PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 758
ocen
6,5 10 1 158758
5,3 24
oceny krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Osobiście? Wow! Zabrakło mi słów (cenzuralnych) żeby opisać jak bardzo mnie wgniótł w fotel nowy trailer. Wiadomo w końcu, że swoje 5 minut będą miały dinozaury roślinożerne (chyba ankylozaury). Ten chaos, rozwałka i rozmaite gady ahh.. mam nadzieję, że spędzę w kinie minimum 150 minut, bo jeśli wepchnął całą tą akcję w 120 minut to ludzie wyjdą z niedosytem i mętlikiem w głowach. No i tak jak spekulowaliśmy na forum Raptory nie zostaną do końca posłuszne! :D Zapowiada się soczyście i z rozmachem chociaż uważam, że trailer za dużo pokazuje. Zdradza przedwcześnie co skrywała mgła tajemniczości nad filmem. Ale znając HW to nie jest nawet 1/10 całej akcji, która zabierze oddech i spłaszczy tyłki o siedzenia 3:>
A co wy na to? :D

ocenił(a) film na 9
PrehistoricDuck

Jak dla mnie bomba :D Mam nadzieję że będzie trwać jak najdłużej ;) Nic tylko czekać do 12 czerwca.

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

Będzie dobrze :) Żeby tylko nie przesadzili z tą "jatką" (klimat musi być!).

ocenił(a) film na 9
PrehistoricDuck

Jestem mega zadowolony, nie mogę się już doczekać. :)

ocenił(a) film na 8
PrehistoricDuck

Hybryda rośnie na największego badassa jak narazie w całej sadze JP.
Zabija własne młode? A może młode t-rexa? Zabija wszystkie inne dinozaury w celu sportowym?
Wydaję mi się, że ten ryk mutanta ma poruszyć naszą wyobraźnie w innym kierunku. Kto mógłby jako jedyny przekrzyczeć rykiem mutanta i dać nam nie powtarzalne emocje?
Nikt inny jak właśnie t-rex. Wyobrażam sobie teraz scenę kiedy to właśnie t-rex finalnie wyłazi z dżungli i pokazuję kto tu jest królem prehistorii, dając spokój całemu ekosystemu na wyspie. Mozazaur jestem niemal na 100% pewnie, że ucieknie do oceanów, będzie miał swoje 5 minut z pewnością.
Natomiast z kolei raptory dadzą nam inne emocje, zapewne poczujemy więź między nimi a bohaterem i zapewne z wielkim rozmachem pokażą polowanie na mutanta z raptorami. Tylko kto tutaj właściwie jest ofiarą, a kto myśliwym :)

Latające gady znowu uciekną z zagrody, motyw był już w trójce, pytanie na ile rozwiną to teraz.
Porozumiewanie się dinków? Tylko na jakiej płaszczyźnie? Roślinożerne próbujące zatrzymać hybrydę? Czy może hybryda dająca jakieś sygnały innym dinkom?
Zapowiada się emocjonująco, z rozmachem i z wieloma zaskakującymi zwrotami akcji o dziwo.

Ajinur

"Sibling" znaczy tyle co rodzeństwo, czyli po prostu Hybryda zżarła własną siostrę (przyrodnią). Podobnie jak samica Raptora w jedynce :P

Reszta racja, motyw pterozaurów na pewno bardziej rozwinięty. Tylko nie byłbym pewien co do tej ucieczki Mozazaura.

ocenił(a) film na 8
nevler

No niby szanse na to są nie wielkie, ale ciężko mi sobie wyobrazić tak zmarnowany potencjał gada. Miałby tam po prostu zostać jako atrakcja, zabić parę rekinów, latających gadów i może jeszcze jakiegoś dinka i tyle?
Może jednak zbiornik ma jakieś połączenie z innymi wodami, albo inne czynniki spowodują, że mozazaur będzie miał szanse się wydostać. Ewentualnie jeżeli miałby się nie wydostać, to chociaż dobrze by było zrobić z nim akcje w podwodnym aqua parku, to by było coś.

PrehistoricDuck

Trailer balansuje na granicy geniuszu i mistrzostwa.

nevler

eeee fanboy?

trailer wygląda jak Park Jurajski na sterydach. bum, łup, trach, ryk!!!!!!

Secret producer: Michael Bay.
Nie może być inaczej.

ocenił(a) film na 7
sworthy

Michael Bay i wybuchające dinozaury, o tak, już widzę ten kicz :P

ocenił(a) film na 9
PrehistoricDuck

Jak dla mnie Universal powinien nazwać ten trailer nie "Official Global Trailer", tylko "Official Action Trailer". Pokazano przede wszystkim akcję, zamiast ogólny nastrój filmu. Pierwszy trailer pierwszą połowę miał ładnie zarezerwowaną na atrakcje w parku, sielankę. Drugą połowę przeznaczono na tak jakby wstęp do akcji i przedstawienie głównego złego w filmie. Trochę szkoda, że tym razem postawiono na chaos, ale cóż, nigdy nie uznawałem trailerów z tej wytwórni za jakoś specjalnie wybitne. Ot, kolejny trailer "z kreatora", nastawiony na to, by jak najbardziej zaintrygować potencjalnego widza.

Na content trailera jakoś specjalnie narzekał nie będę, wydaje się składny i generalnie tego można było oczekiwać, jak się to rozwinie w tej serii, choć nieco za dużo pokazano:

- W końcu ci, którzy marudzili na "tresowane" raptory, dostali nieco szersze światło na to, co rzeczywiście się na tym polu dzieje.

- InGen, biorąc pod uwagę wydarzenia z poprzednich części, jest teraz zmilitaryzowany, więc celowniki laserowe, wybuchy i inne współczesne militaria są w pełni wytłumaczalne fabularnie (głupotą by było znowu mieć w parku tylko jednego takiego "Muldoona" z SPAS-12 zamkniętymi w szafie na ostatnią chwilę, tylko po to, by zachować zgodność z klimatem pierwszej części...).

- Ubiłbym twórców osobiście za to, gdyby okazało się, że nie wszczepiają urządzeń namierzających zwierzętom w parku. InGen wie już, że zabezpieczenie lizynowe nie wystarczy. W sprawie wydłubania sobie tego czujnika też jakoś nie mam zbytnich zastrzeżeń, biorąc pod uwagę to, że jest to hybryda, która może mieć jakieś nie do końca naturalne właściwości percepcji własnego ciała, i mogła po prostu czuć cały czas, że coś w niej jest. Jakoś wątpię, by tak po prostu "zapamiętała", gdzie jej to umieszczono, jak to mówi w trailerze Owen. Mam tylko nadzieję, że w filmie zostanie to nieco szerzej pokazane, zwłaszcza motywy Indominusa, w związku z wyjęciem sobie tego, gdyż nierealnym jest dla mnie, by ot tak wpadł na to, że przez ten implant ludzie go śledzą.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Jak myślicie, jaki będzie próg wiekowy? 12 czy 16 lat?

ocenił(a) film na 9
scheep

Film celuje w PG-13, co jest już potwierdzone, co na Polskie warunki zapewne trafia w 12+. Choć myślę, że to też może zależeć od kina.

ocenił(a) film na 7
scheep

W Polsce na te kategorie wiekowe przymykają coś oko. Na przykład Hobbit w Ameryce miał kategorię PG-13, a u nas od 7 lat.
12 lat max, więcej nie dadzą.

ocenił(a) film na 8
Raptosaur

też mnie to zastanawia z tym implantem. Wydaję mi się, że ludzie dadzą sygnał mutantowi, że ten ma w sobie jakiś czujnik. Inaczej nie miałby prawa się zorientować. Co do raptorków to dalej nie wiadomo jak to w końcu będzie. Niby Owen ich tresuję, niby słuchają się go i poluje z nimi, ale potem wygląda jakby jednak się tak nie dały. Być może będą dwie frakcje ludzi w parku z którymi raptory będą walczyły, a Owena dalej będą traktowały jak swojego.

ocenił(a) film na 4
PrehistoricDuck

Ojej...jaka katastrofa. Jeszcze tak nie miałem żeby ziewać już na trailerze.

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

Trailer naładowany akcją jak sernik rodzynkami :)

Rozumiem, że musieli pokazać aż nazbyt wiele, żeby przekonać możliwie jak największą ilość osób do siebie, tym niemniej parę scen mogli sobie darować.

Mam generalnie dziwne wrażenie, że ten film będzie bliższy książkom, niż poprzednim filmom.

ocenił(a) film na 8
PrehistoricDuck

Jak dla mnie jest Ok i zdecydowanie lepiej niż w przypadku pierwszego trailera.
Na pewno na film do kina się wybiorę... może Imax? Pomyślę... :)

khazad7_2

mi ten zwiastun tez sie podobal byl lepszy niz w przypadku 1 ja moze tez pojde na to do kina pomysle

ocenił(a) film na 6
PrehistoricDuck

"They communicate" - to mnie w tym zwiastunie odstrasza na miarę jazdy bohatera z raptorami. Poza tą ich tresurą to właśnie wygląd i możliwości I-rexa wywoływały mój największy sceptycyzm. Plotki o kamuflażu, zabijanie dla sportu, a teraz komunikacja - za wiele tego.

Pokazali dużo akcji - nawet więcej niż się spodziewałem. Po pierwszych zwiastunach obawiałem się, że film będzie głównie przyciągał odtworzeniem najlepszych scen z trylogii (atak na Jeepa z dzieciakami, przejażdżka obok łagodnych olbrzymów, wielka brama, czy spływ rzeką obok roślinożerców jak w trójce). Teraz obawiam się, że będzie aż nadto przeładowany akcją. Scena z Jeepem była tak mocna między innymi dzięki jej dość powolnemu przebiegowi i skupieniu kamery na detalach. Teraz pewnie naładują film akcją, a kolejne starcia zamiast intensyfikować napięcie zaczną w końcu nudzić przewidywalnością.

Ale co tam - i tak odwiedzę kino. Na każdej części się dobrze bawiłem, mam do serii sentyment, więc i temu filmowi dam szansę. Gigantyczny mozazaur na wielkim ekranie - czy może być coś lepszego? :D

Khaosth

2 Gigantyczne drapieżniki walczące ze sobą! :) A tak swoją drogą to myślę, że specjalnie dowalono tyle umiejętności I-Rexowi aby okazać w praktyce, że zabawa w Boga (ten sam motyw co w jednce) to głupi pomysł i natury nie da się oszukać ( przesłanie do rozwoju inżynierii genetycznej itp. dziedzinom w ostatniej dekadzie) Ja też w pierwszej kolejności idę ze względu na sentyment do JP, ale nie powiem, że akcja mnie zachęca jeszcze bardziej. Tylko mam obawę o to, czy tak jak napisałeś w przypadku ataku na jeepa to wszystko było zbudowane w napięciu a tu będzie coś na wzór Niezniszczalnych albo dobrego filmu wojennego. Zanim ogarniesz co się stało to już 3 następne wątki wchodzą.
A jeśli mogę służyć radą to polecam Ci obejrzeć film w kinie dla czystych efektów i akcji a potem drugi raz na spokojnie w domu z płyty, internetu albo drugi raz na wielkim ekranie i wtedy analizować akcję.
Ja np. oglądałem wszystkie 4 części Transformersów (byłem na wszystkich premierach w kinie) i do tej pory jeszcze oglądając je po raz 3742934 odkrywam nowe wątki nawiązujące do całej historii albo jakieś ukryte gagi w dialogach i w tle filmu :)

ocenił(a) film na 6
PrehistoricDuck

:) Bingo! Starcie dwóch bestii zawsze lepsze od pogromu jednej! :D

Dzięki za radę. Zawsze próbuję do filmów podchodzić bez większych oczekiwań, dla przyjemności. Jak im nisko zawieszam poprzeczkę, to łatwiej się na seansie pozytywnie zaskoczyć i wynieść z niego większą frajdę. I właśnie frajdy z seansu JW wszystkim nam tutaj życzę! :)

Khaosth

I wzajemnie! :) Już się nie mogę doczekać... Idę na pierwszą emisją nawet jeśli będzie o 00.01. Fajnie będzie wracać do domu po nocy i mieć w podświadomości, że z każdej ciemnej uliczki albo w parku mogą mnie dorwać raptory.

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

Ja mam wielką nadzieję, że T-Rex pokona jakoś (Może z kolegą) nowego dinusia ;)
Bo jakby zrobili to co w Parku Jurajskim 3 i jakiś nakoksowany dinozaur rozwalił by 3/4 innych bym się zawiódł.

ocenił(a) film na 6
PanSmith

Nakoksowany... Nie ma to jak ignorancja. T-rex jest bohaterem tych filmów i jest to niepodważalne, aczkolwiek właśnie przez to uchodzi on za najgroźniejszego dinozaura... Prawda, miał największy lub jeden z największych uścisków wśród dinozaurów lądowych, jednak ostatnimi laty wyszła sprawa, że prawdopodobnie był on głównie padlinożercą. Zakładając jednak nawet, że tak nie jest, to spinozaur był największym lądowym drapieżnikiem. Prawda, odżywiał się głównie rybami, co sugeruje kształt pyska, jednakże teoretycznie, tak jak jest to pokazane w 3, mógłby pokonać t-rexa. Zakładając oczywiście, że ten nie zmiażdżyłby mu karku(zanim spinozaur go zabił, t rex trzymał go właśnie za kark). Podsumowując moje wypociny, kwestia tego kto wygrałby w pojedynku t rex vs spinozaur pozostaje nierozstrzygnięta, bo jest to kwestia więcej tego niż 'który ma więcej siły'. T-rez, mógłby mu zmiażdżyć kark, a drugi mógłby mu go skręcić(tu zostawiam pole do popisu znawcą, nie jestem tego pewny na 100%), jednakże twórcy chcieli takiego finału i nie ma tu baaardzo dużo do zarzucenia pod względem realizmu.

ocenił(a) film na 7
kewin_1996

Tak, wiem wiele z tych rzeczy, ale Jurassic Park nigdy nie był jakiś realistyczny względem nauki ;)
T-Rex to była ikona tej serii, wkraczał i niszczył. Nawet teraz, gdy znaleziono wiele więcej większych od niego gatunków jest uznawany za króla jaszczurów.

PrehistoricDuck

Dla mnie Bomba :) bardzo czekam na ten film :)

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

Podobno ma trwać tylko 124 minuty czyli 2 h + 4 min (odlicz 8 min napisów końcowych) więc raczej słabo.

Dark_Cat

Czyli średnio tyle co wszystkie części :D Liczyłem na tyle co Transformers 4 albo i dłużej no ale kto by tyle w kinie wysiedział. Myślę, że 2 godziny to dość, żeby napchać film akcją i wyjaśnić kilka wątków. Najlepiej by było gdyby ktoś 22 lata temu wpadł na genialny pomysł, żeby tworzyć kilku odcinkowy serial np 8x60min po każdej części Parku Jurajskiego wyjaśniający co się działo pomiędzy poszczególnymi filmami. Bo chciałbym zobaczyć jak przedstawiają w pełni funkcjonujący park z Jurassic World zanim I-Rex narobi kaszany :D

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

No niestety tak przypuszczałem. Za dużo by kosztowało te kolejne 20 minut. A dla nich nie liczy się opinia ludzi tylko zysk, a zysk będzie bo fanów klasyku jest dużo i pójdą na ten film chociażby z sentymentu.

ocenił(a) film na 7
Dark_Cat

Po 22 latach od jedynki w kinie po raz trzecie pójdę na to do kina(po dwójce)

mackal83

Po wczorajszej premierze kolejnego trailera stwierdzam, że to nie będzie miałem nic wspólnego z klimatem 1,2 czy 3. To będzie prawie horror sci-fi połączony z klasycznym kinem akcji z domieszką thrillera tylko, że bez wielkiej ilości krwi i flaków. Ta hybryda to nie dinozaur tylko pupilek Predatora ;_;

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

Po tych zwiastunach widać,że twórcy sporo nawiązują do najlepszej części czyli jedynki z 1993 roku.
Oby tak było,ponieważ jedynka była rewelacyjna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones