązać nieco inaczej... No i.. czemu tak powiększyli ją :P ?

ocenił(a) film na 10
Joecrou

A pamietasz jak Rexy w Jurassic Park 1 wychodziła z wybiegu między samochodami? Ta sama wielkość moim zdaniem to ją zmniejszali nawet

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Nie zapominajmy, że gady rosną całe życie, a Rexy ma już prawie 30 lat - to naturalne, że jest ogromna :)

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Zgadza się,ale coz taki to juz jest ten film, nie ma co go traktowac jako dokument o zyciu dinozaurów. Tak samo samo ugryzienie TRexa moglo zabic Karnotaura,a on jeszcze wierzgał łapami , czy wczesniej krazace opinie,ze Spino juz by sie nie podniosl po pierwszym ugryzieniu w szyje przez Tyranozaura.
Nie wiem jak inni ,ale czekam wlasnie na takie pojedynki,czy tez polowania w takich filmach.
Jak T-rexa na Gallimimusy , walka Indominusa z Ankylozaurami czy teraz starcie T-Rexa z Karnotaurem. z checia zobaczylbym cos jeszcze we filmi. Scenarzysci na pewno wiedza,ze sporo fanow lubi wlasnie takie rzeczy, Treveroow zanotował sobie przeciez kiedyś, prosbe widza o rewanz Tyranozaura z Spinozaurem, na razie tego nie dostalismy, choc sugestywne było to rozwalenie szkieletu Spinozaura w poprzedniej czesci filmu.
Grałem niegdyś na Playstation 1 , w grę TLW JP czyli bazujacej na filmie z starej trylogii. Tam kojarzyło mi się ,ze w scenariuszu dla Tyranozaura był pojedynek z Karnotaurem...Sprawdziłem...był ,ale z Allozaurem. Karnotaur tez byl w tej grze,ale trzeba było uciekac przed nim Kompsognatem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=R4svzPI6lqI 87 minuta filmiku.

Raptosaur

Ryk T-Rexa powinien być na końcu.

ocenił(a) film na 10
bartoszcyc8

Wlasnie nie wiadomo czy to nie będzie końcówka filmu

ocenił(a) film na 4
marek36_filmweb

Raczej nie, bo trailer pokazuje pierwsze 57min

ocenił(a) film na 7
marek36_filmweb

Ja mam przeświadczenie, że sceny unicestwienia wyspy, to sam początek filmu. Mocny wstęp, który posłuży jako podstawa do rozwinięcia fabuły w kierunku motywów z Lockwoodem. I to nie Isla Nublar będzie kwintesencją.

ocenił(a) film na 4
mars1988

Tym bardziej nie taktem byłaby śmierć Rexy w pierwszej części filmu...(rozumiem, że mogę kogoś irytować ciągłym pisaniem o t-rexie, ale jest to mój ulubiony "zwierzak" w serii, więc wybaczcie).

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Mnie się zwiastun bardzo podoba, chociaż gdyby wycieli tą scenę z Karnotaurem (liczę, że pojawi się w filmie więcej razy), to byłoby bez takich lekkich spoilerów.

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Coś mi sie zdaje że będą chceli uratować Rexy ale obudzi się i ucieknie im z przyczepy ratując przy okazji życie bohaterom przed karnotaurem, teraz pytanie co z Rexy???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones