PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 709
ocen
6,5 10 1 158709
5,3 24
oceny krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Polski SPOT TV!

ocenił(a) film na 9

Hej ;) Nie mogąc się doczekać kolejnego trailera postanowiłem zrobić swoją, polską wersję zapowiedzi Jurassic World zmieniając tytuł na nasze warunki jak to często bywa :D Jakoś wątpie, by polscy dystrybutorzy dosłownie przetłumaczyli na Świat Jurajski :P

oto krótki trailer
https://www.youtube.com/watch?v=mKeGSOeMt6M

redukto

Ja myślę że już prędzej będzie tytuł "Świat Jurajski" niż "PJ4". Może nawet zostanie po angielsku, w końcu każdy wie co to znaczy.

ocenił(a) film na 9
nevler

Hmm no może i tak, ale wg mnie "Świat Jurajski" nie brzmi tak dobrze. Może i się czepiam no ale mam sentyment do całej trylogii i taka zmiana tytułu byłaby dla mnie niezgodna. W sumie niektóre filmy, które zawierają angielskie tytuły u nas też nie jest tłumaczone dosłownie np, Avengers (Mściciele) Spiderman (Człowiek Pająk :D) i długo by jeszcze wymieniać...

redukto

Ja też mam wielki sentyment i powiem szczerze że nawet pasowałoby mi gdyby został oryginalny tytuł. Każdy wie co te słowa znaczą i brzmi całkiem nieźle. Jest na to szansa bo jak zauważyłeś ostatnio polscy tłumacze często zostawiają angielskie tytuły albo przynajmniej nie tłumaczą ich już tak debilnie jak kiedyś.

ocenił(a) film na 9
nevler

W sumie racja! I tak nie mogę się doczekać premiery! Przecież to powrót do dzieciństwa :D Od pierwszej części zaczęła się właśnie moda na dinozaury, a w tym przypadku, gdy ujrzy premiera długo oczekiwanego filmu Jurassic World to popyt na dino gadżety będzie jeszcze większy niż z poprzednich lat. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące polskiej wersji językowej... Wiadomo było od dawna, że Park Jurajski jest też filmem familjnym, a co za tym idzie. .DUBBING! :O Nie, że się obawiam, ale gdyby się zdecydowali na ten krok to już byłaby klapa na całej lini...

redukto

Wątpię żeby był dubbing a jeśli już, to na pewno nie będzie tak że dostępna będzie tylko wersja z dubbingiem, nigdy tak nie ma. Zawsze jest jeszcze wersja z napisami.

ocenił(a) film na 9
redukto

Też wątpię, by zrobili do tego dubbing. Przede wszystkim dlatego, że gdyby polski dystrybutor tego rzeczywiście chciał, to zrobiłby to już z okazji reedycji Jurassic Park 3D. Uniwersum Jurassic Park nie jest sygnowane Marvelem albo Disneyem, jest ono dystrybuowane przez Universal. A z filmami spod tej wytwórni w Polskich warunkach zazwyczaj bywa dosyć biednie. Choćby polskie wydania filmów na DVD/Blu-ray często charakteryzują się brakiem niektórych dodatków, lipną jakością pudełka oraz plakatów. Tak więc bardzo wątpię, by Jurassic World otrzymało dubbing.

ocenił(a) film na 9
redukto

Podczas dystrybucji kinowej wszystkich poprzednich "parków" tytuły praktycznie nigdy nie były tłumaczone. Nawet gdy puszczali w kinach reedycję Jurassic Park 3D, nigdzie w Polsce nie był ten film reklamowany jako "Park Jurajski 3D", dopiero Polskie wydanie Blu-ray zawiera spolszczony plakat na pudełku. Drobnym wyjątkiem był tutaj pierwszy sequel, który już w czasach premiery był w Polsce tłumaczony jako "Zaginiony świat: Jurassic Park", tak więc była mieszanka języka polskiego i angielskiego w tytule. Myślę, że w przypadku Jurassic World będzie podobnie raczej. Zaś gdy wydadzą ten film na DVD/Blu-ray, to zapewne będzie miał tytuł spolszczony jako "Świat Jurajski".

Swoją drogą nieźle zmontowałeś ten tv spot ;) .

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Ok ...jakoś czuje się spokojniej teraz :D Teraz jestem całkowicie pewny co do dystrybucji filmu w Polsce. Będe też czekał na wersję Blu-ray - mam nadzieję z dużą ilością materiałów dodatkowych, ale to dalsza pieśń. Teraz trzeba czekać do 12 czerwca! <3

Dzięki ;) starałem się ^^

redukto

Rewelacja :) świetnie to zrobiłeś, bardzo mi się spodobało.

ocenił(a) film na 9
rbk23

Dziena :D Ja jestem ciekaw jak polscy dystrybutorzy przedstawią polski spot i hasła na posterach :D

ocenił(a) film na 8
redukto

Rewelacja, na serio. Jeszcze się zastanowię czy to nie będzie nr 1 w fanowskich trailerach na YouTube.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones