PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 761
ocen
6,5 10 1 158761
5,3 24
oceny krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Może był już gdzieś podobny temat, ale tutaj chodzi mi bardziej o wypisanie swoich "wymarzonych" scen, które jednak mają minimalną szansę się pojawić (tzn. bez kwiatków typu "Raptory na motocyklach"). U mnie:

1. T-Rex vs. I-Rex. Taka scena będzie na 90% pewnie jakoś pod koniec filmu. Z jednej strony chciałbym żeby wygrał T-Rex i to z przytupem (reżyser jako fan serii powinien myśleć podobnie), ale z drugiej I-Rex ma sporą przewagę w zasadzie pod każdym względem. W rzeczywistości Tyruś byłby raczej bez szans.

2. Mozazaur zabijający I-Rexa. Wyobrażam sobie taką scenę finałową, że bohaterowie uciekają nad zbiornik wodny żeby wsiąść do łodzi, I-Rex ich goni, i nagle z wody wynurza się tamto bydle, łapie I-Rexa w paszczę i zanurza się w głębinach. Albo coś w tym stylu:-)

3. Drzwi do T-Rex Kingdom. Kiedy wszystkie środki przeciwko I-Rexowi zawodzą, bohaterowie w akcie desperacji decydują się otworzyć wrota do T-Rex Kingdom, a wtedy z wnętrza dochodzi ten kultowy ryk.

Oprócz tego:
- Dilofozaury,
- Bunt oswojonych Raptorów i podtrzymanie morału, że przyrody nie można okiełznać,
- Chciałbym też żeby dinki roślinożerne nie były tylko tłem, żeby chociaż 1-2 gatunki miały swoje "5 minut".

Macie jakieś swoje typy?

ocenił(a) film na 8
nevler

Wiesz co, mi osobiście nic (poza I-rex vs T-rex) nie przychodzi do głowy, ale jak przeczytałem to, co napisałeś to... WOW! Niesamowite sceny. Teraz świetnie to sobie wyobrażam. Nie wiem czy coś z tego będzie w filmie, ale szacuneczek za super napisane (jak dla mnie) kawałki filmu :)

DLODI

Spoko dzięki :) Myślę że I-Rex vs. T-Rex będzie na pewno, w przeciwnym razie dużo osób się rozczaruje. Liczę też na to że wyciągnięto wnioski po JPIII i Reksio nie polegnie w walce, fani by wówczas zlinczowali reżysera.

Mozazaur? Trochę dziwne by było gdyby go wymyślali tylko po to aby pojawił się na ekranie przez 3 sekundy by pożreć rekina. Reszta to moja fikcja. Zobaczymy w czerwcu :-)

ocenił(a) film na 8
nevler

Dokładnie

ocenił(a) film na 9
nevler

1. Współpracujące ze sobą baryonyx i suchomimus (tak jak w grze JP: Operation Genesis można było trzymać w jednym wybiegu spokrewnione acrocanthozaury i carcharodontozaury razem), polujące na ludzi w spływie kajakowym. Fajnie by było zobaczyć dwa dosyć duże teropody dzielące ze sobą to same podmokłe środowisko.

2. Rexie wychodząc z T-Rex Kingdom niszczy szkielet spinozaura stojący na głównej ulicy dla zwiedzających ("to za to, co było na Sorna w 2001, bitch!").

3. W prologu scena pogrzebu Hammonda (ukłon w stronę niedawno zmarłego Richarda Attenborough). Wzmianka o książce, którą napisał na krótko przed śmiercią (której fragmenty są w grze Trespasser: Jurassic Park).

4. Owen z przyjacielem granym przez Omara Sy na misji na wyspie Sorna, tropiący raptory w celu przechwycenia zdrowych okazów do badań nad ich inteligencją. Wyłapują ich cztery i transportują na Nublar.

Raptosaur

Jestem prawie pewien, że pojawi się scena z Rexie niszczącą szkielet spinozaura :)

nevler

Fajne sceny :D Ja bym dodal od siebie jakiś mocny prolog. Kurcze , nic nie przychodzi mi do głowy, może faktycznie pogrzeb Hammonda, ale najlepiej scenki jak wyłapywali dinozaury i robili porządki na Isla Nublar przed otwarciem nowego parku - przynajmniej jakis skrót.

Dobrze wykorzystane CAMEO!!! Najchętniej bym widział Granta lub Malcolma. Jest szansa?

Jakaś wzmianka co się dzieje z Islą Sorną.

+ Obowiązkowe dedykacje w napisach koncowych dla Attenborougha i Crichtona.

ocenił(a) film na 7
nevler

1. Liczę na to że nie zostanie popełniony błąd Spinozaur vs Tyranozaur. Tyranozaur stał się już taką ikoną że nie powinien go zabijać inny jaszczur, ale kto wie...scenariusz że T-Rex padnie od I-Rexa jest prawdopodobny (jeśli tak będzie wychodzę z kina :P). Mam nadzieję że do tego nie dojdzie. Będzie tylko jeden Tyranozaur? W Lost World mieliśmy całą rodzinę, co dwa tyranozaury na tą dziwną hybrydę to nie jeden :)

2. Dobre, podoba mi się ten pomysł, od razu przyszła mi do głowy scena z Wędrówek z Dinozaurami: https://www.youtube.com/watch?v=HFHITnJ52pI

Ja bym przedrzymskim chciał zobaczyć opierzone Utharaptory czy tam Welociraptory....już sam nie wiem jak na nie mówić. Żeby zwykły Pan Janusz zobaczył że dinozaury to nie tylko łuski, ale także pióra. Z tego co wiem nic takiego nie będzie, a przecież mamy dowody że niektóry z tyranozaurów były okryte piórami.

Anthrax91

Wejdź na stronie parku w mapę i w sekcję "T-Rex Kingdom", tam jest zaznaczone że T-Rex jest tylko jeden, i że jest to samica z pierwszej części (najlepiej:). Nie sądzę żeby popełnili ten sam błąd i zabili T-Rexa, zwłaszcza jeśli reżyser jest fanem serii, a z drugiej strony I-Rex wygrywa fizycznie, wiekowo i intelektualnie w każdym aspekcie. Więc ciekawe jak to rozwiążą bo walka przecież musi być.

Opierzone dinozaury to ciekawy pomysł, ale w tej serii raczej nas nimi nie uraczą i będą się trzymać jednego wizerunku.

ocenił(a) film na 7
nevler

W Jurassic World nie ma szans na opierzone raptory (zresztą widać to w trailerach), bezpiecznie będą się trzymać stałego schematu z poprzednich części, ale kiedyś myślano że dinozaury to głupie, ociężałe wielkie i wolne jaszczury, naprawdę przydałby się ktoś odważny kto zmieniłby wizerunek raptorów w takich filmach jak Jurassic Park. Aha, i mogli by w końcu jakoś zręcznie zmienić nazwę Welociraptor na Utharaptror. To podobny kwiatek jak z Pteranodonem...wszyscy krzyczą na niego "ooo pterodaktyl!" :P
To miło że zobaczymy Tyranozaura z pierwszej części, fajny smaczek.

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

Nazwy raczej nie zmienią, gdyż w tym uniwersum to są rzeczywiście velociraptory, tylko z zmodyfikowanym kodem genetycznym. Są poniekąd hybrydami z płazim DNA przecież.

Mam osobiście nadzieję, że w potencjalnym sequelu Jurassic World wprowadzą w końcu "wersjonowanie" dinozaurów inspirowane książką Crichtona. Byłaby to dobra okazja do tego, by wyhodowali dzięki temu nowe wersje dinozaurów, które byłyby bardziej zgodne genetycznie z ich wymarłymi odpowiednikami. W ten sposób można byłoby ładnie wprowadzić opierzone dinozaury, nie psując przy tym zgodności fabularnej z poprzednimi częściami.

ocenił(a) film na 10
nevler

Raptory vs. iRex

ocenił(a) film na 7
Iron_Maiden

Już Tyranozaur miał coś do powiedzenia na temat takiego pojedynku :P
https://www.youtube.com/watch?v=gTWo9oLJOWk&feature=youtu.be&t=2m5s

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

No tak :D Klasyczna scena.

nevler

Ja bym chciał zobaczyć Metriakantozaura i to nawet mógłby być w prologu (w końcu na mapie parku też był). Fajna by była scena, gdzie Triceratopsy są na swoim wybiegu.

nevler

Moje wymarzone sceny?

- odnalezienie samochodu Nedry'ego w prologu
- Owen i raptory kontra I-rex
- śmierć Henry'ego Wu - w końcu to on ma być "tym złym", stworzył I-rexa i odpowiada za cały majdan. Powinien, tak jak czarne charaktery z poprzednich filmów, skończyć w jakiś spektakularny sposób. Może pożarty przez raptory Owena bądź Rexie?
- ostatnia scena w stylu: bohaterowie patrzą w stronę zachodzącego słońca, na drugim planie jakiś apatozaur, po niebie przelatuje, pteranodon, w tle "Welcome to Jurassic Park"... Od samego wyobrażenia tej sceny dostaję ciarek.

1_2_filmweb

Fajne, nie wiem tylko skąd pomysł że Wu ma być czarnym charakterem, przecież to zawsze był pozytywny sympatyczny bohater (w książce i w filmie), genialny naukowiec. Za I-Rexa odpowiada cały zespół naukowców i raczej nikt nie przypuszczał że im nawieje. W każdym razie nie sądzę żeby z Wu zrobili villaina, ja w ogóle powątpiewam żeby w filmie był jakikolwiek szczególnie "zły" ludzki bohater.

nevler

Ano widzisz, na jednej ze stron viralowych Masrani jest historia o tym, że Wu nie tyle stworzył samego Rexa, co maszynę pozwalającą mieszać geny, której potem użyto do stworzenia hybrydy. Co zaś do jego "złoczyństwa", czytałem na paru zagranicznych forach, że ma funkcjonować jako taki, choć oczywiście wcale nie musi to być prawda. Ale jego przemiana z poczciwiny w złoczyńcę może być bardzo ciekawa.
Ciekawi mnie jak będą układać się jego ewentualne elacje z Claire, która najwyraźniej będzie mu podległa. Może będzie to coś w stylu relacji Connnors-Gwen Stacy w Amazing Spider-Man?

ocenił(a) film na 8
nevler

Na pewno jakiś prolog i wprowadzenie jak zaprowadzono porządek na Nublar. Czyli można się cofnąć do roku 93 i późniejszych.
Ogółem pokazanie atrakcji w parku jak karmienie roślinożerców, mięsożerców ,spływ kajakiem, spokojnie pasące się apatozaury, hadrozaury, karmienie mozazaura itd. Z chęcia zobaczę jakieś uhonorowanie Johna Hammonda.
Pomysłodawcy i powody dla których stworzono I-Rexa. Nie wydaje mi się,że Doktor Wu będzie jakąś negatywną postacią będzie takim może głównym konsultantem przy pracach nad dinozaurami, raczej Claire chcąca się wybić w hierarchii dostaje zgodę od żądnego większej kasy właściciela firmy Masrani, któremu pomaga szef ochrony w Parku ;) tutaj trochę puściłem wodzę fantazji.
Ucieczka I-Rexa, gadów latających i ogólna rzeźnia w parku. W końcu jest tam sporo turystów ?! 20 tysięcy o ile dobrze zrozumiałem z zwiastunu na super bowl.
Owen ,raptory i komandosi w pogoni za I-Rexem. Nie dają rady go złapać, ponoszą straty.
Owen skoro w trailerze mówi,ze ruszają na hybrydę z wszystkim co mają, doprowadzają do pojedynku T-Rexa z I Rex . Kto chce by wygrał raczej nie ma wątpliwości. Tyranozaur może wcześniej się trochę posilić jak w San Diego ;) Na krowach i kozach nikt siły nie zbuduje hehe
I tu pytanie jakie dać zakończenie, Park wraca do normalności ? Czy znów mamy bałagan jak po pierwszej częsci. I jaki kiełkuje pomysł na kolejną część Parku ?

ocenił(a) film na 7
nevler

1. Prolog z oczyszczaniem wyspy w 1994 (dilofozaury i raptory?)

2. Więcej gatunkow zwierząt pokazanych podczas "awarii parku"

3. Walka Tyranozaura z Indominusem.

4. Mozazaur z dobrym segmentem - może ostatecznie zabić I-Rexa

5. "Oswojone" raptory buntujące się przeciw ludziom

6. Dzikie raptory wkraczające na teren parku po walce "Rexów"

7. Zakończenie w stylu "co z tego, że hybryda poległa, skoro mamy tysiące ludzi na łasce pozostałych drapieżników i jesteśmy odcięci od świata".

Cohonez

Jeśli chodzi o oswojone raptory, dobrym motywem może być to, że nie słuchają się nikogo poza Owenem - to stworzyłoby wiele emocjonujących sytuacji.

ocenił(a) film na 7
1_2_filmweb

Na "wyciekniętym" trailerze - tym "na brudno" - ze scenami z żyrosferą i pteranodontami uczepionymi helikoptera - jest scena, w której Owen "odgania" raptory (w sumie ta sama, która jest w SuperBowl trailer), ale widać przez chwilę kadr pokazujący, że chwilę przedtem raptory otaczają postać podobną do Vica Hoskinsa (V. D'onnofrio).

ocenił(a) film na 10
Cohonez

W pierwszej części raptorów było tylko trzy sztuki które zginęły więc ewentualnie mogli oczyścić wyspę z dilofozaurów ;)

ocenił(a) film na 8
shogun096

O nie, były tylko trzy DOROSŁE raptory, przecież z jaj wykluły się roje maluchów, co odkrył Grant z dziećmi. No i w wylęgarni pewnie też obrodziło.

ocenił(a) film na 8
nevler

Ja tam ogólnie nie mam swojej wymarzonej sceny no może poza nie mal pewną walką T-rex vs. I-rex. Ja tam się najbardziej boje o zakończenie,a raczej o to żeby go nie spieprzyli ale prawda jest taka że jeśli chcą kontynuować tę serię to muszą się naprawdę postarać by wyszło to na przyzwoitym poziomie.

ocenił(a) film na 8
nevler

Ja powiem, jak widziałbym zakończenie: Owen i Claire odlatują cali we łzach, może nawet skuci. Jeszcze bardziej płaczący Grey stracił brata, który został pożarty, i opuszcza Jurassic World - wizytę przypłacił w nim przypłacił dodatkowo paraliżem nóg. Przydałoby się tym razem mocno dołujące zakończenie, kojarzące się po części z końcówką powieści.
Wiem, że jestem okrutny, ale dla odmiany przydałby się mnie szczęśliwawy koniec, niż te z poprzednich części.

ocenił(a) film na 9
Shiloh

Gdyby jakikolwiek małolat zginął w filmie z tego uniwersum, nie nazwałbym tego filmu słowem "Jurassic" a sam film nie miałby PG-13. Są pewne granice, które wątpię, by kiedykolwiek zostały przekroczone.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Claire - okey, ona w sumie jest odpowiedzialna za I-Rexa. Ale czemu Owena mieli by skuć?

ocenił(a) film na 10
nevler

Może tyranozaur nie będzie musiał walczyć samotnie z mutantem? Matka natura nie toleruje ingerencji w kody genetyczne jej autorstwa, więc możliwe, że sama naprawi błędy ludzi.

hitman4334

Wtedy nie byłoby fair :P Już wolałbym żeby walczył 1:1 i poległ niż wygrał z pomocnikami. T-Rex to badass, taki wizerunek chciałbym zachować.

nevler

No szczerze powiedziawszy w jedynce na sam koniec, nie był takim badass, bo uratować, uratowal dzieciaki Granta i Ellie

juchacz17

Dlatego był jeszcze większym badassem :D

http://imageserver.moviepilot.com/jp-14-is-jurassic-park-s-hero-t-rex-due-to-ret urn-in-jurassic-world-the-evidence-is-compelling.jpeg?width=1280&height=720

Obejrzyj sobie reckę Jurassic Park przez Nostalgia Critic, fajnie tam to opisał.

nevler

A może by tak wystawić T-Rexa na I-Rexa, T-Rex przegrywa, a następnie dać Spinozaura?

juchacz17

Ale kombinujesz :P Spinozaura prawie na pewno w filmie nie będzie, poza tym nie chciałbym żeby T-Rex przegrał.

nevler

Ja też, ale logicznie rzecz biorąc Tyranozaur nie ma szans, jeśli nie wygrał ze spinozaurem, widać że, I-Rex jest bardziej mobilny i ma do dyspozycji dwie przednie łapy, bez pomocy, T-Rex nie da rady

juchacz17

Dokładnie. I-Rex przeważa w każdym aspekcie niestety. Dlatego nie wiem jak chcą to rozegrać, bo z jednej strony T-Rex to ikona i raczej nie uśmiercą go znowu, a z drugiej to zwycięstwo T-Rexa ot tak byłoby nierealistyczne. A walka przecież będzie prawie na pewno.

nevler

Inną sprawą, jest to, jak wygląda kooperacja, tresowanych Raptorów, z ludźmi i ewentualnie innymi dinozaurami, bo wydaje mi się, że one też będą miały swój udział w tę walkę, zważając na to że to między innymi, od nich powstał I-Rex

juchacz17

Jeszcze nie wiadomo czy powstał od nich. Na razie o ile się nie mylę podano 4 dinki od których pochodzi

juchacz17

Ale T.rex z trójki to był przypadkowy średniak, a ten naprawdę trochę już żyje, więc kto wie......

ocenił(a) film na 8
MrMu

Sluszna uwaga, ma to być podobno samica z jedynki. Także zaprawiona w bojach na Nublar. Gdzies czytalem ze ten z trojki to wlasnie jakis przypadkowy. Rodzina T-rexow z 2 miala chyba nieco inną "karnację".

BarryGDZ

Tak sobie myślę że Tyruś z 3ki to mógł być wyrośnięty młody z 2ki

nevler

A od jakich innych dinozaurów które były w JP 1 2 i 3, pobrali by DNA by stworzyć nowy gatunek? To akurat jest oczywiste że od dwóch najgroźniejszych albo raczej najbardziej popularnych i rozpoznawalnych

juchacz17

Nie rozumiem o czym mówisz. Przecież już dawno podano informację, że I-Rex powstał ze zmiksowania DNA Karnotaura, Majungazaura, Rugopsa i Giganotozaura. Masz to na oficjalnej stronce. Na razie nie wiadomo czy wykorzystano inne dinki, prawdopodobnie będzie też DNA węża i mątwy.

nevler

LoL, a to tego nie wiedziałem, xD

BarryGDZ

Tak, ten T.rex z trójki był żółtawy mi się wydaje.

MrMu

Akurat T-Rex z trójki był bardziej zielony.

http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20120915223100/jurassicpark/images/b/be/Mengd e-dinosaurnewscenter3trexvsgiganotosaurusvsspinosaurus474.jpg
http://i.ytimg.com/vi/uSh92R1fKWU/hqdefault.jpg

Tak samo zresztą jak cała ich rodzinka w dwójce. Jedynie oryginalna Rexy była taka brązowo-szara.

ocenił(a) film na 7
nevler

Here's a free poster bitches!

ocenił(a) film na 8
nevler

1. Motyw, że Owen "wychowywał" raptory i jest formalnie samcem alfa ;D

2. No musi być ten mozazaur zjadający I-rexa, no musi... :)

3. Więcej epickich scen z różnorodnymi gadami np. Quetzalkoatl, był pterozaurem wielkości żyrafy, no plisss!

4. Żeby po parku cały czas biegało pełno ludzi i goniących ich dinozaurów >D

Gazor090

Czytając 4 punkt uśmiałem się jak hiena. Wyobrażam sobie scenę gdzie Owen biegnie przez park w jakimś celu a dookoła ludzi ganiają suchomimy raptory pterozaury itp i ich zjadają do tego zwolnione tempo i jakaś rodzajowa muzyczka coś jak I I am in heaven.... xD Ale to tylko fantazja tak nie będzie :v

nevler

A ja poza Mozazaurem zjadającym tą upośledzoną genetycznie jaszczurkę chciałbym zobaczyć jak np ankylozaur masakruje jakiegoś drapieżnika maczugą łamiąc mu nogi i rozwalając czachę albo jak triceratops wykorzystuje swoją masę i tarczę do zniszczenia czegoś w spektakularny sposób!

PrehistoricDuck

Brutalny jesteś :P Niestety czegoś takiego raczej nie pokażą, chociaż fajnie by było jakby roślinożercy nie byli tylko tłem/pokarmem ale mieli bardziej konkretne role i stwarzali więcej niebezpieczeństwa, nie tylko dla ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones