PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 703
oceny
6,5 10 1 158703
5,3 24
oceny krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

4/10

minusy
- scenariusz
- reżyseria
- scenariusz
- gra aktorska
- scenariusz
- para durnowatych, denerwujących w cholerę dzieciaków (znowu)
- jeden z tych dzieciaków jest oczywiście małym geniuszem (znowu)
- suche jak chleb dialogi
- oklepane sceny
- tłumaczenie napisów
- Indominus rex, który jest mądrzejszy niż wszyscy ludzie razem wzięci
- motyw ataku lataczy na "miasto" po rozwaleniu "ptaszarni"

plusy
+ sceny z raptorami
+ walka hybrydy z T-rexem i raptorem zakończona pięknym finisherem mezozaura
+ pewny klimacik Dino Crisis 2

DarkSky

Trochę strollowałeś.
4/10 za temat

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Możesz wyjaśnić, bo nie rozumiem czemu strollowałem?

DarkSky

-scenariusz wymieniłeś trzy razy
-reżyseria minusem filmu?
- "jeden z tych dzieciaków jest oczywiście małym geniuszem" - bezsensowny zarzut, chłopak się po prostu tym interesuje
-"oklepane sceny" - takowe są w każdym filmie tego typu
-"tłumaczenie napisów" - to nie jest wina filmu tylko tłumaczy

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Em... wiesz, że wymienienie scenariusza 3 razy było celowe?
Tak, reżyseria minusem filmu.
W jedynce też był mały geniusz. To już się robi nudne.
"oklepane sceny" - takowe są w każdym filmie tego typu" - o_O i dlatego są minusem, jak w każdym filmie tego typu.
Tłumaczenie. Tu się zgadzam, to w sumie nie powinien być minus filmu. Ale mojej oceny i tak to nie zmienia.

DarkSky

-jaki mały geniusz, w jego wieku też interesowalem się dinozaurami, bo były po prostu ciekawe i tyle
-nie gadaj, że byli aż tak wkurzający, bo nawet nie byli w centrum uwagi w filmie
Mądrzejszy, że podrapał ścianę i udawał, że go nie ma. czy że, próbował zbić szybę?
Jak dla mnie zbyt niska ocena, ten film zdecydowanie nie zasługuje na to, choćby ze względu na sentyment do całej serii

ocenił(a) film na 4
juchacz17

w jego wieku też potrafiłeś wyrecytować bez zająknięcia skład DNA? Albo rozpoznać markę jeepa sprzed 20 lat? Nieźle...
Widzisz juchacz mnie wkurzali, bo byli drugą parą głównych bohaterów i byli tak samo w centrum uwagi jak Claire i marine.
Mądrzejszy bo wystrychnął ich na dudka na samym początku, później z GPSem, później elegancko pozbył się śmigłowca (miliony dolarów a mieli JEDEN śmigłowiec [sic!]).
A co do sentymentu, to jest to rzecz względna.
Jedynka była legendarna, a później poszło już z górki.

DarkSky

"w jego wieku też potrafiłeś wyrecytować bez zająknięcia skład DNA?"- pytanie osoby, która chyba do szkoły chodziła za karę. Mnie by było wstyd.

"Albo rozpoznać markę jeepa sprzed 20 lat?"- co w tym dziwnego? W jego wieku o samochodach wiedziałem wszystko, co można wyczytać z czasopism motoryzacyjnych.

Zgadzam się, że jedynka jest legendarna. Przy okazji jednak ma wiele mniejszych bądź większych głupotek, ze słynną przepaścią ninja w wybiegu T-Rexa na czele. Druga część mimo swojej widowiskowości i fenomenalnego klimatu również roi się od absurdów. "Jurassic World" po prostu wiernie trzyma się tradycji :D

Mnie tamte błędy nie przeszkadzają, najbardziej utkwiła mi w pamięci chwilowa amnezja naszej zakochanej parki, kiedy to woleli płakać nad umierającym dinusiem niż szukać dzieciaków, które podobno były w gigantycznym niebezpieczeństwie. "Co tam dzieci! Tu dinozaur kona!"

ocenił(a) film na 4
ed j. rush

Ty mały geniuszu ;)

ocenił(a) film na 8
DarkSky

Film godny współczesnego widza multiplexów,dałem 2 za w miarę przekonującą rolę Chris Pratt reszta to kpina i nieporozumienie.Widzę Spilberg podpiszę się już obecnie pod wszystkim...

ocenił(a) film na 2
DarkSky

Film tak głupkowaty, że aż mnie głowa rozbolała. Ledwo wytrwałem do końca. Powinni karać za stworzenie filmu o tak idiotycznym scenariuszu. Nie oczekiwałem od tego filmu wiele, a nawet tego nie dostałem.

Niektóre sceny z dinozaurami wyglądały mega słabo. Dobra w sumie gdyby w tym filmie były tylko dinozaury to pewnie dałbym mu z 5 gwiazdek, ale te postacie, te NIESAMOWICIE czerstwe dialogi. Odpalenie tego jeepa z 20 letniego akumulatora przez emo-nastolatka z problelem egzsytencjalnym i małego geniusza (tak się zastanawiam, że te amerykańskie dzieciaki takie genialne, a jak dorosną to tak głupieją, bo dorośli amerykanie w tych filmach zachowuja się jak imebcyle) było wiekszym since fiction niż te całe, powstałe z cmentarzyska prehistorii, dinozaury.

Nie polecam tego filmu nikomu. Może poza dzieciakami do lat 12, które są wielkimi fanami dinozaurów. Sam taki byłem za młodu ale i to nie pomogło w odbiorze tego dennego filmu. Rzadko się wypowiadam na temat filmów, ale wracałem taki wk....ny po tym seansie. Nie chodzi o kasę, czy nawet o czas zmarnowany w kinie. Tylko o to, że przemysł filmowy uważa widza za tak skończonego kretyna, że można takie dziadostwo wcisnąć.

Żeby nie cały scenariusz, beznadziejne postacie... a byłyby same dinozaury to by było spoko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones