PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 539
ocen
6,5 10 1 158539
5,4 25
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Planowana na 2014 rok wersja "Godzilli" ma taki temat, wiec sądzę, że dla kolejnej odsłony Parku też przydałoby się
coś takiego, zwłaszcza, że zdjęcia zaczynają się mniej więcej za kwartał. Postanowiłem zebrać to, co wiadomo na co
najmniej 90% i umieścić tutaj. Proponuję wszelakie wieści kolejne również wpisywać tutaj, by nie robić rozgardiaszu
na forum.

Na dzień 22.12.2013 sytuacja przedstawia się następująco:
1. Fabuła filmu ma się toczyć 22 lata po części pierwszej. I to jest jedyna pewna wiadomość. Parę miesięcy temu
Colin Trevorov pokazał światu zdjęcie z adnotacją "Nublar", co pozwalałoby sądzić, że Isla Nublar będzie miejscem
akcji, jednak później scenariusz przeszedł radykalne zmiany, przez co nie jest pewne, czy miejsce akcji w dalszym
ciągu będzie takie samo jak w "jedynce".
2. Potwierdzonymi aktorami są: Bryce Dallas Howard (jako naukowiec), Ty Simpkins i Nick Robinson, a Chris Pratt
negocjuje rolę (prawdopodobnie wojskowego o nazwisku Owen). Nie wiadomo jak z aktorami z poprzednich części
(Laura Dern twierdzi, że nie wystąpi, Jeff Goldblum nastawiony jest entuzjastycznie, a Sam Neill neutralnie),
natomiast BD Wong (Dr Wu z "jedynki") napisał za pośrednictwem Tweetera zdanie, które można interpretować jako
"może, zobaczymy".
3. Dinozaury - temat tajny. Logo projektu to ponownie szkielet Tyranozaura, zatem jego obecność wydaje się bardzo
prawdopodobna. Paleontolog Jack Horner - konsultant filmu - zdradza, że pojawi się nowy dinozaur, przez którego
publiczność "narobi ze strachu". Co to ma być? Nie wiadomo, aczkolwiek na forach fanowskich spekuluje się o
Troodonie. Sporo ludzi chce też widzieć gady wodne (plezjozaury, ichtiozaury, mozazaury), ale naprawdę w tym
temacie nie można teraz stwierdzić zbyt wiele.
4. Kompozycja filmu ma być taka sama jak w trzech poprzednich częściach - te same motywy muzyczne, efekty
specjalne oraz klimat (to ostatnie akurat jest dyskusyjne, bo "jedynka" miała jednak inny klimat niż jej kontynuacje)
5. Zdjęcia rozpoczynają się na początku marca na Hawajach (Kauai)
6. Premiera to 12 czerwca 2015.
7. Phil Tippett - pracujący przy efektach z "jedynki" - został oficjalnie zaangażowany do pracy przy "czwórce".
8. "Świat Jurajski" będzie miał też najprawdopodobniej swój odpowiednik w parku tematycznym w Orlando na
Florydzie. Spekuluje się, że planowane tam atrakcje mogą w jakiś sposób nawiązywać do fabuły filmu.

W miarę procesu powstawania filmu zapraszam do dzielenia się kolejnymi wiadomościami.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Imponująca obsada :)

Cohonez

Jaka masa dinozaurów. W tym rodzaje, które zawsze chciałem zobaczyć na ekranie (metriakantozaur, suchomim, barionyks). No i mozazaury - to będzie coś wspaniałego.

Mam nadzieję, że w jakiś sposób zdołają pokazać je wszystkie - coś mi mówi, że te "planowe" dinozaury zobaczymy na początku filmu, podczas wielkiej ekspozycji, a "mroczniejsze" gatunki, jak spinozaur i raptory pojawią się, kiedy wydostanie się D-rex - być może rozwali systemy bezpieczeństwa i te bardziej niebezpieczne dinozaury uciekną. Ale będzie jatka...

ocenił(a) film na 7
1_2_filmweb

Wg przecieków mają być walki między gadami. Raduję się :)

Cohonez

O tak, walki dinozaurów to zawsze były jedne z moich ulubionych scen :) Szkoda że tak ich było mało w JP - tyranozaur vs raptory w jedynce i oczywiście moja ulubiona scena wszech czasów - tyranozaur vs spinozaur w trójce.

Liczę na więcej w JW.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Pojawiły się w różnych źródłach związanych z Jurassic Park plotki, jako że niby pierwszy teaser do Jurassic World zobaczymy w okolicach Święta Dziękczynienia. Niestety nie mogę tego na razie potwierdzić, to wciąż tylko plotka.

użytkownik usunięty
Raptosaur

Czyli dla wyjaśnienia bo może nie wszystcy wiedzą,w czwarty czwartek listopada jest święto dziękczynienia.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

To jest możliwe. Zdjęcia kończą się w sierpniu, nie wiem za to jak długo potrwa tzw. postprodukcja.

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Colin opublikował na swoim Twitterze plakat JW, który związany ma być jakoby z Comic Con:

https://twitter.com/colintrevorrow/status/491278110851997696

Ptaszki ćwierkają też, że Chris Pratt zakończył już swoje zdjęcia do filmu i jest bardzo zadowolony.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

O jezu cudowny jest. Czyli są spore szanse, że dostaniemy prolog ze zniszczonym starym Parkiem Jurajskim :)
PS przerobiłem ten plakat sobie na tapetę, ale może ktoś też by to chciał to daję link http://oi58.tinypic.com/4ghf7k.jpg

ocenił(a) film na 7
chowder

Taka ciekawostka - numer jeepa, na którym stoi sobie raptor, to 04 - taki sam jak ten, w którym siedzieli Tim i Lex podczas wydostania się T-Rexa w "jedynce" - później ów jeep został strącony na drzewo jeśli dobrze pamiętam :)

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Bardzo piękny, szkoda tylko, że nieliczni dostaną wielkoformatowy oryginał na Comic Conie. Autor tego plakatu, Mark Englert, wyjawił co należy zrobić, by potencjalnie stać się szczęśliwym posiadaczem jednego z kilku oryginałów:
https://twitter.com/markenglert/status/491290285016506368
Szkoda, że się tam nie wybieram :/

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

A właśnie - Jurassic World będzie miał w końcu jakieś przedstawicielstwo na Comic Con?

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Najwidoczniej tak, choć być może małe raczej. Wcześniej dotąd mówili, że raczej nie.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Raczej nie? To na co była szykowana ta animatronika velociraptora?

ocenił(a) film na 9
chowder

Do filmu rzecz jasna :). O tym, że będzie ona na Comic Conie nie było nic mówione z tego, co wiem.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Oh to mój błąd :( Coś mi się ubzdurało, że była ona szykowana na jakąś imprezę i myślałem, że chodzi o comic con

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

P. Tippet miał mieć swój panel, ale Universal już raczej nie. Podobno.

Cohonez

Legendary Pictures presents a panel featuring their upcoming slate of highly anticipated films.
Saturday July 26, 2014 12:25pm - 1:10pm

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Uwaga, wyszła alternatywna wersja tego plakatu również. Jest to podobno wersja do sprzedaży online u samego autora. 100 kopii:
http://www.scified.com/site/jurassicworld/sdcc-exclusive-jurassic-world-poster-r evealed

Ponadto znalazłem stronę bloga samego autora tychże plakatów. Są one tam w wyższej rozdzielczości niż na Twitterze i są tam też wyszczególnione różnice między obiema wersjami. Oprócz tego jest też wiele informacji na temat tworzenia tego dzieła:
http://www.tacobelvedere.com/2014/07/jurassic-world.html

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Zastanawia mnie pewna ciekawa rzecz. Te dwie wersje plakatu są utrzymane w kolorystykach dwóch pierwszych części trylogii. Czerwonożółty odcień znany z zachodzącego słońca w Jurassic Park i ciemnoniebieski z światła Księżyca z scen w zabudowaniach InGenu w The Lost World: Jurassic Park (menu pierwszych wydań DVD do obu części też było stylizowane na takie barwy). Czyżby kolejne potwierdzenie tego, że Jurassic World wyrzuca z kanonu JP3 sprowadzając tę część do roli alternatywnego spin-offu? Ciekawe to...

Również niektórzy fani doszukują się w tym plakacie potwierdzenia, jako że w Jurassic World będą żyjące na wolności dinozaury w zewnętrznej części wyspy, która nie została zagospodarowana, i że to właśnie one będą przyczyną kolejnej zadymy. Myślę jednak, że to błędne założenie, gdyż jest to bardzo mało oryginalne i wręcz głupie rozwiązanie scenariusza, który raczej nie będzie powielał pewnych schematów z poprzedniej trylogii. Ponadto plakat ten jest tylko tylko artystycznym wynikiem konceptów i rozmów z reżyserem, więc nie może w pełni nawiązywać do fabuły Jurassic World, a być jedynie jego luźną, czysto artystyczną wizją.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Również dinozaury transportowane przez jeden z helikopterów w obu wariantach nawiązują do pierwszych dwóch części. Triceratops z pierwszej, i Stegozaur z drugiej. Dinozaury z dwóch scen, określanych przez fanów jako sceny "Ochów i achów", gdy widzimy jeszcze łagodne dinozaury i akcja nie szaleje, co zresztą nawiązuje do pewnego cytatu Iana Malcolma z drugiej części ;) .
"Oh, yeah. 'Oooh, ahhh', that's how it always starts. Then later there's running and um... screaming..."

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Ciekawa teoria z tymi kolorystykami plakatów. Mam nadzieję, że to z wyrzuceniem JP3 z kanonu to nieprawda, bo mimo że to jest faktycznie najgorsza część trylogii to imo jest nadal genialnym filmem i nie zasługuje na AŻ TAKĄ falę nienawiści

chowder

Dokładnie.

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Kilka wieści w jednym:
- do obsady dołączyła Courtney James Clark (martwi mnie, że na kilka tygodni/dni przed zakończeniem zdjęć dowiadujemy się o nowych aktorach. Czyżby scenariusz dalej powstawał?)
- Chris Pratt zakończył zdjęcia i jest bardzo zadowolony
- Judy Greer w wywiadzie z Larrym Kingiem wspominała jak bardzo pilnowany był scenariusz:

http://www.jurassicworld.org/?id=173

użytkownik usunięty
Cohonez

Niezle Judy Greer'e stwierzdziła że to będzie najlepszy film jaki widzieliście,zapowiada sie naprawde dobrze.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Możliwe są pewne zmiany w scenariuszu na etapie produkcji, to bardzo częste. Choć raczej skłaniałbym się ku opcji, że po prostu jej rola w filmie jest na tyle niewielka, że dopiero teraz jej potrzebują na planie. Być może nawet została wbrana wcześniej do obsady, tylko nic o tym nie było słychać po prostu. Tak naprawdę wciąż nie znamy co najmniej połowy wszystkich ludzi odpowiedzialnych za film i role w filmie. Do tego potrzeba... napisów końcowych :).

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Pierwsze spojrzenie na Tyranozaura z Comic Con. Co istotne - nie wiadomo, czy to model animatroniczny z samego filmu:

http://www.jurassicworld.org/news/uploads/JurassicWorldTRexSDCC.jpg

a tu garść informacji:

http://www.jurassicworld.org/?id=174#comments

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Widać, że to statyczna rzeźba - nie animatroniczny. I jeszcze te oczy... Raptor, który wcześniej wyciekł wyglądał bardziej jak żywy, właśnie głównie dzięki oczom.

Jak na rzeźbę wystawową wygląda naprawdę zacnie. Sporo detali. Ale to definitywnie nie poziom filmu. Sam Rex bardzo podobny do samca z TLW:JP.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10568923_670403119714361 _5162193234441482108_n.jpg
Mercedes z logiem JW już dojechał do San Diego. Są również plakaty, które widzieliśmy wcześniej :) Na Comic Con'ie możemy się również spodziewać nowych materiałów oraz (uwaga) teasera! Więc ''stay tuned'' :)

użytkownik usunięty
olafek167

Nowe materiały? ok! ale wydaje mi się że będą to jakieś zdjęcia itp na tesera chyba za wcześnie.

Cohonez

off-top

Ciekawy dokument przedstawiający wydarzenia związane z huraganem Iniki, który nawiedził ekipę filmową w trakcie kręcenia Jurassic Park na wyspie Kauai w 1992 r.

http://www.youtube.com/watch?v=DP_drlbBpRM

raspy23

To musiało być emocjonujące przeżycie dla ekipy.

ocenił(a) film na 7
Cohonez

W sumie nie mam nic ciekawego do napisania - wygląda na to, że Jurassic World to wielki nieobecny tegorocznego Comic Con.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Czyżby? Był przecież pre-plakat, sześciokołowy Mercedes z logiem i rzeźba T-Rexa. Moim zdaniem tyle wystarczy w zupełności na tym etapie tworzenia filmu.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Z tego, co czytałem na zagranicznych serwisach, to fani są zawiedzeni brakiem teasera (na miesiąc przed końcem zdjęć de facto można było takowy zrobić) oraz generalnie nie są zadowoleni tym, w jaki sposób Universal promuje JW - chodzi chyba o to, że są tylko plakaty i autka - nic więcej.

Cohonez

Ludzie, cierpliwości. Jeszcze rok :/

ocenił(a) film na 7
1_2_filmweb

Wiesz, masz generalnie rację.

Ale taka Godzilla 2 czy nowy King Kong nie są jeszcze kręcone, a już mają teasery. Jurassic World ma koniec zdjęć 6 sierpnia, więc było możliwe coś "ulepić".

No, ale bądźmy spokojni :)

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Możliwe, że Trevorrow trzyma jak najwięcej na ostatnią chwilę, by niespodzianka była większa na dzień premiery. Moim zdaniem to bardzo dobrze, Przed premierą pierwszej części Godzilli było aż za dużo różnej maści trailerów pokazujących za dużo.

Tak więc lepiej niech ekipa całe swe wysiłki skupia na tworzeniu filmu najlepiej, jak potrafią. Daję głowę, że do tej pory nie ma żadnego gotowego ujęcia, które wymagałoby dodatkowej postprodukcji. Pracują już z pewnością nad wieloma ujęciami na raz, a perfekcja wymaga czasu. A wiedzą, że jak pokażą przedwcześnie teaser Jurassic World bez jakiegokolwiek dinozaura, to zainteresowanie filmem może w cale nie wzrosnąć, gdyż dla wielu widzów nie fabułą i budowaniem nastroju Jurassic Park stoi, ale właśnie dinozaurami.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Zgodzę się w pełnej rozciągłości co do Godzilli.

Zaś co do teasera - w imię zasady "jeśli sam tego nie zrobisz, nikt tego nie zrobi", to nieznany mi z imienia fan popełnił coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=DjcUu8F2UZY

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Genialne jak na fanowski trailer. Gdybym oglądał to z łatką oficjalnego teasera to by było jizz in my pants mimo, że to wszystko jest zmontowane ze starych ujęć

Cohonez

Będzie nowy king kong? Można więcej szczegółów? :D

Cohonez

Ale JW miał już teaser. Zaprezentowali go na Licencing Expo. Zresztą była tu chyba o nim mowa.

Godzilla 2 ma teaser? Da się go gdzieś obejrzeć?

ocenił(a) film na 10
Cohonez

imo im mniej materiałów tym lepiej. Bardziej tajemniczo i nie wiadomo czego się spodziewać a ten film i tak będzie masowym hitem, nie ważne czy dadzą 2 teasery, 6 zwiastunów, 20 klipów, 30 plakatów czy 1 teaser, 1 zwiastun i 1 plakat

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Wywiad z autorem ostatnich plakatów, warte wiedzy:
http://www.jurassicworld.org/interviews-markenglert1.php

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Podobno pełny trailer do Jurassic World będzie wyświetlany jeszcze w tym roku przed kolejną częścią Hunger Games.

Poza tym - jeszcze tydzień został do zakończenia zdjęć.

Nie mam nic więcej, zarobiony jestem :>

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Nie lubię tego portalu, ale macie tu nowy wywiad z Chrisem Prattem:

http://www.joblo.com/movie-news/chris-pratt-says-hes-excited-for-fans-to-see-the -park-in-jurassic-world-195

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Nowy fotos z filmu:

http://www.comicbookmovie.com/fansites/KingPatel/news/?a=104938

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Wygląda super. Bardzo w klimacie Nowej Przygody, aż mnie zdziwiło że tak wiernie z tym duchem w kompletnie nowym filmie z XXI wieku... Nawet koloryt tego zdjęcia pasuje do kanonu. Ostatnio takie oldskulowe kino mieliśmy z okazji "Super 8" J.J. Abramsa i "Przygód Tintina" Spielberga.

Kojarzy mi się bardzo z Billy Yoderem z Jurassic Park: The Game, albo mnie się tylko tak zdaje ;) . Cieszy mnie bardzo jednak, że wraca moda na komediowych aktorów z zarostem w kinie przygodowym w stylu Richarda Dreyfussa z "Szczęk", który też był kojarzony wcześniej z komediami i kabaretem.

Nie ma co, wybieram się dziś lub jutro do kina na "Guardians of the Galaxy" by się przyzwyczaić do jego gry aktorskiej przed "Ebb Tide" ;)

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Jego gra aktorska jest genialna. Jest w tym filmie takim trochę połączeniem Iana Malcolma z Hanem Solo i lekką szczyptą Jacka Sparrowa

ocenił(a) film na 8
Cohonez

Najlepiej to jak by dali Gigantozaura był potężniejszy o T-rexa albo jakby dali w ogóle coś nowego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones